ROZWOLNIENIE, BÓL BRZUCHA i kolejny problem, pomóżcie

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob paź 27, 2012 17:49 ROZWOLNIENIE, BÓL BRZUCHA i kolejny problem, pomóżcie

Od kilku dni mam na wychowaniu kociego oseska, od wczoraj ma luźne kupki i wydaje mi się, że boli ją brzuszek bo jak ją głaskam w okolicy brzucha to piszczy :( apetyt w normie, była 2 razy odrobaczana. Byłam z nią przedwczoraj u weta wtedy jeszcze nie miała luźnych kupek ale brzuszek ją chyba bolał, była zbadana i niby wszystko ok ale teraz te kupy więc się martwię o nią strasznie :( Co powinnam robić??

kolejny problem patrzcie poniżej i pomóżcie
Ostatnio edytowano Nie paź 28, 2012 18:38 przez m&j, łącznie edytowano 2 razy
Obrazek

m&j

 
Posty: 906
Od: Czw paź 30, 2008 18:21
Lokalizacja: gdynia

Post » Sob paź 27, 2012 17:56 Re: ROZWOLNIENIE I BÓL BRZUCHA u 4 tyg kotka, POMOCY

m&j pisze: była 2 razy odrobaczana.


8-O
Kto zlecił dwukrotne odrobaczenie takiego malucha? Przecież to może kociaka zabić. Idź jak najszybciej do innego weta.
Obrazek Obrazek

puskas1

Avatar użytkownika
 
Posty: 508
Od: Czw wrz 13, 2012 17:58
Lokalizacja: Katowice

Post » Sob paź 27, 2012 17:58 Re: ROZWOLNIENIE I BÓL BRZUCHA u 4 tyg kotka, POMOCY

w schronisku dostała i na drugi dzień kazali mi podać kolejną dawkę to podałam :( mówiłam o tym u weta a ona nie była jakoś specjalnie wzruszona :(
Obrazek

m&j

 
Posty: 906
Od: Czw paź 30, 2008 18:21
Lokalizacja: gdynia

Post » Sob paź 27, 2012 18:54 Re: ROZWOLNIENIE I BÓL BRZUCHA u 4 tyg kotka, POMOCY

Hmmm....agresywne odrobaczanie może być trujące dla kociaka. Musisz skontaktować się z wetem, kociak może być odwodniony. Z tego co się orientuję to jutro w Sopocie na 23marca wet czynny od 10-tej, a od 16-tej do 21-ej na Krzywoustego na przymorzu gabinet lawendowy. Z odrobaczaniem nie ma żartu, ja o mało nie straciłam przez to kociaka....
Trzymam kciuki!
Obrazek

biamila

 
Posty: 10434
Od: Czw gru 14, 2006 21:03
Lokalizacja: Gdansk

Post » Sob paź 27, 2012 19:00 Re: ROZWOLNIENIE I BÓL BRZUCHA u 4 tyg kotka, POMOCY

mi ze schroniska w strzykawce dali dla niej 0,5 ml, mała waży 38 dkg, nie wiem ile oni jej podali :(
Obrazek

m&j

 
Posty: 906
Od: Czw paź 30, 2008 18:21
Lokalizacja: gdynia

Post » Sob paź 27, 2012 19:27 Re: ROZWOLNIENIE I BÓL BRZUCHA u 4 tyg kotka, POMOCY

Są środki na odrobaczanie, które się podaje właśnie chyba 2 czy 3 razy co 2-3 dni. Pytanie co mały dostał? W jakim jest wieku?
Przy dużym zarobaczeniu zabite robale mogą wywoływać sensacje jelitowe. Jeśli rozwolnienie nie jest duże - nie leje się z kociaka i nie jest on odwodniony - nie podawałabym środków zatrzymujących biegunkę. Rozkładające się robaki wydzielają toksyny, kociak może sie nimi zatruć jak go zatka po lekach.
ObrazekObrazekObrazek

MariaD

Avatar użytkownika
 
Posty: 38264
Od: Pt mar 19, 2004 18:31
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Sob paź 27, 2012 19:40 Re: ROZWOLNIENIE I BÓL BRZUCHA u 4 tyg kotka, POMOCY

