Obrzęk rdzenia kręgowego u 3 miesięcznego kociaka...

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon paź 22, 2012 17:10 Obrzęk rdzenia kręgowego u 3 miesięcznego kociaka...

Poszukuję kompetentenego weterynarza który pomoże dokładnie zdiagnozować podejrzenia obrzęku rdzenia kręgowego u 3 miesięcznego kociaka. Przygarnęłam kociaka którego znalazłam leżącego przy krawężniku (bez ran, otarć itd), jak się okazało z całkowitym niedowładem tylnych łapek chociaż minimalna reakcja na ból jest.. Funkcje wydalnicze zachowane chociaż zupełnie niekontrolowane. Zdjęcie rtg nie wykazało najmniejszych złamań. Jesteśmy w trakcie fizjoterapii (koło magnetyczne) jednak leczenie odbywa się raczej na zasadzie "prób i błędów". Dlatego zwracam się z gorącą prośbą... jeśli ktoś posiada takie kotka, może poda namiar na dobrego lekarza który pomógł by nam w diagnozie i leczeniu.. Ponieważ jesteśmy z południowej wielkopolski, byłoby miło gdyby było to coś w tym rejonie ale jeśli specjalista będzie w większej odległości tez nie będzie to stanowiło przeszkody... Może ktoś wesprze duchowo i pomoże mi radami i własnymi doświadczeniami jak przebrnąć przez trudny okres kiedy kociątko jest ruchliwe i ma niespożytą energię... może ktoś doradzi co zrobić z łapkami które są narażone na wycieranie sierści i otarcia.. podpowie jak rozwiązać kwestie zmiany pozycji spania kotka w nosy (żeby nie cierpł i nie miał przykurczy.. Pewnie jest ktoś kto ma podobne przeżycia.. będę wdzięczna za każdą sugestię..

Jula79

 
Posty: 2
Od: Pon paź 22, 2012 16:55

Post » Pon paź 22, 2012 18:00 Re: Obrzęk rdzenia kręgowego u 3 miesięcznego kociaka...

!!!

beata1973

 
Posty: 253
Od: Czw gru 08, 2011 8:24
Lokalizacja: Siechnice/Wrocław

Post » Pon paź 22, 2012 19:30 Re: Obrzęk rdzenia kręgowego u 3 miesięcznego kociaka...

Witaj Jula, czy wet ma jakąś teorię skąd ten obrzęk skoro nie ma złamania? Może jest przesunięcie kręgów?
Póki obrzęk nie zejdzie dobrze jest kotkowi ograniczyć możliwość poruszania się. Jeżeli nie ma załamania ani innego uszkodzenia kręgosłupa, bardzo możliwe, ze po zejściu obrzęku kociak wróci do normy. Jakie ma podawane leki?

Żeby lepiej zachować higienę możesz w aptece kupić podkłady Seni http://seni.pl/produkty-seni/przeglad-produktow/seni-soft/
Dobrze jest malucha wypłukać w roztworze nadmanganianu potasy (różowym) - to zdezynfekuje zasikaną skórę.

To tak na szybko. Kciuki za was wielkie :ok: :ok: :ok:
Obrazek
Obrazek

kamari

 
Posty: 13152
Od: Pt lip 04, 2008 6:20
Lokalizacja: Siedlce

Post » Pon paź 22, 2012 22:55 Re: Obrzęk rdzenia kręgowego u 3 miesięcznego kociaka...

Nasz Milutek miał od razu po znalezieniu podawany nivalin, przeciwzapalne ale to pewnie wet wie.
Dopiero potem miał rehabilitację - pole magnetyczne, laser, ultradzwięki, nagdrzewanie i gimnastykę.
Jeśli ma czucie to dobrze. spróbuj delikatnie wkładac do kuwety z niziutkim brzegiem.
W moim podpisie jest watek Milutka. Wprawdzie nie pisałam tm zbyt wiele ale może coś wyczytasz.

Żeby zapobiec zanikowi mięśni szczyp dość mocno mięśnie nóg.

No i napisz cos więcej.

Lidka

 
Posty: 16219
Od: Wto lut 03, 2004 8:57
Lokalizacja: Katowice

Post » Wto paź 23, 2012 6:28 Re: Obrzęk rdzenia kręgowego u 3 miesięcznego kociaka...

