gdy kotek załatwia się poza kuwetą..

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw wrz 27, 2012 10:45 gdy kotek załatwia się poza kuwetą..

Witam,
moim problemem jest kotek, który oprócz załatwiania potrzeb w kuwecie, załatwia się też poza nią (sika). Kotek jest jeszcze mały - około 11 tygodniowy - 3 tygodnie temu wzięty ze schroniska. Szybko pojął zastosowanie kuwety i nie sądziłam, że będzie z nim taki problem...Potrafi po wizycie w kuwecie zrobić siku na kołdrze, sofie, kafelkach (nie ma stałego ulubionego miejsca). To jego załatwianie nie wygląda mi na znaczenie terenu - z racji wieku choćby, poza tym, moczu jest za dużo jak na znaczenie terenu i robi to w normalnej pozycji, nie pionowej... Odstraszacze nie działają, raczej nie wygląda mi też na takiego, który miałby problemy z pęcherzem... Weterynarz radził wykastrować jak tylko skończy 3 miesiące, ale nie dawał gwarancji na to, że problem się skończy.... Oprócz Zdrapka, mamy też dwuletnią Tusię, która ze zdziwieniem przyjęła pojawienie się nowego osobnika i jak już...to ona powinna mieć powody do zdenerwowania:) Kotek wygląda na okaz zdrowia, po schronisku przytyło mu się, ma dużo energii i raczej jest szczęśliwy...:) Będę wdzięczna za poradę...może ktoś się spotkał z takim problemem...niby typowym, ale nie do końca...

abaranka

 
Posty: 2
Od: Czw wrz 27, 2012 10:27

Post » Czw wrz 27, 2012 11:11 Re: gdy kotek załatwia się poza kuwetą..

Zmień żwirek na inny i postaw drugą kuwetę. W innym miejscu np.Inną np wyższą. Nasyp też więcej lub odejmij zwiru z obecnej.Koty różnie wolą.
W miejsca gdzie sie załatwia dobrze postawić karmę. Umyc i wypsikać feliwayem.
Wykazać dużo cierpliwosci. Coś sie dzieje i trzeba to odkryć.

To,że nie wygląda na problemy zdrowotne to nie znaczy,że ich mały nie ma. Polzałabym jednak do weta.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55369
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Czw wrz 27, 2012 11:22 Re: gdy kotek załatwia się poza kuwetą..

Abaranka chyba była już z maluchem u weta, czy tak? (i kłania się wetowe podejście- "może mu przejdzie" bez wzięcia pod uwagę innych niż fizyczne dolegliwości :roll:)
Abaranka, ASK@ dobrze radzi :ok: - dostawcie drugą kuwetkę w innym miejscu/pomieszczeniu, spróbujcie innego żwirku. Czy ta, której używają obecnie jest kryta?
Obrazek Obrazek

jamkasica

 
Posty: 3205
Od: Śro sie 25, 2010 9:42
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw wrz 27, 2012 11:29 Re: gdy kotek załatwia się poza kuwetą..

moja kicia też czasem sikała poza kuwetą, wystarczyło zmienić żwirek, po prostu poprzedni jej nie pasował. No i trzeba cały czas pilnować czystości w kuwecie ja jak słyszę kopanie to czekam aż kicio zrobi a potem od razu wyrzucam często psikając koci miętką wejście do kuwety.
Puszek ciuła do swojej skarbonki na nerki https://pomagam.pl/chorenerkipuszka

girlonthebridge

 
Posty: 1528
Od: Sob wrz 22, 2012 1:24
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post » Czw wrz 27, 2012 11:55 Re: gdy kotek załatwia się poza kuwetą..

2 koty to 2 kuwety.Kot moze nie mieć ochoty na zwir jaki tam jest.I nie jest ważne,że wcześniej z niego korzystał. Jeśli kryta postaw odkrytą. Czasem kociak musi się oprzec o rant by siusiu zrobić. A w krytej ntego nie zrobi. Czasem woli mieć spokój i ciszę więc powinna być zakryta lub postwiona w ustronnym miejscu. Ilość zwiru to też sprawa indywidulana.
jak mam sikającego kota to stawiam wiecej tzw kuwet .Może być zwykła miska, blaszka po cieście...tak by kot miał blisko. Jak zauważam,że się szykuje to wkładam delikatnie do kuwety i chwalę pod niebiosa.Taki malec może jak dziecko w zabawie się zapomnieć . Siuśki zbierz ręcznikiem papierowym i włóż do kuwety ,lekko zagrzebując.Wstaw tam kota i pochwal. Zostaw to w kuwecie, niech czuje swój zapach.

O wetowskim podejściu nic nie powiem.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55369
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Czw wrz 27, 2012 12:10 Re: gdy kotek załatwia się poza kuwetą..

Kuwety są dwie - jedna kryta, druga otwarta. Kotek zdecydowanie woli tę zamkniętą, dlatego jestem zdziwiona, że robi też poza nią... Dzisiaj rano delikatnie włożyłam go do kuwety, załatwił się i myślałam, że mam spokój, po czym odkryłam obsikaną wnękę - na szczęście w kaflach... Wczoraj z kolei kołdrę...Spróbuję z kolejną kuwetą.. Czy może być beż żwirku? Znajoma kociara sugerowała, żeby spróbować z kuwetą bez żwirku na początek..... Żyjemy z mężem w stresie i wąchamy co popadnie, tak więc dzięki za rady, zastosuję się:)

abaranka

 
Posty: 2
Od: Czw wrz 27, 2012 10:27

Post » Czw wrz 27, 2012 12:17 Re: gdy kotek załatwia się poza kuwetą..

Poza tym, co piszą dziewczyny, zauważ że to jeszcze maluch.
Dzieciom też zdarza się nie zdążyć do toalety.
Może powinien mieć bliżej kuwetkę?
Obrazek
Obrazek Czesio 6.04.2015 [*]

Mulesia

Avatar użytkownika
 
Posty: 6440
Od: Czw cze 03, 2010 9:04
Lokalizacja: Wielkopolska




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: qumka i 528 gości