Domowe i bezdomne koty Joli Dworcowej-pomóżcie je nakarmić!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon sie 24, 2015 23:02 Re: Domowe i bezdomne koty Joli Dworcowej-pomóżcie je nakarm

#Willy pisze:kolejny przelew dziś powędrował na konto p. Joli :kotek:

bazarek : viewtopic.php?f=20&t=169514

Bardzo dziękuję!!!! :1luvu: :1luvu: :1luvu:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60221
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon sie 24, 2015 23:06 Re: Domowe i bezdomne koty Joli Dworcowej-pomóżcie je nakarm

gisha pisze:Ewuniu, widziałam, wiec nie będę zgadywac :wink:
I jeszcze kilka zdjęć Joli kotów. Wszystkie zadbane, przyjacielskie, piękne.
Wchodząc do Joli mieszkania, wiedząc ile mieszka w nim kotów , nie spodziewałam się że absolutnie nie będzie żadnych "kocich zapachów" .Jola naprawdę bardzo dba o cale stado , niesamowita kobieta :D :1luvu: :1luvu:
Wygłaskałam Sonieczkę, smutna koteczka bardzo, chyba męczą ją dzieciaki :(
Jolę martwi jej brzuszek i jutro chyba idzie do weta z nią i maluszkami.
Zostawiłam Joli trochę gotówki na weta i jedzenie ....
Niestety, nie zapamiętałam imion kotków , które są na poniższych zdjęciach :(

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

gisha dziękujemy!!!!! :1luvu: :1luvu: :1luvu:
Pierwszy to Piwniczek, inne postaram się rozpoznać, jak Jola przyjdzie :D
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60221
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto sie 25, 2015 6:27 Re: Domowe i bezdomne koty Joli Dworcowej-pomóżcie je nakarm

:201461
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Wto sie 25, 2015 14:02 Re: Domowe i bezdomne koty Joli Dworcowej-pomóżcie je nakarm

Dzwoniła Jola, ze była u weta z kocią rodzinką. Soni brzuszek ok, ogromny i twardy bo objada się niemożliwie, a ponieważ karmi, to Jola nie ogranicza jedzenia.
Maluszki Soni to podobno 3 dziewczynki. Dla jednej Jola ma już imię Karolinka bo z Karolewskiej, a 2 pozostałe, może Kama i Kinga.......? Tylko jak je rozróżnić, one prawie identyczne :oops:
Inne, może fajniejsze propozycje mile widziane :)
Za tydzień może będą odrobaczone, a w późniejszym terminie sterylka i porządek z ząbkami Soni.
Apel o pomoc ciągle aktualny :201494
Obrazek
Obrazek

gisha

 
Posty: 6041
Od: Wto sty 17, 2006 12:01

Post » Wto sie 25, 2015 14:05 Re: Domowe i bezdomne koty Joli Dworcowej-pomóżcie je nakarm

Karo, Kama i Kira?:) Cos wyjtkowo potrzebne kocim dzieciom?
Wątek tęczowych kotów do adopcji: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=164847

Madie

Avatar użytkownika
 
Posty: 4540
Od: Pon wrz 10, 2007 17:35
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto sie 25, 2015 14:13 Re: Domowe i bezdomne koty Joli Dworcowej-pomóżcie je nakarm

Madie pisze:Karo, Kama i Kira?:) Cos wyjtkowo potrzebne kocim dzieciom?


