Krew kapiąca z kota

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie paź 21, 2012 22:42 Krew kapiąca z kota

Ma kota FIV-ka. Czasami troszkę krwi było w qpalu, ale się tym za bardzo nie przejmowałam bo vetka mówiła, że u FIV-ków to normalne. Dzisiaj w trakcie podstrzygania futra na dupce zaczęła mu kapać krew.
Wiem, że coś takiego wykracza już poza normalność. Pojadę z nim jutro do vetki, ale ponieważ veta mam takiego a nie innego to może ktoś mi podpowie jakich badań żądać i co to może być.
Jeśli ktoś mówi, że nie lubi kotów to znaczy, że nie spotkał jeszcze tego właściwego.
Kicuś 04.1997 - 22.10.2010..........Troczuś 2004 - 14.02.2019...............Myszka.................... Mirmił.................GRysiu
Trzy zdjęcia kotów to za dużo.
Obrazek

Irlandzka Myszka

 
Posty: 1546
Od: Nie sie 15, 2010 16:49
Lokalizacja: Cork, Irlandia

Post » Pon paź 22, 2012 8:34 Re: Krew kapiąca z kota

O rany. :(
Sprawa pilna, a wątek spada.

Może ktoś potrafi doradzić?
Obrazek
Obrazek Czesio 6.04.2015 [*]

Mulesia

Avatar użytkownika
 
Posty: 6440
Od: Czw cze 03, 2010 9:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Pon paź 22, 2012 10:08 Re: Krew kapiąca z kota

Irlandzka Myszka pisze:Ma kota FIV-ka. Czasami troszkę krwi było w qpalu, ale się tym za bardzo nie przejmowałam bo vetka mówiła, że u FIV-ków to normalne. Dzisiaj w trakcie podstrzygania futra na dupce zaczęła mu kapać krew.
Wiem, że coś takiego wykracza już poza normalność. Pojadę z nim jutro do vetki, ale ponieważ veta mam takiego a nie innego to może ktoś mi podpowie jakich badań żądać i co to może być.

Myszko, to NIE JEST normalne u FIV+ :( Tzn. podrażnienia jelit mogą występować częściej, ale zdecydowanie nie stale. Na początek sugerowałabym test z kału na pasożyty (także gardie).
Obrazek
UWAGA - Angalia to IKA 6 (na FB Krystyna Kowalska) nie wysyłajcie kotów!!!
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=117164

Zofia.Sasza

 
Posty: 15958
Od: Wto wrz 09, 2008 15:02
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon paź 22, 2012 15:45 Re: Krew kapiąca z kota

Zofia.Sasza pisze:Myszko, to NIE JEST normalne u FIV+ :( Tzn. podrażnienia jelit mogą występować częściej, ale zdecydowanie nie stale. Na początek sugerowałabym test z kału na pasożyty (także gardie).

Testy z kału miał robione prawie dwa lata temu - wyszły czysto. Nie mam pojęcia jak to działa, czy kot niewychodzący, regularnie odrobaczany może złapać jakieś badziewie?
Jeśli ktoś mówi, że nie lubi kotów to znaczy, że nie spotkał jeszcze tego właściwego.
Kicuś 04.1997 - 22.10.2010..........Troczuś 2004 - 14.02.2019...............Myszka.................... Mirmił.................GRysiu
Trzy zdjęcia kotów to za dużo.
Obrazek

Irlandzka Myszka

 
Posty: 1546
Od: Nie sie 15, 2010 16:49
Lokalizacja: Cork, Irlandia

Post » Pon paź 22, 2012 16:18 Re: Krew kapiąca z kota

Irlandzka Myszka pisze:
Zofia.Sasza pisze:Myszko, to NIE JEST normalne u FIV+ :( Tzn. podrażnienia jelit mogą występować częściej, ale zdecydowanie nie stale. Na początek sugerowałabym test z kału na pasożyty (także gardie).

Testy z kału miał robione prawie dwa lata temu - wyszły czysto. Nie mam pojęcia jak to działa, czy kot niewychodzący, regularnie odrobaczany może złapać jakieś badziewie?

Ale czy sprawdzali giardie (lamblie)? One potrafią nie wyjść w badaniu. I jak najbardziej może to złapac niewychodzący kot. Dwa lata to długo. Ja bym powtórzyła. Tu masz wiki:
http://en.wikipedia.org/wiki/Giardia_lamblia
Obrazek
UWAGA - Angalia to IKA 6 (na FB Krystyna Kowalska) nie wysyłajcie kotów!!!
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=117164

Zofia.Sasza

 
Posty: 15958
Od: Wto wrz 09, 2008 15:02
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto paź 23, 2012 20:45 Re: Krew kapiąca z kota

Dzisiaj byliśmy z Troczusiem u veta. Był pełny przegląd - włącznie ze zrobieniem przez Troczusia qpala na rękę vetki :twisted: Nie ma robali ani innego życia wewnętrznego. Dostał leki i wszystko powinno wrócić do normy. Teraz odsypia stresy.
Jeśli ktoś mówi, że nie lubi kotów to znaczy, że nie spotkał jeszcze tego właściwego.
Kicuś 04.1997 - 22.10.2010..........Troczuś 2004 - 14.02.2019...............Myszka.................... Mirmił.................GRysiu
Trzy zdjęcia kotów to za dużo.
Obrazek

Irlandzka Myszka

 
Posty: 1546
Od: Nie sie 15, 2010 16:49
Lokalizacja: Cork, Irlandia




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: magnificent tree, ryniek i 514 gości