Jaka to rasa kota

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob lis 03, 2012 11:35 Jaka to rasa kota

Witam ostatnio znalazłem zdjęcie w necie 2 kotów, i strasznie mnie zaciekawiły postanowiłem sobie takiego kupić ale kompletnie nie wiem jaka to rasa. Byłbym wdzięczny za pomoc :)

poniżej zamieszczam link:
http://ujarani.pl/79638

Exigen

 
Posty: 4
Od: Sob lis 03, 2012 11:18

Post » Sob lis 03, 2012 11:59 Re: Jaka to rasa kota

Exigen pisze:Witam ostatnio znalazłem zdjęcie w necie 2 kotów, i strasznie mnie zaciekawiły postanowiłem sobie takiego kupić ale kompletnie nie wiem jaka to rasa. Byłbym wdzięczny za pomoc :)

poniżej zamieszczam link:
http://ujarani.pl/79638

Kot bengalski o rozetkowym pręgowaniu.
ObrazekObrazekObrazek

MariaD

Avatar użytkownika
 
Posty: 38262
Od: Pt mar 19, 2004 18:31
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Sob lis 03, 2012 12:05 Re: Jaka to rasa kota

w Polsce są jakieś hodowle o takim ubarwieniu futra ?

Exigen

 
Posty: 4
Od: Sob lis 03, 2012 11:18

Post » Sob lis 03, 2012 12:51 Re: Jaka to rasa kota

dodajmy ze kot bengalski ma mnostwo energii i powinien byc wybawiany, dobrze tez robia mu spacerki na szeleczkach :wink:
dom bez kota to nie domObrazek
ObrazekObrazekKarolObrazekZara
Wesemir[*]zawsze bede tesknic.

alma_uk

Avatar użytkownika
 
Posty: 1637
Od: Pt lut 18, 2011 19:03
Lokalizacja: Olsztyn

Post » Sob lis 03, 2012 13:07 Re: Jaka to rasa kota

gdzie mozna kupic taki okaz jak w moim linku, chodzi o futerko tego koloru czy są jakies hodowle w których występują koty o takim futerku

Exigen

 
Posty: 4
Od: Sob lis 03, 2012 11:18

Post » Sob lis 03, 2012 13:58 Re: Jaka to rasa kota

Exigen pisze:gdzie mozna kupic taki okaz jak w moim linku, chodzi o futerko tego koloru czy są jakies hodowle w których występują koty o takim futerku



Kot to nie jest 'okaz'. Kot to żywa, czująca istota, a cechami danej rasy są przede wszystkim określony charakter i temperament, a nie, kurcze, centki na futerku.
Mam nadzieję, że o tym wiesz, chociaż wątpię, bo nie znając nawet nazwy rasy(na początku wątku), nie mogłeś o niej poczytać ani dowiedzieć się więcej.

A centki, to sobie można kupić takie jak się chce, w sklepie z materiałami, na sztucznym futerku.
Obrazek http://www.facebook.com/TOP.INNI?ref=pb
milczenie jest srebrem, a mruczenie - złotem...

Szenila

 
Posty: 1850
Od: Pt gru 03, 2010 18:24
Lokalizacja: Chrzanów

Post » Sob lis 03, 2012 14:00 Re: Jaka to rasa kota

Wystarczy wpisać w google "hodowla kota bengalskiego".

I należy nastawić się na dosyć spory wydatek. Wersja "domowa", czyli kot nieprzeznaczony do hodowli kosztuje od ok. 3000 zł.

A centki, to sobie można kupić takie jak się chce, w sklepie z materiałami, na sztucznym futerku.


Też prawda! ;) Co więcej, jeżeli się dobrze poszuka, to można kupić takiego kota w wersji pluszowej! I będzie też trochę taniej.

mapi_

 
Posty: 826
Od: Wto sie 07, 2012 22:17

Post » Sob lis 03, 2012 15:41 Re: Jaka to rasa kota

strasznie mili ludzie tu na forum


pozdrawiam

Exigen

 
Posty: 4
Od: Sob lis 03, 2012 11:18

Post » Sob lis 03, 2012 15:59 Re: Jaka to rasa kota

http://www.principessa.com.pl/

Polecam zwlaszcza zakladkę ceny :mrgreen:

mapi_ pisze: jeżeli się dobrze poszuka, to można kupić takiego kota w wersji pluszowej! I będzie też trochę taniej.


Będzie taniej , nawet jak się zamówi uszycie identycznego :mrgreen:

Szenila pisze:Kot to nie jest 'okaz'. Kot to żywa, czująca istota, a cechami danej rasy są przede wszystkim określony charakter i temperament, a nie, kurcze, centki na futerku.


