Jaki kaganiec dla kota?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto paź 23, 2012 23:02 Re: Jaki kaganiec dla kota?

mieciu_k1 pisze:Najgorszy nawet człowiek nie zasługuje na to, żeby "poświęcać go" dla dobra zwierzęcia.
Najlepsze nawet zwierzę nie jest warte tyle, co najgorszy człowiek.

Doprawdy? To proszę:
"Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt" (Biblia, Księga Koheleta 3/19)

felin

Avatar użytkownika
 
Posty: 26000
Od: Wto sty 06, 2009 0:04
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto paź 23, 2012 23:08 Re: Jaki kaganiec dla kota?

mieciu_k1 pisze:Prawdę mówiąc, to w ogóle nie jestem związany z tym kotem.
To był kot moich rodziców i od zawsze miał parszywy charakter.
Dobrze traktował tylko ich i kiedy był z nimi, to próbował atakować nawet mnie.

Kiedy przyszła chwila, że trzeba było znaleźć dla kota nowego właściciela padło na mnie, więc jest u mnie.
Na początku próbował być agresywny wobec mnie, ale w końcu uznał, że na dobre mu to nie wychodzi i zaakceptował mnie, jako swojego nowego pana.

Natomiast rzuca się dosłownie na każdą inną osobę, która pojawi się w mieszkaniu.
Dlatego nie może być tak, że zostawię kota z dzieckiem w mieszkaniu i dam dziecku piórko do ręki ?!?

Gdybym miał możliwość, to zamknąłbym go po prostu w klatce na miesiąc. Niestety nie mam w mieszkaniu tyle miejsca, żeby wstawić tam klatkę, w której zmieści się kuweta i miska.

Przyszło mi teraz do głowy, że w ostateczności mógłbym go potrzymać przez ten czas w transporterze. Kuwety tam nie wstawię, ale skoro piszecie, że z założonym kagańcem może się załatwiać poza kuwetą, to lepiej nawet czyścić transporter niż podłogę.

ale człowiekiem jesteś?
transporter to tez nie jest rozwiązanie, a raczej jest to bardzo kiepskie rozwiązanie
Twój bratanek będzie w domu sam bez opieki? napisałeś wcześniej że ma 5 lat, takiego dziecka nie można zostawiać bez opieki w domu
dlaczego wykluczasz że kot może do dziecka podejść obojętnie? rzucał się już na dzieci?
Obrazek

dalia

Avatar użytkownika
 
Posty: 17361
Od: Nie maja 09, 2004 16:08
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto paź 23, 2012 23:08 Re: Jaki kaganiec dla kota?

mieciu_k1 pisze:Prawdę mówiąc, to w ogóle nie jestem związany z tym kotem.
To był kot moich rodziców i od zawsze miał parszywy charakter.

Nic dziwnego, że jest jaki jest.

mieciu_k1 pisze:Przyszło mi teraz do głowy, że w ostateczności mógłbym go potrzymać przez ten czas w transporterze. Kuwety tam nie wstawię, ale skoro piszecie, że z założonym kagańcem może się załatwiać poza kuwetą, to lepiej nawet czyścić transporter niż podłogę.

Krynica genialnych pomyslów normalnie! :roll:
To może lepiej dziecko zamknij w klatce? Jest mlode, zdrowe - powinno się szybko przystosować.

felin

Avatar użytkownika
 
Posty: 26000
Od: Wto sty 06, 2009 0:04
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto paź 23, 2012 23:08 Re: Jaki kaganiec dla kota?

"Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt" (Biblia, Księga Koheleta 3/19)


Pomijając już charakter Księgi Koheleta, należy pamiętać, że po Starym Testamencie jest Nowy. A w Nowym los człowieka uległ radykalnej zmianie.
I dzięki wydarzeniom z Nowego Testamentu człowiek po życiu na ziemi może liczyć na Życie w wieczności. A los zwierząt pozostał taki, jaki był...
Życie człowieka nie kończy się z chwilą śmierci, w przeciwieństwie do życia zwierząt.

mieciu_k1

 
Posty: 12
Od: Wto paź 23, 2012 15:51

Post » Wto paź 23, 2012 23:12 Re: Jaki kaganiec dla kota?

Twój bratanek będzie w domu sam bez opieki? napisałeś wcześniej że ma 5 lat, takiego dziecka nie można zostawiać bez opieki w domu


Prawidłowo rozwinięty i wychowany 5-latek może spokojnie zostać sam w domu przez kilka godzin.

To może lepiej dziecko zamknij w klatce? Jest mlode, zdrowe - powinno się szybko przystosować.


Porównywanie w takim kontekście kota z dzieckiem jest tak absurdalne, że aż nie da się tym polemizować.

dlaczego wykluczasz że kot może do dziecka podejść obojętnie? rzucał się już na dzieci?


