nowy kot

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt paź 26, 2012 15:27 nowy kot

Witam mam nowego kota, wychodzi on do mnie, zaraz zaczyna mruczec, przytulac sie, chce zeby go glaskac, a tu nagle mnie ugryzł i ucieka. Do mojej matki wskakuje na kolana, łasi sie, a tu nagle prycha. Chyba jakiś wredny charakter ma ;/ co poradzicie? Dodam, ze ugryzl dosyć mocno, nie tak delikatnie.

Krzysiek123

 
Posty: 19
Od: Pon wrz 03, 2012 16:39

Post » Pt paź 26, 2012 17:29 Re: nowy kot

w jakim wieku kociak ? ma towarzystwo kocie ? jak zanalaz sie u Ciebie ?

LunaKlara

 
Posty: 995
Od: Czw paź 20, 2011 22:06
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt paź 26, 2012 19:22 Re: nowy kot

Kot ma rok, nie ma towarzystwa. Zaadoptowałem go z domu tymczasowego. Dodam, że wzięty był rano. Teraz na wieczór wychodził do każdego w domu, ocierał się, ale nawet podczas mruczenia potrafił prychnąć. Nie wiadomo o co chodzi

Krzysiek123

 
Posty: 19
Od: Pon wrz 03, 2012 16:39

Post » Pt paź 26, 2012 19:30 Re: nowy kot

To znaczy, że dziś jest Wasz pierwszy dzień razem?
Fundacja Pomocy Zwierzętom Kłębek KRS: 0000449181

Jarka

Avatar użytkownika
 
Posty: 10928
Od: Czw kwi 10, 2008 16:43
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt paź 26, 2012 19:30 Re: nowy kot

Zgadza się. Ale jest to dziwne, ze wychodzi, mruczy, a zaraz cię chap za rękę. Tak ma byc?

Krzysiek123

 
Posty: 19
Od: Pon wrz 03, 2012 16:39

Post » Pt paź 26, 2012 19:46 Re: nowy kot

Hej, nie klasyfikuj go tak od razu :wink:
Kociak na pewno jest zestresowany, nowy dom, nowi ludzie, rozumiesz.
Dajcie mu trochę czasu. Nie próbujcie nawiązać z nim kontaktu na siłę.
Jeśli podejdzie sam, dobrym pomysłem będzie podanie mu jakiegoś smakołyka i kilka głasków.
Nie zmuszajcie go do niczego, on potrzebuje czasu, żeby ogarnąć sytuację.
Będzie dobrze :ok:
Obrazek

asia-lodz

 
Posty: 416
Od: Śro sie 08, 2012 12:35
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt paź 26, 2012 19:47 Re: nowy kot

A czy to mozliwe ze taki dzik będzie? roczny kot to na pewno ma jakies przyzwyczajenia.

Krzysiek123

 
Posty: 19
Od: Pon wrz 03, 2012 16:39

Post » Pt paź 26, 2012 19:51 Re: nowy kot

ejjj to normalne, nie ma co myslec niepozytywnie :) nowy dom dla kociaka do duzy stres. Musi Was poznac i to ma przebiegac spokojnie, nie na sile. Daj mu "luz" na poznanie domu i domownikow.

Troche cierpliwosci o kociak bedzie lepiej reagowac. Roczny kociak to mlodziak, szybko sie udomowi

LunaKlara

 
Posty: 995
Od: Czw paź 20, 2011 22:06
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt paź 26, 2012 19:53 Re: nowy kot

Możliwe to jest wszystko :wink:
Ale z tymi przyzwyczajeniami to bym nie przesadzała, kot szybko załapie zasady panujące w nowym domu, oczywiście jeśli będziecie umieli mu je wyjaśnić. Najlepiej jest nagradzać za dobre zachowanie. Kar nie stosujcie, bo spowodują tylko to, że kociak nie będzie Wam ufał i adaptacja będzie trudniejsza.
Mówisz, że podchodził i nagle prychał. Zastanów się, czy jest coś, co mogłoby wyjaśnić takie zachowanie. Może nie miał ochoty na bliższy kontakt? Nie chciał być przytulany? Naprawdę, nic na siłę.
Starajcie się, żeby kociak miał z Wami same dobre skojarzenia.

edit: literówka
Obrazek

asia-lodz

 
Posty: 416
Od: Śro sie 08, 2012 12:35
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt paź 26, 2012 19:56 Re: nowy kot

Dokładnie tak.
I tak jest dobrze, skoro do Was przychodzi. :ok: :ok: Będzie z niego jeszcze miziak.
Zwykle pierwsze kilka dni w nowym domu kot spędza pod łóżkiem albo w kąciku i nie daje się stamtąd wywabić.
Obrazek
Obrazek Czesio 6.04.2015 [*]