Nie , no cętki też są ważne :mrgreen: Tylko co , jak Ci się gust zmieni, albo zmienisz wystrój salonu i bengal nie będzie się komponowal :?:

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15059
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Sob lis 03, 2012 16:21 Re: Jaka to rasa kota

Czy naprawdę nie da się odpowiedzieć bez jadu? Kwestię tego, czy użytkownik stanowi odpowiedzialny dom dla kota rozstrzygnie hodowca, do którego się zgłosi. Myślę, że wystarczyłoby podpowiedzieć rasę i dodać info o charakterze. Wyzłośliwianie się niewiele wniesie.

alix76

Avatar użytkownika
 
Posty: 23037
Od: Nie mar 22, 2009 7:37
Lokalizacja: Wa-wa

Post » Sob lis 03, 2012 19:13 Re: Jaka to rasa kota

Exigen, przykro mi, jeśli dotknęły Cię uwagi dziewczyn, gdy skupiałeś się wyłącznie na wyglądzie tych kotów a nie widać było zainteresowania ich charakterem. Generalnie bengale mają to do siebie, że potrzebują bardzo dużo ruchu i zainteresowania nimi - jeśli nie zapewnisz tego kotu, obaj/obie/oboje będziecie nieszczęśliwi. A na tym forum aż się roi od historii kotów, kupionych dla ślicznego futerka a bez zainteresowania specyfiką rasy, które źle skończyły się dla kotów. Jak Koszmar (dziś Kaszmir), który był na DT u Szenili - pers, który został wywalony na ulicę, bo się znudził (viewtopic.php?f=1&t=132846&hilit=Koszmar%2C+Kaszmir). Nie mógł sam sobie upolować czy znaleźć jedzenia, jak tzw. dachowce bo nie dość, że był persem, to persem extremalnym - z pyszczkiem cofniętym tak, że bez opieki i pielęgnacji przez człowieka nie miał szans na przeżycie. A to tylko jedna z wielu - w tym przypadku na szczęście zakończona znalezieniem domu.
Jeśli zapoznasz się ze specyfiką tej rasy i nadal będziesz pewien, że jesteś w stanie odpowiedzialnie zajmować się takim kotem przez następne 20 lat - jest tu podforum hodowców, tam możesz dowiedzieć się o polecane hodowle i znaleźć wymarzonego kota.
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Sob lis 03, 2012 21:33 Re: Jaka to rasa kota

Nie pojmuję Was 8O Nie wiem po co to ośmieszanie kogoś kto grzecznie pyta.Na tym wątku MariaD jest bardzo kulturalna i wiele jej postów czytałam biorąc sobie do serca.Szkoda że nie zapytałam kiedyś o coś ważnego.Potrafi doradzić wiele rzeczy bardzo jest kontaktowa i takich ludzi cenię.
Obrazek ,

vailet

 
Posty: 12680
Od: Śro sty 05, 2011 22:28
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post » Sob lis 03, 2012 21:42 Re: Jaka to rasa kota

Ja ze swojej strony bardzo przepraszam.
Nie zamierzałem być ani trochę złośliwy czy niegrzeczny.
Myślałem, że mój post rozładuje trochę atmosferę po poprzednim.

mapi_

 
Posty: 826
Od: Wto sie 07, 2012 22:17

Post » Sob lis 03, 2012 21:58 Re: Jaka to rasa kota

mapi,akurat nie Ciebie miałam na myśli,ale dobrze że umiesz przeprosic.Mi by ciśnienie skoczyło i bym zniknęła na zawsze z tego wątku po takich wpisach.Nie rozumiem czemu jak ktoś jest nowy na miau, prawie zawsze jest opie... i szydzony :?
Obrazek ,

vailet

 
Posty: 12680
Od: Śro sty 05, 2011 22:28
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post » Sob lis 03, 2012 22:17 Re: Jaka to rasa kota

Nie rozumiem czemu jak ktoś jest nowy na miau, prawie zawsze jest opie... i szydzony :?


Niestety tak jest. A nie daj Boże, jak ktoś napisze, że "kotka znów urodziła" albo "kotka jest w ciąży, ale jej nie wysterylizuję teraz" albo "po co wydawać kilka tysięcy na leczenie jednego kota, skoro za te pieniądze można np. przez rok dokarmiać całą grupę bezdomniaków", albo "kot sika w całym domu, nie mam już siły i chyba go oddam", "kot wchodzi mi do łóżka, a ja nie chcę z nim spać", "jestem w ciąży i nie mogę zatrzymać znalezionego kota", itp., itd....

A co do mojego posta, to rzeczywiście niepotrzebnie "podłączyłem się" pod poprzedniczkę.
I masz vailet rację, że wiele osób się zniechęca i więcej nie wraca. Jestem tutaj dosyć krótko, ale sporo wątków przeczytałem i wiele jest takich, gdzie autor w pewnym momencie miał już dość i zniknął.

mapi_

 
Posty: 826
Od: Wto sie 07, 2012 22:17

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: elmas, Google [Bot], kasiek1510 i 281 gości