Zdobycze z wakacji - czyli ciężarna kotka i dwójka małych

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob paź 27, 2012 17:41 Zdobycze z wakacji - czyli ciężarna kotka i dwójka małych

Znajoma pojechała nad morze. Zadzwoniła prawie z płaczem - jest tam kotka w ciąży, gruba już jak balon z dwoma ok. trzymiesięcznymi kociętami - chłopczykiem czarnym ze skarpetkami i dziewczynką całą czarną. Maluchy piękne, zdrowe, odkarmione przez wczasowiczów. Odrobaczyła je. Ale - lato się skończyło. Śnieg, zimno. One są przy takiej patologicznej rodzinie, nic dobrego ich tam nie czeka. Mówi że jak je tam zostawi to na pewną śmierć. Nie da rady wziąć wszystkich, mówi że weźmie kotkę. No i - co z małymi zrobić? Z wczasów wraca w poniedziałek. Jakieś pomysły?

Obrazek

pucka69

 
Posty: 605
Od: Sob maja 12, 2007 20:35
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów

Post » Śro paź 31, 2012 23:54 Re: Zdobycze z wakacji - czyli ciężarna kotka i dwójka małyc

Miło że 70 osób weszło na watek. Trochę słabo że żadna z nich nawet sie nie odezwała. Przykro trochę.
Pani kotkę umieściła w jakiejś Fundacji, po urodzeniu i odchowaniu kociąt weźmie ją do siebie. Kotki oczywiście przyjechały do Wawy. Szukają domu. Okazało się że są to dwa kocurki :ryk:

pucka69

 
Posty: 605
Od: Sob maja 12, 2007 20:35
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów

Post » Czw lis 01, 2012 0:00 Re: Zdobycze z wakacji - czyli ciężarna kotka i dwójka małyc

Kotka może (i powinna) być wysterylizowana teraz zaraz, pomimo ciąży.
Doradź to koleżance jak najszybciej.

Carmen201

 
Posty: 4156
Od: Pt maja 07, 2010 7:49
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw lis 01, 2012 9:46 Re: Zdobycze z wakacji - czyli ciężarna kotka i dwójka małyc

:ok:
Obrazek Obrazek

anita5

 
Posty: 22470
Od: Sob cze 18, 2005 16:48
Lokalizacja: Śląsk

Post » Czw lis 01, 2012 10:05 Re: Zdobycze z wakacji - czyli ciężarna kotka i dwójka małyc

pucka69 pisze:Miło że 70 osób weszło na watek. Trochę słabo że żadna z nich nawet sie nie odezwała. Przykro trochę.
Pani kotkę umieściła w jakiejś Fundacji, po urodzeniu i odchowaniu kociąt weźmie ją do siebie. Kotki oczywiście przyjechały do Wawy. Szukają domu. Okazało się że są to dwa kocurki :ryk:

A która to fundacja pozwala urodzić kotce?

Jana

 
Posty: 32148
Od: Pt sty 03, 2003 19:59
Lokalizacja: Warszawa (Koło)

Post » Czw lis 01, 2012 16:03 Re: Zdobycze z wakacji - czyli ciężarna kotka i dwójka małyc

A nie wiem. Przekażę koleżance Wasze sugestie.

pucka69

 
Posty: 605
Od: Sob maja 12, 2007 20:35
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów

Post » Czw lis 01, 2012 16:07 Re: Zdobycze z wakacji - czyli ciężarna kotka i dwójka małyc

Nie pomogę, sama mam pod blokiem mamę z dwójką małych, niestety ani nie mam warunków do jej złapania ani doświadczenia w tej kwestii, szukam chętnych do pomocy ale wiadomo biedy dużo i rąk nie starcza. Będę dumała nad zrobieniem maleńtasom domku na zimę. Karmiona są kilka razy dziennie, mamuśki od 2 dni nie widziałam. Groszem nie śmierdzę bo wydałam kasę na leczenie własnego kota i na paczkę dla schroniska. Nie wiem nawet już w które drzwi walić :(
Puszek ciuła do swojej skarbonki na nerki https://pomagam.pl/chorenerkipuszka

