Po czym poznac ze kot sie blaka?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon paź 15, 2012 19:45 Po czym poznac ze kot sie blaka?

Hej, jako kompletnie niedoswiadczony kociaz mam do was pytanie.
Po czym poznac ze kot niema domu? Pytanie na pierwszy zut oka smieszne, ale.... Kotka pojawila sie pierwszy raz w ogrodzie mojej siostry 4 dni temu. Dostala cos do przekaszenia i generalnie od tamtego czasu spedza w ogrodzie prawie caly dzien. Przychodzi wczesnie rano i znika poznym wieczorem. Weszla pare razy do domu, pozwiedzala, jest bardzo przyjazna, lasa na pieszczoty. Nie bardzo wiemy czy ja przygarnac czy tez zignorowac jako czyjegos kota :/
Przepraszam jezeli temat jest oklepany, nie bardzo wiedzialam jak tego szukac.

Pozdrawiamy

ginuha

 
Posty: 26
Od: Pt paź 07, 2005 16:18
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post » Pon paź 15, 2012 23:30 Re: Po czym poznac ze kot sie blaka?

Myślę że najważniejszym kryterium będzie stan kotki.
Jeśli widać że jest zdrowa, zadbana i taka będzie cały czas można z dużą dozą prawdopodobieństwa założyć że jest czyjaś lub umie się ustawić i jest dokarmiana w kilku miejscach, ma schronienie i ogólnie sobie radzi.
Dla pewności (i o wiele szybszej informacji) można jej założyć zrywalną (koniecznie) obróżkę z prośbą o informację jeśli kotka ma dom.
Jeśli będzie z nią nadal chodziła bez informacji zwrotnej - to jest duże prawdopodobieństwo że jest jednak kotką bezdomną a na pewno bez właściciela.

Skoro do Was przychodzi - możecie ją dokarmiać, nawet jeśli ma właściciela, bo nie wiadomo do końca jak on o nią dba, chyba że nawiążecie kontakt.
Są koty które wędrują i mają tak naprawdę kilka domów, znałam takiego jednego spryciarza ;)
A każdy z właścicieli był przekonany że to on jest jedyny i prawdziwy ;)

Niestety - może być i tak że kotka została podrzucona, przemawia za tym fakt że dorosła kocica pojawiła się nagle :(
A noce już takie zimne...
Okolica domu jest choć w miarę bezpieczna dla kota wychodzącego?

Spróbowałabym z obróżką - jeśli właściciel nie da znaku życia - a Ty masz chęć kotce dać dom, nie ma się nad czym zastanawiać :)

Blue

 
Posty: 23482
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Wto paź 16, 2012 8:18 Re: Po czym poznac ze kot sie blaka?

Pomysł z obróżką jest dobry :ok: .
Tylko pamiętaj, że obróżka musi być, jak to określiła Blue, zrywalna. Oznacza to, że musi mieć specjalną gumkę albo łatwo odpinajace się zapięcie ( by nie doszło do tragedii , gdyby kot przypadkowo się zawiesił lub uwiązł ).
Obrazek
Obrazek Czesio 6.04.2015 [*]

Mulesia

Avatar użytkownika
 
Posty: 6440
Od: Czw cze 03, 2010 9:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Wto paź 16, 2012 9:26 Re: Po czym poznac ze kot sie blaka?

Mój kot też na cały dzień wychodzi "do kogoś" - ewidentnie przychodzi już najedzona, znika niemal na cały dzień. Ale na noc zawsze wraca do nas i gdyby tak nie się nie stało któregoś dnia zrobiłabym na osiedlu piekło na ziemi :twisted:
Na całe szczęście sąsiedzi kotolubni bardzo, przyjaźni, kotom krzywdy nie zrobią - psy zawsze na smyczy chodzą, samochodów mało i samych swoich. Mam nawet pewne podejrzenia co do tego, kto ją dokarmia :mrgreen:

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, kasiek1510, Majestic-12 [Bot] i 273 gości