Tu masz wetów polecanych :
viewtopic.php?f=22&t=78215
ObrazekObrazekObrazek
Tylko przyjaciele słyszą Twój krzyk , gdy milczysz i widzą łzy, gdy się śmiejesz
"Boże , chroń mnie od fałszywych przyjaciół -z wrogami sobie poradzę"

kropkaXL

Avatar użytkownika
 
Posty: 35418
Od: Wto sie 12, 2008 14:18

Post » Wto paź 23, 2012 18:07 Re: Obrzęk rdzenia kręgowego u 3 miesięcznego kociaka...

Droga Kamari.. niewiele wiadomo bo Pan doktor roztacza jedynie domysły. Najpierw sugerował upadek z wysokości, następnie szok rdzeniowy, pytałam czy jest możliwe żeby kotek był przygnieciony po narodzinach przez matkę lub coś podobnego (pytałam ponieważ kociak miał całkowicie zamknięte oczka, tak jakby pomimo wieku nie miał jeszcze rozklejonych). I tyle mi wiadomo. dzisiaj okazało się że jedno oko sprawne, widzące, na drugim zrośnięta trzecia powieka (dzisiaj Pan doktor powiedział że to wrzód) i bądz tu mądry.. Dostaje zastrzyki których lekarz wcale nie nazywa (może myśli że nie zrozumiem co jest po co), jedynie co udało mi się wyciagnąć to że jest na pewno podawany antybiotyk. Zaleca dużo ruchu, chociaż na na noc otulamy ją ciepło futerkiem i nim odrobinę unieruchamiamy bo ciagnięte łapki odchylają się nieanatomicznie momentami a że są bardzo słabe i mają widoczne zaniki mięśni, boję się że łatwo je złamać.. Kupiłam pieluszki dla wcześniaków, wycinam dziurkę na ogonek i chociaż łapki są suchsze bo siuśki zostają w pieluszce. Jutro kupię ten roztwór do przemywania bo używałam nasączonych chusteczek dla niemowląt. i od dzisiaj zaczynam podszczypywać te nóżki. Na pytanie czy jeszcze coś możemy zrobić z zakresu fizykoterapii słyszę że jest zbyt mała.. Tyle że być może teraz jest jeszcze na to pora bo gdy będzie starsza może być zbyt pózno na cofnięcie takich zmian.. Jutro zadzwonię do Wrocławia do dr. Wrzoska. Diagnostycznie zrobiono jedynie rtg (wszystko w porządku, każda kosteczka kręgosłupa i całej reszty) ale może tomografia kręgosłupa pokazałaby czy to rzeczywiście obrzęk rdzenia i na którym odcinku? Niestety mój pan doktor chyba takim sprzętem nie dysponuje..

Jula79

 
Posty: 2
Od: Pon paź 22, 2012 16:55

Post » Wto paź 23, 2012 18:32 Re: Obrzęk rdzenia kręgowego u 3 miesięcznego kociaka...

Dziwny jest obrzęk bez widocznego uszkodzenia kręgosłupa, no ale różne rzeczy się zdarzają. Może masz rtg i możesz wrzucić zdjęcie?
Przy obrzęku to bym akurat ograniczyła kotce ruch. Obrzęk jest jak stan zapalny, ruch może go pogłębiać. Ale to tylko z mojego doświadczenia.
Jeżeli wyczuwasz, ze jest zanik mięśni, to masuj i rozciągaj delikatnie nóżki. Nic jej nie połamiesz, nie bój się.
Chusteczki dla niemowlat są świetne, w końcu nie można kota kąpać co chwila, dwa razy dziennie wystarczy :ok:
Obrazek
Obrazek

kamari

 
Posty: 13152
Od: Pt lip 04, 2008 6:20
Lokalizacja: Siedlce

Post » Śro paź 24, 2012 23:24 Re: Obrzęk rdzenia kręgowego u 3 miesięcznego kociaka...

Jak malec?

Kaprys2004

 
Posty: 12087
Od: Śro kwi 02, 2008 15:53
Lokalizacja: Warszawa




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Farcia, Google [Bot] i 506 gości