kot w szybie wentylacyjnym-sugestie, pomysły potrzebne

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie paź 07, 2012 22:39 kot w szybie wentylacyjnym-sugestie, pomysły potrzebne

Jak w temacie. Kota, bardzo dzika,po sterylizacji, po przeniesieniu do wygodniejszego apartamentu uciekła z klatki i zdematerializowała się w piwnicy (dom jednorodzinny). Po dwukrotnym przetrząśnięciu każdej rzeczy w piwnicy,jedynym wyjaśnieniem wydaje się szyb, choć to pionowy, murowany tunel i wydaje mi niemozliwości,a by kot wszedł wysoko.Nigdy żaden kot tam nie wszedł, choć moje domowe wciaskająsię dosłownie wszędzie.W miejscu prawdopodobnego ( jedynego) wejścia nic nie widać.Jak wysoko kot da radę wejśc takim szybem? Bo jeżeli 8 metrów, to mógł dojść na dach. Czy wtedy będzie próbował znów szybem zejść?
Zastanawiam sie nad wezwaniem jutro kominiarza.Uda mu się zlokalizować i sprowadzic na dół kota?
Chętnie wysłucham wszelkich sugestii i rd w tej sprawie. Zdarzyło się komus coś takiego? Jak sie skonczyło?

Tosza

 
Posty: 6382
Od: Śro mar 16, 2005 21:18
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie paź 07, 2012 23:04 Re: kot w szybie wentylacyjnym-sugestie, pomysły potrzebne

Tosza pisze:Jak w temacie. Kota, bardzo dzika,po sterylizacji, po przeniesieniu do wygodniejszego apartamentu uciekła z klatki i zdematerializowała się w piwnicy (dom jednorodzinny). Po dwukrotnym przetrząśnięciu każdej rzeczy w piwnicy,jedynym wyjaśnieniem wydaje się szyb, choć to pionowy, murowany tunel i wydaje mi niemozliwości,a by kot wszedł wysoko.Nigdy żaden kot tam nie wszedł, choć moje domowe wciaskająsię dosłownie wszędzie.W miejscu prawdopodobnego ( jedynego) wejścia nic nie widać.Jak wysoko kot da radę wejśc takim szybem? Bo jeżeli 8 metrów, to mógł dojść na dach. Czy wtedy będzie próbował znów szybem zejść?
Zastanawiam sie nad wezwaniem jutro kominiarza.Uda mu się zlokalizować i sprowadzic na dół kota?
Chętnie wysłucham wszelkich sugestii i rd w tej sprawie. Zdarzyło się komus coś takiego? Jak sie skonczyło?

Jeśli kanał ma kwadratowy przekrój, to jego minimalny rozmiar wynosi 14x14 cm - kot jak najbardziej mógł wejść. Nie wiadomo jak wysoko. Nie wiadomo, czy mógł (czy dał radę - czy nie było przewężenia, zatkania, zakrętu; w starych domach bywały) dojść do końca i wyjść na zewnątrz - koniecznie trzeba wezwać kogoś, a później wlot zatkać normalnie kratką.
Ale nie wiem, czy kominiarz podoła - trzeba go zapytać, czy ma narzędzia do sprawdzenia, czy w kanale siedzi kot. Bo przecież nie będzie sprawdzał kulą kominiarską. Przydałaby się jakaś kamera raczej. Ale kto wie - może teraz przynajmniej niektórzy kominiarze mają taki sprzęt. Jeśli nie, to może straż pożarna?
ObrazekObrazek
______________________________________________________
Można skontaktować się ze mną poprzez wiadomość na stronie:
www.facebook.com/sztukamruczenia

VVu

 
Posty: 3758
Od: Pt maja 14, 2010 11:46

Post » Nie paź 07, 2012 23:32 Re: kot w szybie wentylacyjnym-sugestie, pomysły potrzebne

....próbuj na pachnące jedzenie ją wywabić - kominiarskie metody mogą ją bardziej wystraszyć . ..... tak myślę .... :ok:
PLUTO - pies :) rasy bratnia dusza - już w DS !!!!
Obrazek

animalon

 
Posty: 1642
Od: Sob lis 27, 2010 8:48
Lokalizacja: zachodniopomorskie ... i reszta świata

Post » Nie paź 07, 2012 23:35 Re: kot w szybie wentylacyjnym-sugestie, pomysły potrzebne

animalon pisze:....próbuj na pachnące jedzenie ją wywabić - kominiarskie metody mogą ją bardziej wystraszyć . ..... tak myślę .... :ok:

wyłożyłam szyb wędzoną makrelą.Na dachu tez makrela. Czekam.

Tosza

 
Posty: 6382
Od: Śro mar 16, 2005 21:18
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon paź 08, 2012 0:11 Re: kot w szybie wentylacyjnym-sugestie, pomysły potrzebne

Tosza pisze:
animalon pisze:....próbuj na pachnące jedzenie ją wywabić - kominiarskie metody mogą ją bardziej wystraszyć . ..... tak myślę .... :ok:

wyłożyłam szyb wędzoną makrelą.Na dachu tez makrela. Czekam.

Jeśli kanał ma wymiar minimalny, to kot nie zdoła zawrócić. :(
ObrazekObrazek
______________________________________________________
Można skontaktować się ze mną poprzez wiadomość na stronie:
www.facebook.com/sztukamruczenia

VVu

 
Posty: 3758
Od: Pt maja 14, 2010 11:46

Post » Pon paź 08, 2012 0:26 Re: kot w szybie wentylacyjnym-sugestie, pomysły potrzebne

A może zdematerializował się gdzie indziej? Koty jak chcą, potrafią się dobrze chować i przemieszczać do następnej kryjówki :roll:
Na Miau było wiele przypadków zdematerializowania kota i to normalnego domowego, nie dzikiego.
Sama miałam przypadek mojego tymczasa, który zdematerializował sie w DT . Ludzie mimo braku możliwości ucieczki (zamknięte okna i drzwi) specjalnie wzięli urlop na żądanie, postawili na nogi rodzinę, sąsiadów i znajomych, przeczesywali okolicę pół dnia. Okazało się iż kot przez cały czas spał sobie spokojnie na dnie szafy do której zaglądali kilka razy.
Tego Ci życzę :ok:
ObrazekObrazekObrazek

phantasmagori

 
Posty: 10170
Od: Czw sty 08, 2009 21:22
Lokalizacja: Katowice




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 263 gości

cron