Alergia pokarmowa - jaka karma?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw wrz 27, 2012 10:34 Alergia pokarmowa - jaka karma?

W skrócie - mojemu pięcioletniemu kocurkowi Tofikowi "wylazły" na pyszczku i w okolicach uszu brzydkie ranki. Oczywiście, byłam u weterynarza. Padło podejrzenie alergii pokarmowej, w związku z tym muszę wprowadzić dietę eliminacyjną. Kupiłam (na polecenie weta) Royal Canin Hypoallergenic s/o. I tu pojawił się problem. O ile ranki zaczęły się goić, to pojawił się problem z wymiotami. Dla Tofika, który jest dużym kotem, chrupki są za małe, łyka je bez rozgryzania, potem wymiotuje. Jaką inną karmę dla alergików możecie polecić, z dużymi chrupkami, taką, po której kot nie ma problemów z zaparciami i zakłaczaniem? (Tofik ma do tego skłonności, bo mało się rusza, a ma półdługą sierść). Podpowiedzcie coś.

agabor

 
Posty: 319
Od: Pt lut 29, 2008 17:40
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw wrz 27, 2012 10:39 Re: Alergia pokarmowa - jaka karma?

Dodam, że do tej pory Tofik jadł
GranataPet Cat Adult Light Senior & Castrate z rybą, bo jest ciut za pulchny, i po tej karmie nie miał wymiotów. Jako że karmiłam go dodatkowo różnymi "przysmakami" kocimi, tę karmę też musiałam odstawić, żeby sprawdzić, co uczula.

agabor

 
Posty: 319
Od: Pt lut 29, 2008 17:40
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw wrz 27, 2012 11:03 Re: Alergia pokarmowa - jaka karma?

Podrzucam. Podpowiedzcie coś, proszę...

agabor

 
Posty: 319
Od: Pt lut 29, 2008 17:40
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw wrz 27, 2012 11:25 Re: Alergia pokarmowa - jaka karma?

Moj Srebek je Hillsa, ale tez chrupki są malutkie
Na poczatku wymiotowal, teraz nauczyl się jeść pomalutku
Może rozwiązaniem bylaby miska z z kształtakmi w środku
Swego czasu kupowalam bardzo dobrą karmę vetactiv
ale nie mogę sobie przypomnieć jakiej wielkości byly te chrupki.
Moje koty
Zdjęcia krakowskich schroniskowców
Jest tylko jeden sukces- być w stanie spędzić życie na swój własny sposób - Christopher Morley
Haters gonna hate

BarbAnn

 
Posty: 14179
Od: Wto sie 01, 2006 8:35
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw wrz 27, 2012 11:48 Re: Alergia pokarmowa - jaka karma?

moja alergiczka je Purinę hypoallergenic, chrupki są małe, ale podkradają je też inne moje kotki, nawet te, które wolą duże chrupki, mogę Ci wysłać trochę to sprawdzisz, czy kici smakuje :ok:
Pako
 

Post » Czw wrz 27, 2012 12:13 Re: Alergia pokarmowa - jaka karma?

Zdiagnozowałaś, na co kot ma alergię? Bo jak już wiesz, czego dotyczy, to masz dużo większy wybór karm. Po prostu eliminujesz konkretny składnik. A jeśli nie wiesz, to czy wet wytłumaczył jak macie szukać alergenu?

filo

 
Posty: 11708
Od: Śro lip 08, 2009 13:53
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw wrz 27, 2012 13:30 Re: Alergia pokarmowa - jaka karma?

Moja kita reaguje problemami skórnymi na całego Royala łącznie z hypoalergicznym / chyba ma alergię na kurczaka/. Dostaje Hill'sa d/d dziczyzna i groszek oraz c/d ryby oceaniczne, bo pojawił się piasek w pęcherzu moczowym. Krokiety c/d są drobne ale d/d duże, zielone, trójkątne. Na początku myślałam, że nie będzie jadła ale widzę, że wszystkim moim kociastym d/d smakuje.
Nie chodzi o to, by człowiek miał kota,
tylko,by kot miał człowieka


Obrazek

anka13

 
Posty: 353
Od: Sob paź 31, 2009 23:40
Lokalizacja: Gdynia

Post » Czw wrz 27, 2012 13:35 Re: Alergia pokarmowa - jaka karma?

u nas najlepiej sprawdza się Trovet LRD.
Obrazek

jopop

 
Posty: 19154
Od: Pt maja 20, 2005 20:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw wrz 27, 2012 17:48 Re: Alergia pokarmowa - jaka karma?

Pako, dzięki, podeślę dane na pw, chętnie skorzystam z próbki. Filo, niestety nie wiem, na co Tofik ma alergię, wet mi wyjaśnił, jak prowadzić dietę, żeby ustalić, co go uczula. Niestety zalecił karmienie RC, a Tofi wymiotuje, choć skóra się poprawiła...
BarbAnn, czy chodziło o Wet-Concept Cat Allergy? Jeśli tak, to ze składu brzmi nieźle, napiszę o próbki do producenta.
anka13 - dzięki, Hillsa moje koty zawsze lubiły, tylko zwykłego, spytam weta i spróbuję dd.
Jopop, dzięki za podpowiedź. Zapisałam, skonsultuję z wetem.

agabor

 
Posty: 319
Od: Pt lut 29, 2008 17:40
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw wrz 27, 2012 17:54 Re: Alergia pokarmowa - jaka karma?

PS: czy moglibyście mi podać jakiś wątek, dotyczący kotów z alergią pokarmową? Szukałam na miau, ale nie znalazłam :oops: Będę wdzięczna.

agabor

 
Posty: 319
Od: Pt lut 29, 2008 17:40
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw wrz 27, 2012 18:09 Re: Alergia pokarmowa - jaka karma?

:kotek:
Obrazek

alab108

 
Posty: 12890
Od: Wto lis 09, 2010 22:35
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post » Czw wrz 27, 2012 18:32 Re: Alergia pokarmowa - jaka karma?

Miałam kiedyś kociaka z podejrzeniem alergii pokarmowej i priorytetem dla mnie wtedy było znalezienie alergenu. Odstawiłam wszystkie gotowe karmy i zaczęłam od monodiety - jeden rodzaj mięsa, potem co tydzień inne mięso (wołowina, ryby, kurczak). Jak wiedziałam, jak reaguje na mięso, to poszły dopiero gotowe karmy dla alergików - najpierw typu sprawdzone mięso + ryż, potem bezzbożówki, potem ze zbożami. Na szczęście kotka z problemów wyrosła.
Najczęstszymi alergenami u kotów są zboża i kurczak. Popróbuj karmy bez tych dwóch składników. Jeśli będzie ok. to kurczaka łatwo sprawdzić podając po prostu kawałek mięsa. Jeśli nie będzie dobrze, to w grę wchodzi konkretne mięso, które jest w danej karmie, co też łatwo sprawdzić, albo niestety dodatki chemiczne. Wtedy najlepiej przejść na BARF, bo masz 100% pewności co kot je.
Naprawdę namawiam Cię na poszukanie alergenu. I to metodą prób rozszerzania diety, bo testy robione przez wetów w przypadku kotów nie są do końca dokładne.

filo

 
Posty: 11708
Od: Śro lip 08, 2009 13:53
Lokalizacja: Poznań

Post » Sob wrz 29, 2012 15:06 Re: Alergia pokarmowa - jaka karma?

agabor pisze:Pako, dzięki, podeślę dane na pw, chętnie skorzystam z próbki.



czekam na adres, chyba, że próbka już niepotrzebna :)
Pako
 




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, kasiek1510, StevenGap, Zeeni i 296 gości