Potrzebny dom tymczasowy! Pomoc finansowa będzie.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob paź 13, 2012 12:54 Potrzebny dom tymczasowy! Pomoc finansowa będzie.

Szukam domu tymczasowego lub stałego dla dwóch kociaków! Jeden to krówka - chyba chłopiec, druga biała w nieliczne szare łatki - chyba dziewusia.

Ciężki jest los bezpańskich kotów na wsi. Równie ciężki kotów z miejscowości turystycznych, a takich nad morzem pełno.
Przyjadą wczasowicze, pozachwycają się małymi puchatymi kuleczkami, podkarmiają, przyzwyczają do ludzi i wyjeżdżają.
Niektórzy wyjeżdżają z transporterem, w którym coś mruczy. Niektórzy szukają pomocy tu, na miejscu. Ale większość puchatych kuleczek zostaje.
Takie małe kociaki nie mają tu szans na przeżycie.
Ośrodki wczasowe pustoszeją, wszystkie okienka, piwnice, szopki, altanki pozamykane, nie ma nawet śmietnika, z którego coś da się wygrzebać. Z kilku tysięcy ludzi w jednej miejscowości zostaje kilkuset, albo jeszcze mniej. I zwykle nie są to ludzie, którym na sercu leży dobro zwierząt.
Kilka lat temu zdarzyło się, że przed sezonem turystycznym z jednego takiego miejsca zginęło kilkanaście kotów. Bo brzydkie, bo chore, bo źle wyglądają, bo co powiedzą przyjezdni. Co z nimi zrobiono? Wg właściciela posesji zostały uśpione. Ale o ile znam okolicznych wetów, to żaden by tego nie zrobił. Więc?

Zadzwoniła do mnie kobieta z prośbą o pomoc dla dwóch kotków. Mają ok. 2,5 do 3 miesięcy. Są oswojone. Pani karmi je regularnie. Ale pani wyjedzie i nie może ich zabrać ze sobą. Nikt w okolicy nie zaopiekuje się nimi.
Kociaki mają ogłoszenia, ale jak na razie bez odzewu.
Wiosenny miot wyczerpał moje wszystkie miejsca, gdzie mogłam umieścić koty.

Pani jest zdeterminowana, by ich nie zostawiać, wspominała o schronisku. Ale wiadomo, czym jest schron dla kociaków.
Pani deklaruje pomoc finansową dla domu tymczasowego.

Gdyby nie moja aktualnie tragiczna wręcz sytuacja rodzinna, wzięłabym je, żeby spokojnie szukać im domu. Ale nie mogę, teraz absolutnie nie mogę.

Czy mógłby ktoś przygarnąć tymczasowo kociaki z Białogóry? Błagam o pomoc! Dowieziemy.
Ostatnio edytowano Sob paź 13, 2012 14:51 przez jaaana, łącznie edytowano 1 raz

jaaana

Avatar użytkownika
 
Posty: 19350
Od: Śro gru 10, 2008 22:03
Lokalizacja: pomorskie

Post » Sob paź 13, 2012 13:07 Re: Potrzebny tymczas! Pomoc finansowa będzie.

Link do jednego z ogłoszeń
http://www.przygarnijzwierzaka.pl/oglos ... 50140.html

poprosiłam o zdjęcia, pomogę w ogłaszaniu.

jaaana

Avatar użytkownika
 
Posty: 19350
Od: Śro gru 10, 2008 22:03
Lokalizacja: pomorskie

Post » Nie paź 14, 2012 12:48 Re: Potrzebny dom tymczasowy! Pomoc finansowa będzie.

Obrazek Obrazek

Niestety, nie są ani niebieskie, ani rude :?
Ale czy przez to mniej piękne?

jaaana

Avatar użytkownika
 
Posty: 19350
Od: Śro gru 10, 2008 22:03
Lokalizacja: pomorskie

Post » Pon paź 15, 2012 2:15 Re: Potrzebny dom tymczasowy! Pomoc finansowa będzie.

Pomogę w szukaniu domów.

jaaana

Avatar użytkownika
 
Posty: 19350
Od: Śro gru 10, 2008 22:03
Lokalizacja: pomorskie

Post » Wto paź 16, 2012 12:23 Re: Potrzebny dom tymczasowy! Pomoc finansowa będzie.

Pani, która opiekuje się nimi, niedługo wyjedzie :(

jaaana

Avatar użytkownika
 
Posty: 19350
Od: Śro gru 10, 2008 22:03
Lokalizacja: pomorskie

Post » Wto paź 16, 2012 12:27 Re: Potrzebny dom tymczasowy! Pomoc finansowa będzie.

Moge prosić jedynie razem z tobą.
Sprawa PILNA!!!
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55388
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 10 >>

Post » Wto paź 16, 2012 12:33 Re: Potrzebny dom tymczasowy! Pomoc finansowa będzie.

Są fajne, szczególnie czarno-biały to juz przytulak rozmruczany, ta druga trochę nieufna, ale na ręce pozwala sie wziąć.
Na pewno znajda dom, tylko trzeba trochę czasu, a one go nie mają.

jaaana

Avatar użytkownika
 
Posty: 19350
Od: Śro gru 10, 2008 22:03
Lokalizacja: pomorskie

Post » Wto paź 16, 2012 12:36 Re: Potrzebny dom tymczasowy! Pomoc finansowa będzie.

jaaana pisze:Są fajne, szczególnie czarno-biały to juz przytulak rozmruczany, ta druga trochę nieufna, ale na ręce pozwala sie wziąć.
Na pewno znajda dom, tylko trzeba trochę czasu, a one go nie mają.

Dlaczego tak późno sie za szukanie domów wszyscy biorą? ja wiem,że nie każdy wie co i jak. Ale dzieciaki są zagrożone.
Ogłoszenia im potrzebne na cito. Dużo ogłoszeń.Można w nich umieścić prośbę nie tylko o DS ale i o DT.Zaznaczając,ze ew pomoc wchodzi w grę.
Moze poproś o Fb w tytule.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55388
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 10 >>

Post » Wto paź 16, 2012 12:42 Re: Potrzebny dom tymczasowy! Pomoc finansowa będzie.

Ogłoszenia mają, fb zrobię pewnie dziś.
Szukam od chwili, kiedy się o nich dowiedziałam.

jaaana

Avatar użytkownika
 
Posty: 19350
Od: Śro gru 10, 2008 22:03
Lokalizacja: pomorskie

Post » Wto paź 16, 2012 13:27 Re: Potrzebny dom tymczasowy! Pomoc finansowa będzie.

jaaana pisze:Ogłoszenia mają, fb zrobię pewnie dziś.
Szukam od chwili, kiedy się o nich dowiedziałam.

wiem.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55388
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 10 >>




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Meteorolog1, Zeeni i 127 gości