Kot w pare dni zdziczał ... ktos z PCW?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro paź 03, 2012 15:11 Kot w pare dni zdziczał ... ktos z PCW?

Witam
No wiec sprawa ma sie tak-od juz jakichs 2 lat podchodzil pod moj balkon szary kot, taki osiedlowy przyjaciel, bywal w moim ogrodzie, czy tez sasiadow, ogolnie mial tu swoje terytorium (oprocz niego tez troche innych). Bardzo przyjazny dla czlowieka, chetnie sie przymilal, dawal glaskac. Jednak wszystko zaczelo sie zmieniac jakos w zeszly piatek kiedy na jego szyi pojawila sie fikusna obroza z dzwoneczkiem. Zachowywal sie raczej ok chociaz sprawial wrazenie wystraszonego (jakis czas wczesniej tez przychodzil wystraszony). W kolejne pare dni przestal przychodzic pod balkon, zaczal spac pod plotem ogrodu, a jak do niego podchodzilem ja czy sasiedzi, to zaczal strasznie glosno prychac i miauczec, jakby chcial odstraszyc, od razu szedl krokiem odchodzacym. Wygladal bardzo mizernie.
Chcialbym sie zapytac czy to jest mozliwe ze mozna w tak szybkim czasie zdziczec? Moze mial jakies traumatyczne wydarzenie, czy predzej jest nas cos chory?

Przy okazji mam pytanie czy jest tu ktos z Przeclawia (zach-pom)? Bo na naszym osiedlu nagle zniknely koty ktorych od 2 lat bylo mnostwo.

Lacombe

 
Posty: 7
Od: Śro sie 03, 2011 14:12

Post » Śro paź 03, 2012 16:00 Re: Kot w pare dni zdziczał ... ktos z PCW?

Koty nie lubią, żeby je w ogóle w coś ubierać, zakładać na szyję. dzwoneczek musi bardzo źle wpływać na kota, bo hałasuje blisko ucha. Ja bym zrobiła wszystko, żeby kotu tu usunąć. Dodatkowo, jeśli jest to "dzikus", to takie dzwonienie bardzo przeszkadza mu w polowaniach - zdobywaniu jedzenia.
Jeśli możesz - zdejmij mu to. Na pewno bardzo to kotu przeszkadza, irytuje i denerwuje. Koty mają delikatną psychikę, inną niż pies, któremu takie coś może być obojętne.
Meoniku ['] - tak bardzo kocham i tęsknię każdego dnia. Na zawsze jesteś w moim sercu, czekaj na mnie, przyjdę na pewno.

Marcelibu

Avatar użytkownika
 
Posty: 21276
Od: Nie sty 11, 2009 1:10
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów

Post » Śro paź 03, 2012 16:54 Re: Kot w pare dni zdziczał ... ktos z PCW?

Właśnie teraz ciężko go złapać, bo jest taki dziki i nieufny.... Jak go zobaczę to spróbuję coś zadziałać :(

Lacombe

 
Posty: 7
Od: Śro sie 03, 2011 14:12




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ryniek i 481 gości