Kotka zjadła kilka godzin po sterylizacji. Co robić?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw paź 11, 2012 16:09 Kotka zjadła kilka godzin po sterylizacji. Co robić?

Moja kotka miała dzisiaj sterylizację,około 8.40 dostała narkozę,dwie godziny później była już wybudzona w domu.
Niestety przez moją nieuwagę wydostała sie z transporterka (w którym muszę ją trzymać bo ma ochotę skakać po wszystkich meblach i parapetach :twisted: ) i około 16 wylizała trochę sosu oraz zjadła kilka kawałków mokrej karmy.
Wet nie pozwolił jej nic jeść do jutra a ona i tak zrobiła swoje .Nie wiem teraz czy lecieć z nią do weta czy nic jej nie będzie 8O .

kudlaty88

 
Posty: 60
Od: Śro lip 07, 2010 20:11

Post » Czw paź 11, 2012 16:13 Re: Kotka zjadła kilka godzin po sterylizacji. Co robić?

Kotka zjadla za wczesnie,ale moze nie bedzie zadnych negatywnych skutków. Obserwuj ja uwaznie,czy nie bedzie wymiotowac po jedzeniu,bo po to sie nie daje jedzenia,by po znieczuleniu nie bylo odruchu wymiotnego.
Mam nadzieje ,ze wszystko bedzie ok.

Mozesz tez zadzwonic do weta, jakby cos niepokojacego sie dzialo-ale prawdopodobnie ,jak rozbudzona i energiczna,to nic sie nie stanie,daj potem wode do picia.

Strasznie szybko kotke wypuszczono po zabiegu- moje byly sterylizowane rano.a oddawano mi koty poznym popoludniem.
Psiara zreformowana od 2007 Smakusia, Gucio od 2008 oraz Rysia od 2009, Gapka odeszła w 2014, Gucio w 2017, Ryś i Jaga w 2020 . Nowi mieszkańcy Aki od 2018,a Bigos I Tekla od 2020 .
Zdrowia, pieniędzy i szczęścia wszystkim .

anulka111

Avatar użytkownika
 
Posty: 101804
Od: Sob lip 14, 2007 16:39
Lokalizacja: Zabrze

Post » Czw paź 11, 2012 16:16 Re: Kotka zjadła kilka godzin po sterylizacji. Co robić?

Spoko, nic jej się nie stanie, tym bardziej że to była mokra karma i w niewielkiej ilości.
Zakaz bierze się stąd że nie wybudzony do końca kot może się zakrztusić jedzeniem, oraz że przez jakąś dobę po operacji jelita pracują ospale i gdyby kot sobie je zapchał karmą, szczególnie suchą - mogłyby być z tego problemy.
Twojej kotce nic nie będzie :)

Jeśli ona jest już całkiem wybudzona to ją wypuść z kontenerka bo jak będzie się z nim szamotała to też jej na zdrowie nie wyjdzie.
Jeśli ma chęć ryzykownie skakać i się wspinać - może dałoby się ją zamknąć np. w jakimś przedpokoju gdzie nie będzie miała za wiele pola do popisu?
Pamiętaj o zabezpieczeniu rany przed rozlizaniem - kołnierzem lub kubraczkiem.

Blue

 
Posty: 23494
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Czw paź 11, 2012 16:19 Re: Kotka zjadła kilka godzin po sterylizacji. Co robić?

I nie zdejmuj kubraczka, chocby nie wiem jak udawala ,ze tego potrzebuje,bo spowrotem nie tak latwo zalozyc ,jak zdjac :wink:
Psiara zreformowana od 2007 Smakusia, Gucio od 2008 oraz Rysia od 2009, Gapka odeszła w 2014, Gucio w 2017, Ryś i Jaga w 2020 . Nowi mieszkańcy Aki od 2018,a Bigos I Tekla od 2020 .
Zdrowia, pieniędzy i szczęścia wszystkim .

anulka111

Avatar użytkownika
 
Posty: 101804
Od: Sob lip 14, 2007 16:39
Lokalizacja: Zabrze

Post » Czw paź 11, 2012 16:33 Re: Kotka zjadła kilka godzin po sterylizacji. Co robić?

Dziękuję za odpowiedzi ulżyło mi i to bardzo :piwa: .
Kotka na razie się uspokoiła i sobie śpi,martwiłem sie o to jedzenie bo myślałem że nie należy podawać z jakiś innych powodów.
Odruchu wymiotnego na szczęście nie ma tylko jej sie raz odbiło :P


Z narkozą to były niezłe śmiechy bo przez prawie 10 minut kocica sie nie dawała i kombinowała jak uciec od weta.
I chyba nie dał za małej dawki bo kilka dni temu kastrował mi 6 kg kocura i dał mu chyba mniejszą dawkę niż 3kg kotce.

Teraz tylko muszę ja dopilnować żeby nie szalała w koszyczku bo wcześniej ciskała sie jak dzika.

A jeszcze jedno pytanie gdyby nie daj boże puściły jej szwy w brzuszku to jak to rozpoznać?

kudlaty88

 
Posty: 60
Od: Śro lip 07, 2010 20:11

Post » Czw paź 11, 2012 16:56 Re: Kotka zjadła kilka godzin po sterylizacji. Co robić?

Jeżeli będzie w fartuszku to szwy nie puszczą.Z rozpoznaniem czegoś takiego nie miałbyś problemu, ale nie myśl nawet o tym.Moje kotki rzadko kiedy musiały nosić ubranko, ale tak jest bezpieczniej.Dobrze wróży to, że kotka jest taka energiczna, sterylka pewno dobrze zrobiona, kotka nie odczuwa specjalnie dyskomfortu.
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55004
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Czw paź 11, 2012 18:00 Re: Kotka zjadła kilka godzin po sterylizacji. Co robić?

Kotka na pewno jest na przeciwqbolowych ,wiec to nie ogranicza jej ruchow,bo nei czuje dyskomfortu-jak nie bedzie potem przeciwbolowych to bedzie sie mniej ruszac-tak ostrozniej chodzic i wiecej spac.
Po prostu nie dopusc do zdjecia kubraczka-moja Smakusia pierwszej nocy chciala sie wspinac -chodzilam za nia krok w krok,a to na tv,a to na parapet itd.

Nastepnego dnia wiecej spala.

Ciekawe bylo to ,ze pomoglo tego pierwszego dnia zgaszenie swiatla -lezalam bez ruchu na kanapie i ona sie tez ulozyla ,bo uznala w koncu ,ze jest noc-szkoda ,ze na pomysl ze swiatlem wpadlam kolo 2 w nocy ;)
Psiara zreformowana od 2007 Smakusia, Gucio od 2008 oraz Rysia od 2009, Gapka odeszła w 2014, Gucio w 2017, Ryś i Jaga w 2020 . Nowi mieszkańcy Aki od 2018,a Bigos I Tekla od 2020 .
Zdrowia, pieniędzy i szczęścia wszystkim .

anulka111

Avatar użytkownika
 
Posty: 101804
Od: Sob lip 14, 2007 16:39
Lokalizacja: Zabrze




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], kasiek1510, polalala i 276 gości