Chory kocurek Tosiek - INTERPRETACJA WYNIKOW

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt paź 19, 2012 12:29 Chory kocurek Tosiek - INTERPRETACJA WYNIKOW

Witam,
mam problem ze swoim kocurkiem. Od tygodnia kocurek traci na wadze i co raz gorzej wygląda. Codziennie jest na wizycie u weterynarza, miał robione badania na białaczkę, które nic nie wykazały. Mianowicie martwią mnie jego badania krwi, a weterynarza w ogóle nie wie co mu dolega. Poniżej przedstawiam badania krwi.

Obrazek


Tu sa wyniki badań z 11 i 17 października. Kocurek dostaje jakieś witaminki i "sterydy" może ktoś coś doradzić jak mu pomóc ?

P.S. Przepraszam jeśli zły dział ale szybko potrzebuje pomocy.

Pozdrawiam,
Gabriel.
Ostatnio edytowano Pt paź 19, 2012 17:19 przez Beliowen, łącznie edytowano 2 razy
Powód: zmieniłam zbyt duże zdjęcie na miniaturę ;)

gabrys

 
Posty: 3
Od: Pt paź 19, 2012 12:18

Post » Pt paź 19, 2012 14:17 Re: Chory kocurek - Tosiek

A jak wygląda kreatynina i badanie moczu?

Też mi sie jeden kot rozchorował w piątek nagle i ma chore nerki :( , a drugi od soboty nie je tak jak kiedyś, mało pije i tylko śpi. Dostaje antybiotyk od poniedziałku, we wtorek było ok i w czwartek znów pogorszenie.Dostał wczoraj znów antybiotyk i do 13.00 było dobrze. Teraz sobie śpi
Wetka też chce zrobić test na białaczkę. Dzisiaj też będzie badanie krwi.

CatAngel

Avatar użytkownika
 
Posty: 16425
Od: Pt cze 04, 2010 10:22
Lokalizacja: Śląsk

Post » Pt paź 19, 2012 14:22 Re: Chory kocurek - Tosiek

Właśnie nie zostały zrobione badania moczu :( ma je zrobić ?
Wet jak zobaczył te nowe wyniki badań po tygodniu to się za głowę złapał i nie wie co mu dolega ;( Niby robił bo mówił, że badania nerek były robione i są w porządku.
Ostatnio edytowano Pt paź 19, 2012 16:55 przez alix76, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączyłam dwa posty w jeden

gabrys

 
Posty: 3
Od: Pt paź 19, 2012 12:18

Post » Pt paź 19, 2012 16:12 Re: Chory kocurek - Tosiek

Poproś moda o przeniesienie wątku na 'Koty' - tam więcej osób zagląda. W tych badaniach nie ma żadnych nerkowych parametrów, ale morfologia jest bardzo zła. Tam prędzej ktoś Ci coś poradzi. Widać bardzo silną infekcję, która narasta. Czy Twój wet postawił diagnozę? Wprowadził jakieś leczenie?

megan72

 
Posty: 3476
Od: Śro kwi 18, 2007 12:41
Lokalizacja: Cymru

Post » Pt paź 19, 2012 16:51 Re: Chory kocurek - Tosiek

Napisz w temacie, że prosisz o interpretację wyników.W jakim wieku jest kocurek? Jedno na pewno jest dobrze- kotek nie ma białaczki, jak zrozumiałam testy wyszły negatywne?
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55009
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pt paź 19, 2012 17:27 Re: Chory kocurek Tosiek - INTERPRETACJA WYNIKOW

ma na pewno ma za niskie RBC KTÓRE POWINNO WYNOSIĆ - liczba krwinek czerwonych 4,95 DO 10,53 CO WSKAZUJE NA ANEMIE NIE ZNAM SIĘ NA TYM ALE WIEM ŻE TO NA PEWNO JEST NIE TAK JAK BYĆ POWINNO. wet powinien zbadać poziom kreatyniny niech wypowiedzą się tez inne osoby.Marcin

CatAngel

Avatar użytkownika
 
Posty: 16425
Od: Pt cze 04, 2010 10:22
Lokalizacja: Śląsk

Post » Pt paź 19, 2012 19:22 Re: Chory kocurek Tosiek - INTERPRETACJA WYNIKOW

Podrzucę, bo tu pomoc szybko potrzebna!

megan72

 
Posty: 3476
Od: Śro kwi 18, 2007 12:41
Lokalizacja: Cymru

Post » Pt paź 19, 2012 19:35 Re: Chory kocurek Tosiek - INTERPRETACJA WYNIKOW

Musisz zmienić lekarza. Wejdź w swój pierwszy post w wątku. Na dole, po prawej masz przycisk "zmień". Przyciśnij i wtedy możesz zmienić tytuł wątku. Napisz np. dobry wet Środa Śląska potrzebny (zrozumiałam, że stąd jesteś, jeżeli nie - zmień miejscowość na swoją) . Może ktoś podpowie. Pospiesz się.
Nie widzę wyników biochemii. Napiszę do Blue, żeby zajrzała.
Meoniku ['] - tak bardzo kocham i tęsknię każdego dnia. Na zawsze jesteś w moim sercu, czekaj na mnie, przyjdę na pewno.

