Białko w diecie kota- wytłumaczcie

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro wrz 26, 2012 10:46 Białko w diecie kota- wytłumaczcie

Dotychczas rozumiałam że kot jest stuprocentowym mięsożercą, potrzebuje zwierzecego białka a węglowodany mu szkodzą. Mój kot dostaje więc karmę wysokobiałkową, bezzbożówkę, i wygląda na to że mu to złuży bo jest dziarski i ma śliczną sierść. Tymczasem w książce znanej doktor weterynarii (celowo nie piszę czyjej) czytam że trzeba kota zapoznawać z różnymi produktami, w tym MAKARON, KLUSKI DOMOWE I RYŻ !! Straszy się też tym że koty żywione wysokobiałkowym pożywieniem zapadają na choroby nerek. Mało tego, kotka syberyjska mojej przyjaciółki dostała strasznego łupieżu , weterynarz stwierdził że jest PRZEBIAŁKOWANA (żywiła się głównie surowym mięskiem) i zalecił jej karmę o niższej zawartości białka. Więc jak to właściwie jest z tym białkiem, może ktoś mi powie?

mama-san

 
Posty: 180
Od: Pt lis 19, 2010 16:00

Post » Śro wrz 26, 2012 11:24 Re: Białko w diecie kota- wytłumaczcie

Samo surowe mięso nie jest właściwym pokarmem na dłuższą metę, nie zawiera wszystkich składników a wręcz w wiele jest zbyt ubogie, ma niewłaściwe proporcje innych.
Typowe pożywienie kota wolnożyjącego składa się z całych ofiar, z mięśniami, skórą, kośćmi, wnętrznościami i zawartością układu pokarmowego - na dokładkę raz jest to mysz, innym razem ptak czy jakiś owad.
Dlatego samo mięso nie ma szans być pełnowartościowym pokarmem, to tak jakby człowiek żywił się samą marchewką.
Sama w sobie zdrowa ale...

Koty potrzebują dużo białka, ale bardzo ważne są właściwe proporcje między poszczególnymi składnikami.

A makaron, ryż i kluski domowe to nie jest coś co w kociej diecie jest wartościowe i szczególnie potrzebne. Pewnie że kot nie umrze jesli lubi makaron i czasem dostanie jeden jako przysmak, nie można wpadać w skrajności :)
Ale na pewno nie jest to coś co powinien dostawać jako składnik codziennej diety.

Blue

 
Posty: 23497
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Śro wrz 26, 2012 13:07 Re: Białko w diecie kota- wytłumaczcie

mama-san, znasz angielski?

Trafiłam ostatnio na fajną stronkę o żywieniu kotów
http://www.catinfo.org/
Do mnie trafia w 100% to co tam napisano.
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Śro wrz 26, 2012 15:44 Re: Białko w diecie kota- wytłumaczcie

Avian pisze:mama-san, znasz angielski?

Trafiłam ostatnio na fajną stronkę o żywieniu kotów
http://www.catinfo.org/
Do mnie trafia w 100% to co tam napisano.


Swietny link, dzięki Avian. Narazie przeleciałam tylko po łebkach ale zaraz przysiądę i się wczytam wnikliwie. Trochę jestem zmartwiona bo dotychczas dwoje weterynarzy z którymi mieliśmy doczynienia kazali karmić samym suchym (kotu to nie przeszkadzało bo w zasadzie lubi tylko suche, za to z puszki wylizuje sam sosik) a teraz się okazuje że robie mu krzywdę. A jeszcze padł taki argument że jak zacznie jeść mokre to mu się zęby popsują- ja oczywiście w to wierzyłam bo wydawało mi się logiczne, ale na naszym forum już w paru miejscach przeczytałam że to bzdura, że suche wcale nie czyści zębów. Co lekarz to opinia. masakra.

mama-san

 
Posty: 180
Od: Pt lis 19, 2010 16:00

Post » Śro wrz 26, 2012 17:23 Re: Białko w diecie kota- wytłumaczcie

mama-san pisze:...dwoje weterynarzy z którymi mieliśmy doczynienia kazali karmić samym suchym...

Mama-san, a pytałaś też tych dwoje weterynarzy o żywienie tej bezdomnej, ślepej na jedno oko, ciężarnej kotki, którą miałaś przejąć?
Z której to deklaracji się na szybkich wycofałaś? :roll:
Obrazek

redaf

 
Posty: 15601
Od: Śro sty 25, 2006 21:32
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro wrz 26, 2012 19:23 Re: Białko w diecie kota- wytłumaczcie

redaf pisze:
mama-san pisze:...dwoje weterynarzy z którymi mieliśmy doczynienia kazali karmić samym suchym...

Mama-san, a pytałaś też tych dwoje weterynarzy o żywienie tej bezdomnej, ślepej na jedno oko, ciężarnej kotki, którą miałaś przejąć?
Z której to deklaracji się na szybkich wycofałaś? :roll:


Czy ludzie już naprawdę nie potrafią czytać ze zrozumieniem??? Zerknij sobie jaki jest temat mojego postu- jak nie masz nic do powiedzenia W TEMACIE to poprostu się nie odzywaj. Proste?

mama-san

 
Posty: 180
Od: Pt lis 19, 2010 16:00

Post » Śro wrz 26, 2012 19:31 Re: Białko w diecie kota- wytłumaczcie

Avian pisze:mama-san, znasz angielski?

Trafiłam ostatnio na fajną stronkę o żywieniu kotów
http://www.catinfo.org/
Do mnie trafia w 100% to co tam napisano.

Zaznaczę do późniejszego przeczytania.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Terra50

 
Posty: 927
Od: Nie sty 31, 2010 18:18
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro wrz 26, 2012 19:44 Re: Białko w diecie kota- wytłumaczcie

mama-san pisze:Czy ludzie już naprawdę nie potrafią czytać ze zrozumieniem???
Zerknij sobie jaki jest temat mojego postu- jak nie masz nic do powiedzenia W TEMACIE to poprostu się nie odzywaj.
Proste?

Proste.
W TEMACIE to viewtopic.php?t=135069
Obrazek

redaf

 
Posty: 15601
Od: Śro sty 25, 2006 21:32
Lokalizacja: Warszawa




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, cvAwaib, florka, Google [Bot] i 534 gości