Kot wielokrotnie atakował różnych ludzi - młodszych i starszych. Nie mogę ryzykować, że teraz zaatakuje to dziecko.

mieciu_k1

 
Posty: 12
Od: Wto paź 23, 2012 15:51

Post » Wto paź 23, 2012 23:12 Re: Jaki kaganiec dla kota?

mieciu_k1 pisze:
"Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt" (Biblia, Księga Koheleta 3/19)


Pomijając już charakter Księgi Koheleta, należy pamiętać, że po Starym Testamencie jest Nowy. A w Nowym los człowieka uległ radykalnej zmianie.
I dzięki wydarzeniom z Nowego Testamentu człowiek po życiu na ziemi może liczyć na Życie w wieczności. A los zwierząt pozostał taki, jaki był...
Życie człowieka nie kończy się z chwilą śmierci, w przeciwieństwie do życia zwierząt.


Twoje się skończy za znęcanie się nad zwierzęciem, jeśli zrobisz to o czym tak radośnie piszesz.
Obrazek

dalia

Avatar użytkownika
 
Posty: 17361
Od: Nie maja 09, 2004 16:08
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto paź 23, 2012 23:13 Re: Jaki kaganiec dla kota?

mieciu_k1 pisze:Prawdę mówiąc, to w ogóle nie jestem związany z tym kotem.
To był kot moich rodziców i od zawsze miał parszywy charakter.
Dobrze traktował tylko ich i kiedy był z nimi, to próbował atakować nawet mnie.

Kiedy przyszła chwila, że trzeba było znaleźć dla kota nowego właściciela padło na mnie, więc jest u mnie.
Na początku próbował być agresywny wobec mnie, ale w końcu uznał, że na dobre mu to nie wychodzi i zaakceptował mnie, jako swojego nowego pana.

Natomiast rzuca się dosłownie na każdą inną osobę, która pojawi się w mieszkaniu.
Dlatego nie może być tak, że zostawię kota z dzieckiem w mieszkaniu i dam dziecku piórko do ręki ?!?

Gdybym miał możliwość, to zamknąłbym go po prostu w klatce na miesiąc. Niestety nie mam w mieszkaniu tyle miejsca, żeby wstawić tam klatkę, w której zmieści się kuweta i miska.

Przyszło mi teraz do głowy, że w ostateczności mógłbym go potrzymać przez ten czas w transporterze. Kuwety tam nie wstawię, ale skoro piszecie, że z założonym kagańcem może się załatwiać poza kuwetą, to lepiej nawet czyścić transporter niż podłogę.


Przepraszam cię, ale czy ty wiesz co piszesz? Zamknięcie kota na miesiąc w tranporterze, tak żeby musiał się pod siebie załatwiać? Czy naprawdę nie masz odrobiny empatii dla tego starego i chorego zwięrzęcia?
W zamyśleniu majestat mają niedościgły
Wielkich sfinksów, co w głębi pustyni zastygły,
Jakby w wieczny zapadły sen odrętwiający.

Norku

 
Posty: 739
Od: Wto cze 01, 2010 15:25

Post » Wto paź 23, 2012 23:15 Re: Jaki kaganiec dla kota?

mieciu_k1 pisze:
Twój bratanek będzie w domu sam bez opieki? napisałeś wcześniej że ma 5 lat, takiego dziecka nie można zostawiać bez opieki w domu


Prawidłowo rozwinięty i wychowany 5-latek może spokojnie zostać sam w domu przez kilka godzin.


nie może - za to grozi prokurator, sąd i odsiadka
Obrazek

dalia

Avatar użytkownika
 
Posty: 17361
Od: Nie maja 09, 2004 16:08
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto paź 23, 2012 23:16 Re: Jaki kaganiec dla kota?

pieciolatek sam w domu 8O

kurka juz o kocie nie napisze bo wywala mnie z forum

Jedengo tylko nie rozumiem, wziales kota do siebie przyjmujac za niego odpowiedzialnosc. Po co?

LunaKlara

 
Posty: 995
Od: Czw paź 20, 2011 22:06
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto paź 23, 2012 23:18 Re: Jaki kaganiec dla kota?

nie może - za to grozi prokurator, sąd i odsiadka


Co za bzdury.
Nie ma takiego przepisu, który zabraniałby czegoś takiego tak generalnie.

Opiekun dziecka ma dbać o jego bezpieczeństwo. Wiem, że teraz generalnie dzieci są coraz mniej rozgarnięte i dojrzewają dużo wolniej niż jeszcze nie tak dawno temu, ale to nie znaczy, że każde dziecko takie jest.

mieciu_k1

 
Posty: 12
Od: Wto paź 23, 2012 15:51

Post » Wto paź 23, 2012 23:22 Re: Jaki kaganiec dla kota?

pieciolatek sam w domu 8O


Co w tym takiego dziwnego??? Ja jak miałem 6 lat, to chodziłem sam pieszo do szkoły - 1 km w jedną stronę. Po drodze szło się przy parku i przechodziło kilka skrzyżowań, co prawda niezbyt ruchliwych.
Wiem, że teraz są takie czasy, że rodzice robią za swoje dzieci niemalże wszystko i z dzieci robią się niedorajdy, ale bez przesady.