Marcelibu

Avatar użytkownika
 
Posty: 21276
Od: Nie sty 11, 2009 1:10
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów

Post » Pt paź 19, 2012 19:56 Re: Chory kocurek Tosiek - INTERPRETACJA WYNIKOW

Jest podforum "weci polecani" wg województw, a ten link jest do śląskiego: viewtopic.php?f=22&t=78225 . Szukaj gdzieś blisko Ciebie, o ile jesteś z tego województwa. Parametry krwi (morfologia) są słabe, zły rozmaz, mało czerwonych, niska hemoglobina, hematokryt też. Szkoda, że nie ma wyników biochemii (mocznik, kreatynina, aspat, alat, białko całkowite, albuminy/aglobuliny itd.).
Czy kotek nie ma żółtaczki (skóra - np. uszy, spojówki)? Czy nie ma wzdętego (powiększonego) brzuszka. Czy wymiotuje? Jak z apetytem? Czy mógł się czymś zatruć (chemia, rośliny doniczkowe)? Co z wynikiem białaczki? Czy był test na FIV (koci HIV)?
Meoniku ['] - tak bardzo kocham i tęsknię każdego dnia. Na zawsze jesteś w moim sercu, czekaj na mnie, przyjdę na pewno.

Marcelibu

Avatar użytkownika
 
Posty: 21276
Od: Nie sty 11, 2009 1:10
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów

Post » Pt paź 19, 2012 21:38 Re: Chory kocurek Tosiek - INTERPRETACJA WYNIKOW

kot musi mieć zbadany mocz oraz z krwi: mocznik, kreatynina, alat, aspat, amylaza, glukoza
na początek
wychudzenie i początki anemii mogą sugerować problemy z nerkami ale tego inaczej jak badaniami się nie sprawdzi
a kot je chętnie? do otrzymania wyników powinien dostawać dietetyczne jedzenie np gotowany filet z kurczaka
nie wiem czym go karmisz obecnie ale do otrzymania wyników badań zalecalabym jedzenie lekkostrawne i dietetyczne
Obrazek

dalia

Avatar użytkownika
 
Posty: 17361
Od: Nie maja 09, 2004 16:08
Lokalizacja: Poznań

Post » Sob paź 20, 2012 2:13 Re: Chory kocurek Tosiek - INTERPRETACJA WYNIKOW

dalia pisze:kot musi mieć zbadany mocz oraz z krwi: mocznik, kreatynina, alat, aspat, amylaza, glukoza
na początek
wychudzenie i początki anemii mogą sugerować problemy z nerkami ale tego inaczej jak badaniami się nie sprawdzi
a kot je chętnie? do otrzymania wyników powinien dostawać dietetyczne jedzenie np gotowany filet z kurczaka
nie wiem czym go karmisz obecnie ale do otrzymania wyników badań zalecalabym jedzenie lekkostrawne i dietetyczne



Kocurek je cały czas, tyle samo co wcześniej ale chudnie w oczach. A po dzisiejszej wizycie weterynarz powiedział, że miał robione badania i nerki są dobre, ale ja w ich te badania nie wierzę.

P.S. Słyszałem, że z jakim zwierzęciem by kto nie przyjechał do nich to zawsze sterydy dają, innego leczenia nie znają ;(

gabrys

 
Posty: 3
Od: Pt paź 19, 2012 12:18

Post » Sob paź 20, 2012 5:35 Re: Chory kocurek Tosiek - INTERPRETACJA WYNIKOW

Jako że postęp choroby jest szybki, są cechy silnej infekcji - ja bym przede wszystkim jak najszybciej wykluczyła hemobartonellozę. To powinna być podstawa przy niewyjaśnionej anemii u kota.
Mam wrażenie że obecnie jest ona o wiele częstsza niż kiedyś - ale prawdopodobnie jest to wynik po prostu diagnostyki w tym kierunku.

Przy okazji dorobienie badań o których piszą dziewczyny.
Hematokryt jest bardzo niski, rozglądałabym się i to szybko za dawcą krwi lub krwią z banku - bo jeśli ten stan potrwa jeszcze troszkę lub parametry spadną - to kot straci nerki i wątrobę.

Masz możliwość zrobienia kocurkowi badania usg?
Jeśli tak - to też koniecznie.

Kocurek ma strasznie niskie płytki, to może być błąd laboratoryjny, ale wyglądają naprawdę kiepsko i to w obu badaniach o ile widzę, bo nie potrafię tego zdjęcia powiększyć i ledwo doczytuję.
Może mieć skazę krwotoczną i krwawić do jamy brzusznej.
Nie ma wybroczyn? Na skórze, śluzówkach?

No i też mam pytanie o możliwość zatrucia się czymś kota.
Choć mi to bardziej infekcyjnie wygląda, ale może być i tak że kotu coś anemię wywołało a infekcja jakaś się doczepiła do osłabionego organizmu, więc trzeba mieć szersze spojrzenie.

Trzymam kciuki za chorowitka :ok:

Blue

 
Posty: 23498
Od: Pt lut 08, 2002 19:26




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 494 gości