Prosze pomozcie! W sprawie adopcji!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon paź 01, 2012 14:40 Prosze pomozcie! W sprawie adopcji!

Witam Serdecznie

Prosze pomozcie mi. Bardzo prosze!! Mieszkam w Stalowej Woli. mam 7 letniego kocura, kastrowanego. Wzielam go od mojej mamy, ktora wyjechala za granice. Niestety moje dziecko nie moze miec w domu kota. Kot robi do kuwety, nie wychodzil nigdy na dwor! Blagam kogo kolwiek kto moze mi pomoc i przygarnac go! Nie chcialabym go usypiac ale nie mam co z nim zrobic. Prosze o jakas pomoc w tej sprawie. Jak najpredzej musze cos z nim zrobic :( Pozdrawiam i z gory dziekuje.

es7ef

 
Posty: 5
Od: Pon paź 01, 2012 14:37

Post » Pon paź 01, 2012 15:36 Re: Prosze pomozcie! W sprawie adopcji!

Witam ..mam pytanko..dlaczego dziecko nie moze miec kota?Alergia?

Lilka Mrau

 
Posty: 2554
Od: Pon sie 20, 2012 16:15
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon paź 01, 2012 15:46 Re: Prosze pomozcie! W sprawie adopcji!

Co to znaczy "nie chciałabym go usypiać" 8O Przecież to przestępstwo.
Szukaj kotkowi domu! Daj dużo dużo ogłoszeń na wszelkich możliwych forach internetowych. Jest trochę takich forów. Szukanie domu trochę potrwa, bo teraz jest zatrzęsienie kociaków, które na ogół znajdują domy w pierwszej kolejności, przed dorosłymi kotami. Ale nie ustawaj w wysiłkach. Zrób ładne zdjęcia kotu! Dobre zdjęcia do ogłoszeń to podstawa!
Powodzenia! :ok:

wojtek_z

 
Posty: 807
Od: Pt gru 31, 2010 12:08

Post » Pon paź 01, 2012 15:46 Re: Prosze pomozcie! W sprawie adopcji!

Bardzo czesto choruje i moze miec to z tym zwiazek. A druga sprawa kot i tak ruchliwe dziecko w domu to tragedia... Bardzo mi go szkoda . Bede wdzieczna o jaka kolwiek pomoc.

es7ef

 
Posty: 5
Od: Pon paź 01, 2012 14:37

Post » Pon paź 01, 2012 15:48 Re: Prosze pomozcie! W sprawie adopcji!

Szukam. Juz miesiac i niestety bez efektu. Nie jestem za "usypianiem" zwierzat ale lepsze to niz puscic go gdzie kolwiek. Ja naprawde nie moge przy dziecku miec kota. Synek Bardzo czesto choruje. To dluga histroria.

es7ef

 
Posty: 5
Od: Pon paź 01, 2012 14:37

Post » Pon paź 01, 2012 15:54 Re: Prosze pomozcie! W sprawie adopcji!

wojtek_z pisze:Co to znaczy "nie chciałabym go usypiać" 8O Przecież to przestępstwo.
Szukaj kotkowi domu! Daj dużo dużo ogłoszeń na wszelkich możliwych forach internetowych. Jest trochę takich forów. Szukanie domu trochę potrwa, bo teraz jest zatrzęsienie kociaków, które na ogół znajdują domy w pierwszej kolejności, przed dorosłymi kotami. Ale nie ustawaj w wysiłkach. Zrób ładne zdjęcia kotu! Dobre zdjęcia do ogłoszeń to podstawa!
Powodzenia! :ok:

Dokłądnie to miałam napisać.
Usypiać? Ty i wet złamiecie prawo. Poza tym to łatwizna i brak poszanowania życia czującej istosty.Przeszkadza...to do piachu! Rozumiem,że jest ciężko choć trudno zrozumieć dlaczego.Bo nie napisałaś.mam alergika i astmatyka w domu i mamy tez koty-radzimy sobie.
Kotu można znaleźć fajny dom po przez ogłoszenia. Tylko czasu i poswiecenia trzeba w to włożyć. Większość z nas mając domy tymczasowe tak szuka domów podopiecznym. I znajduje nawet doroślakom.
Czy kot kastrowany i szczepiony?
Jesli dobrze odnosi sie do dzieci to jest juz dużym plusem w ogłoszeniach.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pon paź 01, 2012 15:56 Re: Prosze pomozcie! W sprawie adopcji!