Jedengo tylko nie rozumiem, wziales kota do siebie przyjmujac za niego odpowiedzialnosc. Po co?


Tak jak napisałem. Przyszedł moment, że trzeba było zrobić coś z kotem. W grę wchodziło schronisko (ulica) albo moje mieszkanie.
Ciekawe czy znalazłby się jakiś chętny na 12-letniego wówczas kota, z chorą wątrobą i parszywym charakterem?

mieciu_k1

 
Posty: 12
Od: Wto paź 23, 2012 15:51

Post » Wto paź 23, 2012 23:25 Re: Jaki kaganiec dla kota?

mieciu_k1 pisze:Pomijając już charakter Księgi Koheleta, należy pamiętać, że po Starym Testamencie jest Nowy. A w Nowym los człowieka uległ radykalnej zmianie.
I dzięki wydarzeniom z Nowego Testamentu człowiek po życiu na ziemi może liczyć na Życie w wieczności. A los zwierząt pozostał taki, jaki był...
Życie człowieka nie kończy się z chwilą śmierci, w przeciwieństwie do życia zwierząt.

Rozumiem, że tym samym zawartość starego testamentu zostaje unieważniona. Ciekawe w takim razie dlaczego wciąż wchodzi z sklad biblii.
Los zwierząt jest taki, jaki jest jest dzięki ludziom wlaśnie. I niestety.
Tego ostatniego zaś nikt, jak dotąd, nie udowodnil; ani wprzypadku ludzi, ani w przypadku zwierząt. Więc może lepiej przyjąć choćby biologiczny punkt widzenia, że w istocie zwierzęta tak bardzo się od nas nie różnią (bądź na odwrót, jak wolisz) i podejść do nich z większym szacunkiem.

A tak zupelnie na poważnie, to radzę rozejrzeć się po forum, poczytać i popytać, a przy odrobinie chęci i dobrej woli znajdzie się jakieś rozwiązanie, które będzie mniej okrutne dla kota i bezpieczne dla dziecka, skoro tak się o nie boisz.

Dodam tylko, że jak do tej pory, Twoje pomysly - zgodnie z obowiązującą ustawą - podpadają pod paragraf o znęcaniu się nad zwierzęciem.

felin

Avatar użytkownika
 
Posty: 26000
Od: Wto sty 06, 2009 0:04
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto paź 23, 2012 23:25 Re: Jaki kaganiec dla kota?

A może on gryzie ponieważ go coś boli! Sprawdzałeś to? Tym bardziej, że piszesz, że Kot choruje przewlekle.
Agresja u Zwierząt to reakcja na jakieś zachowanie, nie parszywy charakter.

Carmen201

 
Posty: 4156
Od: Pt maja 07, 2010 7:49
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto paź 23, 2012 23:27 Re: Jaki kaganiec dla kota?

mieciu_k1 pisze:
nie może - za to grozi prokurator, sąd i odsiadka


Co za bzdury.
Nie ma takiego przepisu, który zabraniałby czegoś takiego tak generalnie.

Opiekun dziecka ma dbać o jego bezpieczeństwo. Wiem, że teraz generalnie dzieci są coraz mniej rozgarnięte i dojrzewają dużo wolniej niż jeszcze nie tak dawno temu, ale to nie znaczy, że każde dziecko takie jest.

sam sobie odpowiedziałeś dlaczego za pozostawienie dziecka samego prokurator się do tyłka dobiera, ale gdybyś nie był jeszcze do końca przekonany to wuje gugiel pomoże wyszukać stosowne sprawy w których prokurator się produkował.
ja tylko podpowiem, ze pozostawienie dziecka samego nie jest dbaniem o jego bezpieczeństwo, wprost przeciwnie
możemy to przećwiczyć jak chcesz - podasz mi swój adres i poinformujesz kiedy bratanek bedzie sam a ja zawiadomię prokuraturę, oni rozstrzygną kto ma rację
Obrazek

dalia

Avatar użytkownika
 
Posty: 17361
Od: Nie maja 09, 2004 16:08
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto paź 23, 2012 23:31 Re: Jaki kaganiec dla kota?

mieciu_k1 pisze:
To może lepiej dziecko zamknij w klatce? Jest mlode, zdrowe - powinno się szybko przystosować.


Porównywanie w takim kontekście kota z dzieckiem jest tak absurdalne, że aż nie da się tym polemizować.

Bynajmniej. Intelektualnie kot jest na takim mniej więcej poziomie jak dwu-trzylatek.

felin

Avatar użytkownika
 
Posty: 26000
Od: Wto sty 06, 2009 0:04
Lokalizacja: Wrocław

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: jolabuk5 i 457 gości