Soda oczyszczona w kociej kuwecie?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt wrz 21, 2012 7:52 Soda oczyszczona w kociej kuwecie?

Witam, ostatnio w perfekcyjnej pani domu wsypywano cienka warstwe sody oczyszczonej na dno kuwety, potem zwirek i podobno ta soda zapobiega brzydkiemu zapachowi z kuwety. Ktos to stosuje? bo zastanawiam sie czy nie sprobowac..

mika_xx

 
Posty: 1959
Od: Pon lis 27, 2006 22:51
Lokalizacja: Katowice

Post » Pt wrz 21, 2012 21:58 Re: Soda oczyszczona w kociej kuwecie?

A co w sytuacji jak kot wyniesie proszek na łapach, a później je wyliże? Czy to nie jest szkodliwe zwłąszcza w dłuższym okresie stosowania?
Obrazek Obrazek

ewexoxo

 
Posty: 4108
Od: Nie wrz 12, 2010 10:38

Post » Pt wrz 21, 2012 22:16 Re: Soda oczyszczona w kociej kuwecie?

Ja używam taki różowy proszek do kuwet. On wiąże amoniak ale nie pamiętam teraz jak się nazywa. Fajna sprawa, tym się odkaża obory, chlewy, psie wybiegi i kuwety :) Ładnie wiąże zapach i żwirek bentonitowy się nie przykleja po zasikaniu do dna kuwety.
Obrazek

itaka

 
Posty: 3482
Od: Sob maja 29, 2010 14:43
Lokalizacja: Poznań/Lublin

Post » Pt wrz 21, 2012 22:20 Re: Soda oczyszczona w kociej kuwecie?

Od kiedy zmienilismy tradycyjny żwirek na cats best nie używam żadnych proszków do kuwet, bo nie potrzeba. Ale ten temat z soda zainteresował mnie.
Obrazek Obrazek

ewexoxo

 
Posty: 4108
Od: Nie wrz 12, 2010 10:38

Post » Sob wrz 22, 2012 4:49 Re: Soda oczyszczona w kociej kuwecie?

Soda może być skuteczna - jest znana z tego, że pochłania brzydkie zapachy. W małej ilości (bo pewnie niewiele się jej sypie do żwirku) nie powinna raczej zaszkodzić kotu (podobnie jak pył żwirku zlizywany z łapek :wink: ). Ja używam odświeżacza z sodą oczyszczoną i jest on bardzo skuteczny (taki: http://www.petsmart.com/product/index.j ... Id=3467531). Kotom nic się nie dzieje.
Baksiu ['] 17.01.2010, Ginuś ['] 14.01.2019.
Bardzo za Wami tęsknię i czekam na tę chwilę, kiedy się znów spotkamy po drugiej stronie...

anna09

Avatar użytkownika
 
Posty: 3983
Od: Pon maja 28, 2007 11:37
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie wrz 23, 2012 12:51 Re: Soda oczyszczona w kociej kuwecie?

a idzie ten odswiezacz kupic w polsce? tez poptrzebowalabym cos takiego.. bo samej sody boje sie troche chodz w tv o tym mowili..

mika_xx

 
Posty: 1959
Od: Pon lis 27, 2006 22:51
Lokalizacja: Katowice

Post » Nie wrz 23, 2012 13:01 Re: Soda oczyszczona w kociej kuwecie?

itaka pisze:Ja używam taki różowy proszek do kuwet. On wiąże amoniak ale nie pamiętam teraz jak się nazywa. Fajna sprawa, tym się odkaża obory, chlewy, psie wybiegi i kuwety :) Ładnie wiąże zapach i żwirek bentonitowy się nie przykleja po zasikaniu do dna kuwety.

Ten proszek to chyba Virkon

Diuna B

 
Posty: 128
Od: Czw sie 14, 2008 17:07
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post » Nie wrz 23, 2012 13:14 Re: Soda oczyszczona w kociej kuwecie?

ja używam sody oczyszczonej do wielu rzeczy gdyż jest to zapomniany środek a pomocny w wielu rzeczach dodatkowo nieszkodliwy (jest wspaniałym produktem do płukania ust więc skoro człowiek może się tego napić i nałykać to sądzę, że kot jak odrobinę zliże to też mu nie zaszkodzi zwłaszcza, że to naturalne składniki) sodę sypiemy na dno (mam kota niebieskiego więc on załatwia się tylko do czystej kuwety więc jak dosypuję mu piasku to też tej sody dosypuję), soda pochłania zapachy ale też ma działanie antybakteryjne (także dobre na zęby więc jak kicio trochę zliże to z pożytkiem dla swojej jamy ustnej). Co więcej sodę oczyszczoną można wstawić do lodówki na talerzyku np., żeby pochłaniała różne zapachy. Np. jak w lodówce trzyma się jakieś mięso czy rybki dla kota ;). (p.s. soda oczyszczona w medycynie naturalnej używana jest także do leczenia raka). Polecam lepiej niż proszki czy inne wymysły - tamte zawsze mają jakieś dodatki, które różnie mogą na kota wpływać. Soda oczyszczona jest naturalna i sprawdzona od lat, więc można ją stosować do wszystkiego. Nawet polecają nią posypywać rybę w piekarniku. (więcej o sodzie oczyszczonej można poczytać na portalach ekologicznych bo ma wiele zastosowań, polecana głównie młodym mamom przy opiece nad dziećmi, np. na pokrzywkę czy ciemieniuchę).
Puszek ciuła do swojej skarbonki na nerki https://pomagam.pl/chorenerkipuszka

girlonthebridge

 
Posty: 1528
Od: Sob wrz 22, 2012 1:24
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post » Nie wrz 23, 2012 13:18 Re: Soda oczyszczona w kociej kuwecie?

Virkon to bardzo silny środek biobójczy i nie wolno go sypać do kuwety! Najwyżej zdezynfekować jego roztworem opróżnioną kuwetę i spłukać! A jesli kuwetę systematycznie się sprząta z tego co tam kot zostawił to nie trzeba dawać żadnej szkodliwej chemii. Są teraz żwirki zbrylające się albo drewniane które pomagają wygodniej sprzątać. Dużo żwirków zawiera substancje pochłaniające zapachy np bentonitowe

wat

 
Posty: 473
Od: Śro lut 23, 2011 10:28

Post » Nie wrz 23, 2012 13:22 Re: Soda oczyszczona w kociej kuwecie?

Jest w sklepach zoo tani i fajny odświeżacz-

http://sklep.apet.pl/koty/pielegnacja_5 ... _450g.html
ObrazekObrazekObrazek
Tylko przyjaciele słyszą Twój krzyk , gdy milczysz i widzą łzy, gdy się śmiejesz
"Boże , chroń mnie od fałszywych przyjaciół -z wrogami sobie poradzę"

kropkaXL

Avatar użytkownika
 
Posty: 35418
Od: Wto sie 12, 2008 14:18




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, elmas, Google [Bot], kuba93l i 288 gości