Kocica z refluksem jelitowo-żołądkowym

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie wrz 23, 2012 12:46 Kocica z refluksem jelitowo-żołądkowym

Dzień Dobry,
U mojej 15-letniej kotki po gastroskopii zduagnozowano feluks jelitowo-żołądkowy. Na razie radzę sobie z tym średnio, bo kot dużo wymiotuje i wcale nie chce jeść. Leki gasprid i różowa pastylka na "f" nie pomagają za bardzo. Uwaga to nie jest reflux przelykowy, problem polega na przemieszczaniu się treści dwunastnicy do żołądka.
Jutro konsultacja u weta ale może ktoś zna problem i ma praktyczne doświadczenia.

funchal26

 
Posty: 1
Od: Nie wrz 23, 2012 12:35

Post » Pon wrz 24, 2012 18:41 Re: Kocica z refluksem jelitowo-żołądkowym

Nie znam sie na tym ale wiem,że ciągłe wymioty mogą prowadzić do "rozciągnięcia" przełyku i tworzenia sie uchyłków.Żuk [*] miał ten problem. Związany z inną wadą organizmu ale miał refluksy.
Najważniejsze teraz to jest to by zahamować wymioty.Powinna wg mnie dostawać kicia coś przeciw wymiotnego ale w iniekcji.Wszelkie doustne leki przy wymiotach mijają sie celem. Poza tym pastylki ,jeśli przełyk ma już uchyłek zagnieżdżają sie w nim i nie spływają.Jeśli już podajesz to powinno być wszystko rozpuszczone.

Najważniejsze to opanowanie wymiotów.
USG robił mu dr.Marciński i poniższe zalecenia są od niego.

Żuniek musiał jeść pokarmy przetarte, by nic sie nie osadzało w przełyku.Zero chrupek i kawałów.Przecieraliśmy wszystko przez drobne sito i rozrabialiśmy wodą.
Pokarm podaje sie w niewielkich ilościach tak by kot przyswoił.Ale często.Michę stawialiśmy na podwyższeniu, tak by kot miał głowę uniesioną podczas jedzenia.Chodzi o to by przełyk był możliwie maksymalnie wyprostowany i pokarm spływał bez przeszkód.Pochylony nad michą zatrzymywał pokarm w przełyku powodując odkładanie sie go w fałdach.


Zuniek jako 6 tygodniowy chłopczyk poprzez wymioty miał rozciągnięty przełyk do 2 cm.Cały był przełykiem.A do tego zrobiła mu sie z boku torba z odkładanym żarciem-uchyłek.Jak mu sie za szybko podawało jedzenie to aż w nosku bulgotało.

Powodzenia :ok:
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55360
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 378 gości