dwa małe kotki, problem ze ssaniem

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt wrz 21, 2012 10:56 dwa małe kotki, problem ze ssaniem

witam, mam nadzieję, że ktoś mi doradzi...
adoptowałam dwa malutkie kotki, znajdki, ok- 6 tygodniowe. zostały znalezione jak miały jakieś 3 - były maleńkie. Ogólnie wszystko wydaje się być w porządku, tylko mnie jedna rzecz martwi- jeden kotek bardzo często "ssie" drugiego za "siusiaka". Wygląda to tak jakby szukał sutka matki przed snem. Nie umiem go tego oduczyć, a ten drugi kotek ucieka, miauczy, na pewno go to boli, bo czasem słychać że to ssanie jest naprawdę silne... Próbowałam mu podawać rożek chusteczki nasączonej mlekiem, ale to nie pomaga - chwilkę possie chusteczkę a za moment znów męczy brata... nie wiem co robić...

anka742

 
Posty: 2
Od: Pt wrz 21, 2012 10:30

Post » Pt wrz 21, 2012 11:23 Re: dwa małe kotki, problem ze ssaniem

Podnoszę :kotek:

valborga

 
Posty: 414
Od: Śro gru 29, 2010 16:03
Lokalizacja: Śląskie

Post » Pt wrz 21, 2012 11:39 Re: dwa małe kotki, problem ze ssaniem

anka742 pisze:witam, mam nadzieję, że ktoś mi doradzi...
adoptowałam dwa malutkie kotki, znajdki, ok- 6 tygodniowe. zostały znalezione jak miały jakieś 3 - były maleńkie. Ogólnie wszystko wydaje się być w porządku, tylko mnie jedna rzecz martwi- jeden kotek bardzo często "ssie" drugiego za "siusiaka". Wygląda to tak jakby szukał sutka matki przed snem. Nie umiem go tego oduczyć, a ten drugi kotek ucieka, miauczy, na pewno go to boli, bo czasem słychać że to ssanie jest naprawdę silne... Próbowałam mu podawać rożek chusteczki nasączonej mlekiem, ale to nie pomaga - chwilkę possie chusteczkę a za moment znów męczy brata... nie wiem co robić...

To choroba sieroca. I może być groźne. Napisz na wątku JoKota. Mieli ten sam problem z kociakami i rozwiązali go zdaje się smarując ssane miejsca czymś gorzkim (nie pamiętam, co to było)
Obrazek
UWAGA - Angalia to IKA 6 (na FB Krystyna Kowalska) nie wysyłajcie kotów!!!
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=117164

Zofia.Sasza

 
Posty: 15958
Od: Wto wrz 09, 2008 15:02
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt wrz 21, 2012 15:14 Re: dwa małe kotki, problem ze ssaniem

Ja bym dała dodatkowo kociakom pluszaka, dużego z futerkiem, którego można ssać i można się w niego wtulić do snu.

filo

 
Posty: 11708
Od: Śro lip 08, 2009 13:53
Lokalizacja: Poznań




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, skaz i 237 gości