Implant suprelorin a kastracja kocura

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto paź 30, 2012 16:58 Implant suprelorin a kastracja kocura

Witajcie,
mam dwa kocury - jeden z nich ma prawie dwa lata i jest wykastrowany, drugi natomiast ma 7 miesięcy i czeka go wielkie dejajowanie lub...
No właśnie.
Chcę dla kotka jak najlepiej i słyszałam o implancie Suprelorin, ale niestety znalazłam bardzo mało konkretnych informacji na temat stosowania go w praktyce na kocurach. Poszukuję opinii osób, które same poddały swojego kota iniekcji tego środka lub znają takie przypadki i mogą coś na ten temat powiedzieć. Jeśli nie miałby skutków ubocznych to myślę, że warto chłopakowi oszczędzić i narkozy i ciachania i wybudzania się z narkozy.
Będę wdzięczna, jeśli napiszecie co o tym sądzicie.
Pozdrawiam

Północ

 
Posty: 1
Od: Wto paź 30, 2012 16:41

Post » Wto paź 30, 2012 18:51 Re: Implant suprelorin a kastracja kocura

Północ pisze:Witajcie,
mam dwa kocury - jeden z nich ma prawie dwa lata i jest wykastrowany, drugi natomiast ma 7 miesięcy i czeka go wielkie dejajowanie lub...
No właśnie.
Chcę dla kotka jak najlepiej i słyszałam o implancie Suprelorin, ale niestety znalazłam bardzo mało konkretnych informacji na temat stosowania go w praktyce na kocurach. Poszukuję opinii osób, które same poddały swojego kota iniekcji tego środka lub znają takie przypadki i mogą coś na ten temat powiedzieć. Jeśli nie miałby skutków ubocznych to myślę, że warto chłopakowi oszczędzić i narkozy i ciachania i wybudzania się z narkozy.
Będę wdzięczna, jeśli napiszecie co o tym sądzicie.
Pozdrawiam

sądzę, że mimo wszystko kastracja jest zdrowsza, choćby dlatego, że jest to jednorazowy i nie inwazyjny zabieg, kot zdrowy, przebadany przejdzie bez problemu
Superolin to stałe podawanie hormonów przez pewien czas - czy to jest takie zdrowe tego nie jestem pewna
mój kastrowany kocur miał superolin bo lał - superolin nie pomógł, kocur umarł parę miesięcy po wszczepieniu ale wątpię aby to miało związek
Obrazek

dalia

Avatar użytkownika
 
Posty: 17361
Od: Nie maja 09, 2004 16:08
Lokalizacja: Poznań




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue i 323 gości