Dziwne zachowanie, Pomocy!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw wrz 27, 2012 13:27 Dziwne zachowanie, Pomocy!

Witam!
Już na wstępie powiem, że widziałem podobny temat, znaleziony poprzez google, ale nie całkiem dotyczył mojego problemu, ale do rzeczy.

Mój kot (roczny, kastrowany, nigdy nie przebywał na zewnątrz - co odróżnia mnie od problematyki poprzedniego posta ) od niedawna chodzi i przeraźliwie miauczy, wręcz wyje, coś podobnego jakby się wygrażał co najmniej. Jest strasznie rozdrażniony i nie daje się nawet głaskać czy bawić, bo zaraz atakuje i znów wyje. Reaguje tak samo na drugiego kota (już miesiąc z nami) gdy ta próbuje się z im bawić. Ogółem rzecz mówiąc ucieka od wszystkiego i wszystkich, skacząc do okna i wyjąc również do niego.
Boże, tak patrząc na to z boku, moglibyście sobie pomyśleć Drodzy forumowicze, że jest bity czy nie dajemy mu jeść, co jest oczywiście nie prawdą ! :ryk:
Dodam jeszcze, że kot jest zdrowy, odrobaczany jak należy, dobrze karmiony. A więc co jest powodem ? Z marcowaniem sobie pomylił czy jak ? Bardzo proszę o pomoc !!

Meaax

 
Posty: 3
Od: Czw wrz 27, 2012 13:17

Post » Czw wrz 27, 2012 13:58 Re: Dziwne zachowanie, Pomocy!

Idź z nim jak najszybciej do weta, jest duze prawdopodobieństwo, że coś go boli. Może to być problem z zębem, może coś połknął itd. Wet przede wszystkim powinien zrobić badania krwii - wyjdzie Ci stan zapalny i "obmacać kota. Ja już bym z nim startowała, tak nie zachowują się normalnie koty. Ja też mam gadającą - mimo sterylizacji, ale to inaczej wyglada - kotka jest łagodna, przytulasta tylko, że co pewien czas miauczy 24/24
Jestem dla ciebie tylko lisem, podobnym do stu tysięcy innych lisów. Lecz jeśli mnie oswoisz, będziemy się nawzajem potrzebować. Będziesz dla mnie jedyny na świecie. I ja będę dla Ciebie jedyny na świecie(...) Mały Książe

http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=111621

mamucik

 
Posty: 2942
Od: Wto kwi 20, 2004 12:27
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw wrz 27, 2012 14:03 Re: Dziwne zachowanie, Pomocy!

Hymm.
Skacze, bawi się normalnie, tylko tak jak mówię, nagłe pstryk i wyje jak wilk do księżyca, jakby chciał od nas uciec ;/. Teraz np. bryka pociesznie, i goni się z małą. Ale przedtem zachowanie takie, jakby chciał nawiać.
Ale dziękuje za szybką odpowiedź, zaraz po wypłacie przejdę się z kotem jak do tej pory to nie ustanie.

Meaax

 
Posty: 3
Od: Czw wrz 27, 2012 13:17

Post » Czw wrz 27, 2012 18:51 Re: Dziwne zachowanie, Pomocy!

Meaax pisze:Reaguje tak samo na drugiego kota (już miesiąc z nami) gdy ta próbuje się z im bawić.

Dopiero miesiąc z Wami.
Ale zacznij od sprawdzenia, czy kocio zdrowy.
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34267
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Czw wrz 27, 2012 19:25 Re: Dziwne zachowanie, Pomocy!

Tak, fakt jest to tylko miesiąc, ale nie sądzę, aby ta reakcja była spowodowana nią. W każdym razie dziękuje i tak jak powiedziałem zgłoszę się do "wetka " :P

Meaax

 
Posty: 3
Od: Czw wrz 27, 2012 13:17

Post » Pt wrz 28, 2012 9:19 Re: Dziwne zachowanie, Pomocy!

Wiesz, jak wykluczysz rzeczy zdrowotne - bedziesz spokojna. Ja mojemu najstarszemu kupiłam obróżke behawioralną i pomogło. Też był okres, że był niespokojny, co przekładało się na zdrowie. Byłam sceptyczna - ale muszę przyznać, ze u niego pomogło. Obróżka jest teoretycznie na miesiąc, ale u Marmusia jedsze działała i po 2 mieś. ( czujesz po delikatnym zapachu )
Jestem dla ciebie tylko lisem, podobnym do stu tysięcy innych lisów. Lecz jeśli mnie oswoisz, będziemy się nawzajem potrzebować. Będziesz dla mnie jedyny na świecie. I ja będę dla Ciebie jedyny na świecie(...) Mały Książe

http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=111621

mamucik

 
Posty: 2942
Od: Wto kwi 20, 2004 12:27
Lokalizacja: Wrocław




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Mhml i 231 gości