Tak jak napisała Maria nie podawać nic na wstrzymanie biegunki. I obserwować jutro do weta.
Obrazek

biamila

 
Posty: 10434
Od: Czw gru 14, 2006 21:03
Lokalizacja: Gdansk

Post » Nie paź 28, 2012 18:34 Re: Ból brzucha, biegunka i kolejny problem, pomóżcie

Byłyśmy dzisiaj u weta, dostała znowu lek na odrobaczenie bo ta wetka właśnie powiedziała, że to jest taki co się tak daje. Uznała, że biegunka, którą mała robi, bo akurat przy niej zrobiła, to jedynie mocno luźna kupka a nie rozwolnienie. Kazała dawać jej tylko suchą karmę. Nie wiem ile mała ma, parę dni temu wetka mówiła, że 1,5 m-ca a ta dzisiaj że ledwo 4 tygodnie.

Jest niestety kolejny problem

Mała ma koci katar, jak ją zabrałam miała oba oczka zaropiałe ale jedno następnego dnia wyglądało lepiej, za to drugie gorzej :( dzisiaj się dowiedziałam, że teraz to jest walka o to żeby uratować to oko bo jest w strasznym stanie, kazała mi tak jak do tej pory często je przemywać i zakrapiać GENTAMICIN i CILOXAN, to nazwy tych kropli. Ale może ktoś z Was wie co jeszcze mogłabym zrobić żeby uratować małej oko..... :( dostała jeszcze dzisiaj antybiotyk i teraz przez 3 dni codziennie ma dostawać
Obrazek

m&j

 
Posty: 906
Od: Czw paź 30, 2008 18:21
Lokalizacja: gdynia

Post » Nie paź 28, 2012 19:38 Re: ROZWOLNIENIE, BÓL BRZUCHA i kolejny problem, pomóżcie

m&j dziś mi umarł miesięczny maluszek właśnie z powodu tych rozkładających się robali :(
Proszę Cię bardzo uważaj na koteczkę.

Mogę zapytać z którego schroniska? Mój maluszek był z Promyka,jak go adoptowałam to mówili że ma 1,5miesiąca a wetka że to góra 4tyg.

anikaa

 
Posty: 49
Od: Śro paź 12, 2011 1:51

Post » Nie paź 28, 2012 20:35 Re: ROZWOLNIENIE, BÓL BRZUCHA i kolejny problem, pomóżcie

W Gdyni polecam wet Dominikę z lecznicy na ul. Świętojańskiej "Pies i kot" i państwa Łukuciów na ul Korczaka można mieć do tych lekarzy zaufanie a to ważne bardzo. Na rozwolnienie u mojego kociaka dostałam preparat w proszku ale nie pamiętam jak się nazywał :oops:
A i jaszcze dodawałam kotu do jedzenia: fortiflore puriny.
Trzymam kciuki za kocinkę!
Obrazek

biamila

 
Posty: 10434
Od: Czw gru 14, 2006 21:03
Lokalizacja: Gdansk

Post » Pon paź 29, 2012 13:28 Re: ROZWOLNIENIE, BÓL BRZUCHA i kolejny problem, pomóżcie

Nie chcę zapeszać ale od wczoraj wieczorem kupa Triszki w normie :1luvu: trzymajcie za nas kciuki. Anikaa wysłałam Ci pw.
Obrazek

m&j

 
Posty: 906
Od: Czw paź 30, 2008 18:21
Lokalizacja: gdynia

Post » Pon paź 29, 2012 18:35 Re: ROZWOLNIENIE, BÓL BRZUCHA i kolejny problem, pomóżcie

Mocno trzymam kciuki za Triszkę :)

dobrze że już z kupką lepiej :)

Mój Lucek za malucha też miał okropny kk i zagrożone oczko...pamiętam że oprócz lekarstw ważne było częste przemywanie oczka i ściąganie tej ropy żeby się żadne bakterie nie zdążyły namnożyć.

anikaa

 
Posty: 49
Od: Śro paź 12, 2011 1:51




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot], Majestic-12 [Bot], Szeska i 262 gości