girlonthebridge

 
Posty: 1528
Od: Sob wrz 22, 2012 1:24
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post » Czw lis 01, 2012 17:15 Re: Zdobycze z wakacji - czyli ciężarna kotka i dwójka małyc

girlonthebridge pisze:Nie pomogę, sama mam pod blokiem mamę z dwójką małych, niestety ani nie mam warunków do jej złapania ani doświadczenia w tej kwestii, szukam chętnych do pomocy ale wiadomo biedy dużo i rąk nie starcza. Będę dumała nad zrobieniem maleńtasom domku na zimę. Karmiona są kilka razy dziennie, mamuśki od 2 dni nie widziałam. Groszem nie śmierdzę bo wydałam kasę na leczenie własnego kota i na paczkę dla schroniska. Nie wiem nawet już w które drzwi walić :(

Skąd jesteś? Gdzie są te koty?

Jana

 
Posty: 32148
Od: Pt sty 03, 2003 19:59
Lokalizacja: Warszawa (Koło)

Post » Czw lis 01, 2012 18:57 Re: Zdobycze z wakacji - czyli ciężarna kotka i dwójka małyc

Jana pisze:
girlonthebridge pisze:Nie pomogę, sama mam pod blokiem mamę z dwójką małych, niestety ani nie mam warunków do jej złapania ani doświadczenia w tej kwestii, szukam chętnych do pomocy ale wiadomo biedy dużo i rąk nie starcza. Będę dumała nad zrobieniem maleńtasom domku na zimę. Karmiona są kilka razy dziennie, mamuśki od 2 dni nie widziałam. Groszem nie śmierdzę bo wydałam kasę na leczenie własnego kota i na paczkę dla schroniska. Nie wiem nawet już w które drzwi walić :(

Skąd jesteś? Gdzie są te koty?



koty mają wątek, ale nie cieszy się zbytnim powodzeniem. Mińsk Mazowiecki okolice starych bloków kolejowych. Mama i 2 kociaki (ale już samo-jedzące) tu wątek viewtopic.php?f=1&t=146863

małe radzą sobie jak mogą, myślałam na początku, że mają jakąś kryjówkę ale zauważyłam, że ostatnio często wdrapują się na drzewa i tam śpią. Są karmione regularnie 2-3 razy dziennie, miały legowisko z kurtek i futer ale pogoda jaka jest każdy widzi, niestety ciężko mi kogoś tutaj zorganizować a mam na głowie babcię z Alzhaimerem, własną chorobą i chorą mamę, ostatnio też wzięłam psinę ze schroniska także wiecie dwie ręce czasem to za mało. Kotka jest nie wysterylizowana, dzika, nie daje do siebie podchodzić, kicie małe troszkę mniej strachliwe. Z sąsiadami ciężko cokolwiek zorganizować zwłaszcza, że krótko tu mieszkam i nie planuję mieszkać tu dłużej niż do końca zimy.
Puszek ciuła do swojej skarbonki na nerki https://pomagam.pl/chorenerkipuszka

girlonthebridge

 
Posty: 1528
Od: Sob wrz 22, 2012 1:24
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post » Czw lis 01, 2012 19:47 Re: Zdobycze z wakacji - czyli ciężarna kotka i dwójka małyc

Jest kilka osób w Mińsku Maz. doświadczonych w łapaniu dziczków na sterylki, to np. Kalinuwka, agusia_1 i Mimisia. Skontaktuj się z nimi, na pewno pomogą w złapaniu kotki!

Jana

 
Posty: 32148
Od: Pt sty 03, 2003 19:59
Lokalizacja: Warszawa (Koło)

Post » Czw lis 01, 2012 21:31 Re: Zdobycze z wakacji - czyli ciężarna kotka i dwójka małyc

dzięki za info

jak zorganizuję kasę i miejsce na przechowanie małych i mamy to się do nich odezwę, na razie szukam kogoś kto mi pomoże też to ogarnąć (spłukana jestem, wydałam ostatnio 3 tysia na leczenie kota, które skończyło się i tak porażką więc nie śmierdzę groszem tymczasowo)
Puszek ciuła do swojej skarbonki na nerki https://pomagam.pl/chorenerkipuszka

girlonthebridge

 
Posty: 1528
Od: Sob wrz 22, 2012 1:24
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot], Ricardokit i 287 gości