6 tygodniowy kotek je tylko mleko

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie wrz 23, 2012 10:09 6 tygodniowy kotek je tylko mleko

Przygarnęłam 5 tygodniowego kotka. Jest u mnie już tydzień. Już nauczył się korzystać z kuwety ( z małymi wpadkami ;p) bawi się z moim 5 letnim kotek, jest radosny, ogólnie wszystko ok, ale.. je tylko specjalne mleko. Nie wiem czy dobrze, ale chciałam już wprowadzać mu inny pokarm. U weterynarza zakupiłam suche IAMS dla takich maluszków i mokrą karmę royal canin. Gotowałam też mu kurczaka. Ale nic nie ruisza :( tylko mleko. Nie wiem co robić.. Mały nie nabiera masy :( trochę mnie to martwi. Co zrobić, żeby jadł? Proszę o pomoc.

kademal

 
Posty: 2
Od: Nie wrz 23, 2012 10:03

Post » Nie wrz 23, 2012 13:12 Re: 6 tygodniowy kotek je tylko mleko

Pomazać pyszczek sosem z saszetki żeby posmakował?
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34274
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Nie wrz 23, 2012 13:13 Re: 6 tygodniowy kotek je tylko mleko

czy kociak został odrobaczony?ta bardzo ważne ,bardzo często przyczyna braku apetytu jest zarobaczenie.
zawsze można zmieszać karmę z mlekiem ,lub całkowicie mleko odstawić .
Co to za mleko?
Obrazek

dorcia44

 
Posty: 43917
Od: Pt maja 19, 2006 20:20
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie wrz 23, 2012 13:21 Re: 6 tygodniowy kotek je tylko mleko

To jeszcze maleńki kiciuś. Wcale się nie dziwię, że mu się nie śpieszy do ciężkiej pracy, jaką jest pobieranie własnym pyszczkiem stałego pokarmu. Przecież o wiele fajniej jest, jak się pokarm sam wlewa do pyszczka, c'nie?
Ja też bym spróbował, tak jak radzi Gretta, pomaziać mu pychol jedzonkiem specjalnym dla takich maluchów. Może posmakuje mu Animonda vom Feinsten Baby Pate? Umazałbym palec w takiej papce i wsadził kiciusiowi na języczek. Pewnie najpierw wypluje, ale przecież coś tam tego smaku załapie! I zajarzy.
Powodzenia!

wojtek_z

 
Posty: 807
Od: Pt gru 31, 2010 12:08

Post » Nie wrz 23, 2012 13:23 Re: 6 tygodniowy kotek je tylko mleko

..jak wyżej :) najpierw samym sosikiem wymazać mu ,,usteczka"

Lila84

 
Posty: 1248
Od: Pon lip 02, 2012 14:52

Post » Nie wrz 23, 2012 19:31 Re: 6 tygodniowy kotek je tylko mleko

Jest odrobaczony. Mazałam mu pyszczek... ale będę cierpliwa i będziemy próbować dalej. Dziękuję za rady :) Proszę trzymać kciuki! Pozdrawiam

kademal

 
Posty: 2
Od: Nie wrz 23, 2012 10:03

Post » Nie wrz 23, 2012 20:34 Re: 6 tygodniowy kotek je tylko mleko

Przede wszystkim - nie pozwalać przed próbami karmienia stałym pokarmem by kociak opił się mlekiem, powinien wtedy być głodny.
I na początek próbowałabym mu podawać mokrą karmę wymieszaną z mlekiem które lubi.
I w niewielkich porcjach - tak żeby nie mógł wypić samego mleka i tym się najeść.

Z początku niech mleka będzie więcej - pierwsze porcje to jedynie mleko o lekkim smaku karmy, z każdą zjedzoną porcją - mniej. Docelowo - mokra karma lekko polana mlekiem.

Tak przekonałam do jedzenia stałego pokarmu kociaka który mając dwa miesiące nie znał innego jedzenia niż mleko matki.
Koteczka miała straszną blokadę psychiczną, nie potrafiła jeść z miski, chciała tylko ssać.
Nawet będąc bardzo głodną, po ponad dobie niejedzenia i nie picia niczego.
Pochodziła prawdopodobnie z pseudohodowli (długowłosy kociak błąkający się przy targowisku), przypuszczam że kotka-matka dostawała tyle jedynie jedzenia by dla niej starczyło, dla jej kociąt już nie i Stokrotka potrafiła jedynie ssać. Minął u niej już ten czas gdy kociaki uczą się i mają pęd ku temu - by zacząć jeść samodzielnie.

Blue

 
Posty: 23498
Od: Pt lut 08, 2002 19:26




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ewar, Google [Bot] i 491 gości