Mulesia

Avatar użytkownika
 
Posty: 6440
Od: Czw cze 03, 2010 9:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Pt paź 26, 2012 20:23 Re: nowy kot

Dokładnie tak jak piszą ;)
Nic od razu. Adaptacja czasami trwa kilka dni, czasami tygodni. Im większy kot ma spokój i im mniej się od niego wymaga, tym szybciej się otwiera.
Nagradzanie smakołykami za kontakt z Wami powinno pomóc.
Możecie też delikatnie się z nim bawić, ale najlepiej wędką albo sznureczkiem, na odległość. Na początek niech to będzie "bierna" zabawa, tzn. poszurać wędką po podłodze i czekać aż zaatakuje. Koty uwielbiają polować więc będzie to kolejne dobre skojarzenie z Wami.
Podstawowa zasada to obserwować jego reakcje na to, co robicie.
Jest też kilka innych zasad, np. "nie gapić się". To może brzmi śmiesznie, ale koty lubią kiedy patrzy się na nie spokojnie, ospale, delikatnie mrugając. To taka oznaka zaufania i zrelaksowania. Na początek też nie próbujcie sami go dotykać. Jak podejdzie, wyciągnąć rękę na odległość kilku cm od jego noska i niech sam powącha jeśli chce. Po reakcji będzie widać czy chce być głaskany. Zaczynajcie głaskanie od głowy, a najlepiej od "policzka" kota kiedy sam się ociera. Koty, zanim zaufają, raczej nie lubią głaskania przy ogonie, bo to bardzo wrażliwe, mocno unerwione miejsce. Niektóre koty w ogóle tego nie lubią.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek =>Cysorzowa Bruja
Najpiękniejszy kot, to kot szczęśliwy.

RKa

 
Posty: 288
Od: Nie kwi 10, 2011 19:48
Lokalizacja: Trójmiasto

Post » Pt paź 26, 2012 20:28 Re: nowy kot

a jak nie masz wetki lub podobnej zabawki to swietnie sie sprawdza kulka zrobiona z gazety, nie znam kota, ktory nie reaguje na takie kulki :) mozna ja przyczepic do sznurka wtedy nie trzeba biegac :))

moje koty maja kilka zabawek a mimo to kulka z papieru jest najbardziej ulubiona :)

LunaKlara

 
Posty: 995
Od: Czw paź 20, 2011 22:06
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt paź 26, 2012 20:44 Re: nowy kot

LunaKlara pisze:a jak nie masz wetki lub podobnej zabawki to swietnie sie sprawdza kulka zrobiona z gazety, nie znam kota, ktory nie reaguje na takie kulki :) mozna ja przyczepic do sznurka wtedy nie trzeba biegac :))

moje koty maja kilka zabawek a mimo to kulka z papieru jest najbardziej ulubiona :)

Moja też najbardziej lubi latać za zgniecionymi papierkami :lol:
A człowiek się wysila i wymyśla co by tu kotu kupić... :roll:

Jeszcze tak myślę, że koty łatwo kodują sobie, że człowiek to ten od miski więc często pomaga podawanie posiłków o konkretnych godzinach, np. rano i wieczorem..
Pamiętajcie, że dobrze bawić się z kotem przed jedzeniem. W naturze najpierw jest polowanie, później posiłek, a jak kot będzie ganiał od razu po jedzeniu to może zwymiotować..
Moja niestety przed jedzeniem zwykle czeka na miskę, a dopiero po napchaniu brzuszka zaczyna skakać i biegać za niewidzialnym wrogiem (bo zabawki schowane na czas jedzenia) :roll:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek =>Cysorzowa Bruja
Najpiękniejszy kot, to kot szczęśliwy.

RKa

 
Posty: 288
Od: Nie kwi 10, 2011 19:48
Lokalizacja: Trójmiasto

Post » Pt paź 26, 2012 20:55 Re: nowy kot

moje kociambry maja rok i 3 miesiace i dla nich zabawa jest na pierwszym miejscu, w kazdej chwili je odciagne od michy szelestem papierka, ba te diablice jak zostawie otwarty portfel to kontroluja moje wydatki ! wyciagajac z niego pragony i potwierdzenia wyplat z bankomatu ! OOO te papierki uwielbiaja nawet przed zrobieniem z nich kulek :))

LunaKlara

 
Posty: 995
Od: Czw paź 20, 2011 22:06
Lokalizacja: Poznań

Post » Sob paź 27, 2012 8:26 Re: nowy kot

Heh w nocy wchodził mojej mamie do łóżka i mruczał a rano na nią prychał :D Dziwny charakter :D

Krzysiek123

 
Posty: 19
Od: Pon wrz 03, 2012 16:39

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 497 gości