śluzowata kupka u kotki.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto wrz 25, 2012 8:50 śluzowata kupka u kotki.

Witam serdecznie.
Jestem nowa na forum i potrzebuję pomocy. Otóż moja kotka choruje od soboty, zaczęły się wymioty sierścią i śluzowate biegunki. Dałam jej trawy, myślałam że musi się "przeczyścić". Nic nie dało, robiła kupkę z trawą. W niedziele pojawiła się krew. Zabrałam oczywiście trawę i całe jedzenie. W poniedziałek poszłam do weterynarza, dostała tabletkę CESTAL. Przespała cały dzień. Oczywiście cały czas nawadniałam kotkę. Wieczorem poszła do kuwety, zrobiła kupkę- rzadka, ale nie śluzowata, bardzo jasna. Wyszłam na chwilkę z pokoju, a kotka zwymiotowała na żółto, wodą. I zaczęła robić śluzowatą kupę z krwią.
Jestem załamana, bo nigdy mi nie chorowała. Myślałam, że będzie poprawa jak zrobiła normalniejszą kupkę. A tu bach i znowu się zaczyna.
Wyczytałam, że mogę kotu podać węgiel. I tu moje pytanie, czy węgiel wpłynie w jakiś sposób na tabletkę odrobaczającą?
Dodam jeszcze, że kotka nie ma w ogóle apetytu...

Z góry dziękuję, za jakiekolwiek odpowiedzi i pomoc. :)

neesan

 
Posty: 3
Od: Wto wrz 25, 2012 8:30

Post » Wto wrz 25, 2012 9:47 Re: śluzowata kupka u kotki.

Koniecznie zrób kotce badana krwi.
Ona jest szczepiona?
Miała możliwość czymś się zatruć?
Jakimś lekarstwem, rośliną doniczkową, ciętą?
W jakim jest wieku?
Jak czuje się ogólnie?

Nie nawadniaj do pyska jeśli wymiotuje - tylko koniecznie kroplówkami i to najlepiej takimi odżywczymi.

Blue

 
Posty: 23498
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Wto wrz 25, 2012 11:43 Re: śluzowata kupka u kotki.

CESTAL to lek na robaki? To trochę dziwne, odrobaczać kota jak ma biegunkę. Najpierw trzeba wyleczyć biegunkę. Moje koty były leczone albo nifuroksazydem albo antybiotykiem w ciężkich biegunkach. Zmień lekarza, na podrażniony przewód pokarmowy dawać jeszcze lek na robaki?
Obrazek

mirmilka

 
Posty: 380
Od: Śro maja 17, 2006 11:55
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Wto wrz 25, 2012 15:16 Re: śluzowata kupka u kotki.

Blue pisze:Koniecznie zrób kotce badana krwi.
Ona jest szczepiona?
Miała możliwość czymś się zatruć?
Jakimś lekarstwem, rośliną doniczkową, ciętą?
W jakim jest wieku?
Jak czuje się ogólnie?

Nie nawadniaj do pyska jeśli wymiotuje - tylko koniecznie kroplówkami i to najlepiej takimi odżywczymi.

Nie, nie jest szczepiona. Rodzice uznali, że jak żyje w bloku to nie ma sensu. Mieszkamy w wysokim bloku, kotka nie wychodzi w ogóle z domu, nie ma jak. Wiadomo, odrobaczam ją regularnie. Bo jak to kot, złapie jakąś muchę. Jest możliwość, że się zatruła. Najprawdopodobniej zjadła jakieś nieświeże jedzenie. Moja Zosia ma 5 lat. Śpi cały czas, przejdzie się po domu, napije wody z kranu, bo sama już zaczęła pić. Wymioty ustały, tylko ta biegunka i brak apetytu.

neesan

 
Posty: 3
Od: Wto wrz 25, 2012 8:30

Post » Śro wrz 26, 2012 8:37 Re: śluzowata kupka u kotki.

neesan pisze:
Blue pisze:Koniecznie zrób kotce badana krwi.
Ona jest szczepiona?
Miała możliwość czymś się zatruć?
Jakimś lekarstwem, rośliną doniczkową, ciętą?
W jakim jest wieku?
Jak czuje się ogólnie?

Nie nawadniaj do pyska jeśli wymiotuje - tylko koniecznie kroplówkami i to najlepiej takimi odżywczymi.

Nie, nie jest szczepiona. Rodzice uznali, że jak żyje w bloku to nie ma sensu. Mieszkamy w wysokim bloku, kotka nie wychodzi w ogóle z domu, nie ma jak. Wiadomo, odrobaczam ją regularnie. Bo jak to kot, złapie jakąś muchę. Jest możliwość, że się zatruła. Najprawdopodobniej zjadła jakieś nieświeże jedzenie. Moja Zosia ma 5 lat. Śpi cały czas, przejdzie się po domu, napije wody z kranu, bo sama już zaczęła pić. Wymioty ustały, tylko ta biegunka i brak apetytu.


To że kotek jest w domu i nie wychodzi, to nie znaczy, że domownicy na butach nie przeniosą na niego chorób z zewnątrz.
Obrazek Obrazek Nefi - moje serduszko <3 Obrazek

LadyStardust

 
Posty: 3032
Od: Pon cze 25, 2012 21:02
Lokalizacja: Śląsk




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], kasiek1510 i 483 gości