Na pewno dobre jedzonko, bo jedna już próbuje lizać pasztecik ..........
a u Joli tyle kotów do wykarmienia :(

gisha

 
Posty: 6041
Od: Wto sty 17, 2006 12:01

Post » Wto sie 25, 2015 14:18 Re: Domowe i bezdomne koty Joli Dworcowej-pomóżcie je nakarm

Dobre mokre? dobre suche?
Wątek tęczowych kotów do adopcji: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=164847

Madie

Avatar użytkownika
 
Posty: 4540
Od: Pon wrz 10, 2007 17:35
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto sie 25, 2015 14:38 Re: Domowe i bezdomne koty Joli Dworcowej-pomóżcie je nakarm

Madie pisze:Dobre mokre? dobre suche?

dobre mokre, poprosimy
i bardzo dziękujemy!
---
:smokin:
http://domowepiwniczne.blogspot.com/ <- a to nasz blog, można poczytać
i pomóc nam robiąc zakupy w Zooplus'ie - kliknij w banerek sklepu na pierwszej stronie bloga

jesteśmy też na FB -> https://web.facebook.com/IKtoTuMruczy/

ewa_mrau

Avatar użytkownika
 
Posty: 8490
Od: Pon sie 30, 2010 12:57
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt sie 28, 2015 10:54 Re: Domowe i bezdomne koty Joli Dworcowej-pomóżcie je nakarm

Jola i koty... wieczny temat. Wczoraj Jola wyszła z domu i co znalazła - zgadnijcie :D
No tak, kota oczywiście. Idzie sobie Jola, a tu nagle z krzaków wychodzi czarny kot z zadartym ogonem i się mizia. Jola kota na rękę - dał się wziąć bez problemu. A mała dziewczynka powiedziała:
- To kotka, którą pani wypuściła na działki, bo to kotka jej koleżanki, koleżanka ciężko chora, nie wstaje i kotką nie ma się kto zająć. Chciała wypuścić na podwórko, ale uznała, że na działki lepiej. I my już 3 tygodnie tę kotkę karmimy.
- A może weźmiecie ją do domu?
- Nie, my już mamy kotkę 8-letnią - stwierdziło dziecko.
- A może tu przyjść ktoś z rodziców? zapytała Jola
- Poproszę tatę.
Tata dość długo kazał na siebie czekać (Jola cały czas z kotką na ręku), ale w końcu przyszedł i potwierdził informacje córki. Ale nie mógł nic pomóc, bo się spieszył :? .
Jola pomyślała, że jak tę kotkę zostawi, to może jej drugi raz nie złapać, a kotka na pewno już jest - albo zaraz będzie - w ciąży. Postanowiła zataszczyć kotkę do lecznicy "na ręku" ("najwyżej mnie podrapie" :twisted: ), bo nie miała przy sobie kontenera. Trochę się bała, że kotka wyrwie się gdzieś na ulicy, ale na szczęście czarnulka siedziała cichutko przez całą drogę, wtulona w Joli ramię.
- Pani Aniu (Jola ma Anna na pierwsze)!!!! Co Pani tu znowu niesie? - wykrzyknęła na widok Joli znajoma wetka.
- No właśnie... znalazłam kota...
Kotka miła, łagodna, miziasta została w lecznicy na sterylkę (na mój koszt), ale szczęśliwie sumienie ruszyło Tatę z działki - zadzwonił, ze dziecko płacze i oni spróbują wziąć tę kotkę jako drugą. Boję się tylko, czy zwierzaki się zaakceptują, bo rezydentka ponoć niesterylizowana, choć podobno rujek nie ma... Rezydentka 8-letnia, wzięta z KM, więc może jednak po sterylce? Nowa kotka do soboty będzie w lecznicy, potem pojedzie do nowego domu i zobaczymy.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60221
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt sie 28, 2015 12:49 Re: Domowe i bezdomne koty Joli Dworcowej-pomóżcie je nakarm

Jak zwykle na drodze Joli stają koty z prośbą o pomoc ,ale tym razem szczęśliwie może na sterylce się skończy i kotka wróci do karmicieli.
Trzymam mocno kciuki za jej dogadanie z rezydentką :ok:

gisha

 
Posty: 6041
Od: Wto sty 17, 2006 12:01

Post » Nie sie 30, 2015 19:21 Re: Domowe i bezdomne koty Joli Dworcowej-pomóżcie je nakarm