Uśpienie zdrowego zwierzęcia to przestępstwo. Porzucenie również.
Czy synek chorował też zanim kot nastał, czy zaczął teraz? Bo może jednak nie ma związku?
Oczywiście, możesz kota po prostu nie chcieć. Ale i tak znalezienie domu wymaga czasu. Możesz poszukać czasowej opieki (tzw. domu tymczasowego) ale one są z reguły przepełnione. Czy możesz pokryć koszty opieki nad kotem u kogoś?
Szukanie domu dorosłemu kotu potrwa - szkoda, że nie zabrała się za to Mama, zanim wyjechała. Potrzeba zdjęć, opisu i wielu ogłoszeń. Na forum można wykupić pakiet ogłoszeń za niewielką opłatą

alix76

Avatar użytkownika
 
Posty: 23037
Od: Nie mar 22, 2009 7:37
Lokalizacja: Wa-wa

Post » Pon paź 01, 2012 15:57 Re: Prosze pomozcie! W sprawie adopcji!

es7ef pisze:Bardzo czesto choruje i moze miec to z tym zwiazek. A druga sprawa kot i tak ruchliwe dziecko w domu to tragedia... Bardzo mi go szkoda . Bede wdzieczna o jaka kolwiek pomoc.

Napisałas MOŻE!!! Robiłaś testy?
Często oakzuje sie,ze kot wcale nie jest alergenem.
Tragedią jest to jak spostrzegasz całą sytuację. Ty chyba tego kota nie lubisz?
M-c poszukiwań to mało.Jeszcze zależy jakich poszukiwań. Jeśli na tzw "pytam znajomych" to miałabyś szczęście tak znajdując dom. Puściłaś ogłoszenia w necie, zasypałas okolicę,sklepy,lecznice papierowymi?
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pon paź 01, 2012 16:05 Re: Prosze pomozcie! W sprawie adopcji!

Bardzo sie mylicie. Nie lubie go, kocham go dlatego chcialabym znalesc dobry dom a to dlaczego tak jest nie musze tlumaczyc. Napewno nie chce miec kota przy dziecku. Kot nigdy nie byl chowany z malym dzieckiem a nie nalezy do milusich kocurkow tylko do kociaka z "pazurem" a niestety taki kot sie do dziecka nie nadaje.

es7ef

 
Posty: 5
Od: Pon paź 01, 2012 14:37

Post » Pon paź 01, 2012 16:14 Re: Prosze pomozcie! W sprawie adopcji!

Niezależnie od powodów, skorzystaj z rad, jakie tu podano. Zrób ładne zdjęcia, w domowej scenerii. Zamieść ogłoszenia na bezpłatnych portalach, , Facebooku, lokalnych forach itp. Powieś papierowe u weta i w sklepie dla zwierząt.
Zmień tytuł na coś w stylu "Kocur, lat 7, szuka domu, Stalowa Wola" , będzie wiadomo, o co chodzi.

alix76

Avatar użytkownika
 
Posty: 23037
Od: Nie mar 22, 2009 7:37
Lokalizacja: Wa-wa

Post » Pon paź 01, 2012 16:19 Re: Prosze pomozcie! W sprawie adopcji!

Ok, dziekuje za rady.

es7ef

 
Posty: 5
Od: Pon paź 01, 2012 14:37

Post » Pon paź 01, 2012 16:39 Re: Prosze pomozcie! W sprawie adopcji!

:ok: :ok: Trzymamy kciuki żeby znalazł szybko nowy dom .A narazie postaraj sie go izolować w jakimś stopniu jeśli faktycznie stwarza zagrozenie dla dziecka...ale skoro go kochasz wlacz o niego , o dobry dom jesli nie mozesz go zatrzymac, ale nie myśl o usypianiu....

Lilka Mrau

 
Posty: 2554
Od: Pon sie 20, 2012 16:15
Lokalizacja: Poznań




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue i 96 gości