Mam złą wiadomość - Krysia, którą chcieli oddać z powodu alergii, a potem miała zostać, bo nowy TZ zaczął się leczyć, jest już znowu u Joli. W tzw. międzyczasie straciła fajny domek, który ją chciał (ale już wziął innego kota z przytuliska w Głownie, wiec Jola nie chce nic odkręcać).
Jola chce dać Krysię do jakiegoś domku zamiast małej Maszki, może się uda.
Z dobrych wieści - ludzie przygarnęli tę kotkę czarną, którą Jola ostatnio znalazła - obiecali, że wezmą ją z lecznicy i wzięli. Umowa podpisana. Jeśli kotka dogada się z rezydentką (8-letnią), to wszystko będzie dobrze.
Edit - Jola w sumie nie ma pretensji do domu Krysi - próbowali, a oddali kotkę, bo TZ z ciężką dusznością wylądował w pogotowiu... No cóż, alergie są różne, niektóre bardzo silne. A pani wychodząc od Joli strasznie się popłakała. Mam nadzieję, że Krysia znajdzie dobry domek.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60221
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie sie 30, 2015 23:57 Re: Domowe i bezdomne koty Joli Dworcowej-pomóżcie je nakarm

Też mam taką nadzieję. Nigdy nie miałam takiej takiej alergii, bywają różne sytuacje.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Pon sie 31, 2015 12:40 Re: Domowe i bezdomne koty Joli Dworcowej-pomóżcie je nakarm

w niedzielę o 21:25 dostałam od Joli mms'a:
Tak się zachowuje mój wolnożyjący dziki kot, chyba muszę spędzić noc na ławce bo kotek śpi.
Obrazek
---
:smokin:
http://domowepiwniczne.blogspot.com/ <- a to nasz blog, można poczytać
i pomóc nam robiąc zakupy w Zooplus'ie - kliknij w banerek sklepu na pierwszej stronie bloga

jesteśmy też na FB -> https://web.facebook.com/IKtoTuMruczy/

ewa_mrau

Avatar użytkownika
 
Posty: 8490
Od: Pon sie 30, 2010 12:57
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon sie 31, 2015 16:23 Re: Domowe i bezdomne koty Joli Dworcowej-pomóżcie je nakarm

ewa_mrau pisze:[...]
a teraz zagadka - kto zgadnie dostanie ode mnie niespodziankę i nie będzie to kot, obiecuję!
Obrazek
co to jest?[...]

no więc nikt nie zgadł
to jeeest...
blat kuchenny u Joli Dworcowej w kuchni
ów blat jest polany miodem i obsypany dookoła pieprzem, na środku leży kawałek cytryny

no więc nagrodę sobie przyznaję
i tym razem, to będzie kotka
Obrazek
przedstawim Wam Venę - wiek 4,5 tygodnia, pannica, waga 4oo g, lekki kk
a poczytać będzie o niej można na łódzkim wątku, kiedy znajdę trochę więcej czasu co by opisać Zeszły Tydzień Kociary
---
a teraz druga zagadka:
po co Jola tak pięknie udekorowała swój blat w kuchni?
i tu nagrody już nie będzie (przepadła), nawet jeśli ktoś poda prawidłową odpowiedź
---
:smokin:
http://domowepiwniczne.blogspot.com/ <- a to nasz blog, można poczytać
i pomóc nam robiąc zakupy w Zooplus'ie - kliknij w banerek sklepu na pierwszej stronie bloga

jesteśmy też na FB -> https://web.facebook.com/IKtoTuMruczy/

ewa_mrau

Avatar użytkownika
 
Posty: 8490
Od: Pon sie 30, 2010 12:57
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon sie 31, 2015 16:35 Re: Domowe i bezdomne koty Joli Dworcowej-pomóżcie je nakarm

:wink:
trudno
Kciuki :ok:
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 388 gości