Problem z pchłami - frontline nie działa.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw wrz 20, 2012 9:40 Problem z pchłami - frontline nie działa.

Witam serdecznie.
Posiadam 4-mesięcznego pięknego i zdrowego brytyjczyka długowłosego. Kot jest potomkiem dwóch długowłosych rasowych brytyjczyków, pięknie rośnie, jest pełen energii ale niestety nie moge poradzić sobie do końca z pchłami. Właścicielka podała mu fiprex i uprzedzała, że może mieć jakieś pchły gdyż do końca nie zostały wytępione a nie chciała powtarzać zabiegu aby go nie otruć. Po pewnym czasie Kot dostał frontline spot on, niestety pchły nie zostały wybite do końca, dlatego kilka dni temu zabieg został powtórzony frontlinem combo. Kot wciąż się drapie, podczas przeglądu sierści znajduję 1-2 pcheł. Próbowałem też posypki od weterynarza - jakiś tam efekt był ale nie do końca. Dodam, że kot jest pod opieką weterynarza, który twierdzi, że nigdy z czymś takim się nie spotkał. Mieszkanie nie jest zapchlone, gdyż dopiero co się wprowadziłem a poza tym dwa razy było pryskane środkami na pchły, codziennie jest też dokładnie odkurzane. Kolejny środek na pchły mogę podać dopiero za co najmniej 2 tygodnie, co robić przez ten czas?
Pozdrawiam
George7

George7

 
Posty: 2
Od: Czw wrz 20, 2012 9:02

Post » Czw wrz 20, 2012 10:08 Re: Problem z pchłami - frontline nie działa.

Miałam już kilkadziesiąt kotów na tymczasie, z piwnic, działek , ze wsi i tylko RAZ kot miał pchły.Fiprex zadziałał natychmiast.Czytałam, że tak naprawdę kot jest tylko środkiem transportu dla pcheł, że one mieszkają w dywanach, szczelinach podłogi, na posłankach i dlatego te trzeba popryskać.

ewar

 
Posty: 54978
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Czw wrz 20, 2012 11:05 Re: Problem z pchłami - frontline nie działa.

Kot ma rodowód?
W hodowli są zapchlone koty? 8O

Jana

 
Posty: 32148
Od: Pt sty 03, 2003 19:59
Lokalizacja: Warszawa (Koło)

Post » Czw wrz 20, 2012 11:19 Re: Problem z pchłami - frontline nie działa.

Jana pisze:Kot ma rodowód?
W hodowli są zapchlone koty? 8O

To żadna hodowla, z prywatnego mieszkania po kotach z rodowodami. Oprócz kotów są tez inne zwierzęta.

George7

 
Posty: 2
Od: Czw wrz 20, 2012 9:02

Post » Czw wrz 20, 2012 11:25 Re: Problem z pchłami - frontline nie działa.

Przy nastpnych odpchlaniu spróbuj innego środka ( Stronghold, Advantage) i odpowiednio do wagi kota.
Są też środki na pchły do otoczenia, spryskuj nadal, może gdzieś w szparach pchły złożyły jaja i z nich wyleają się kolejne pchły, ktore atakują.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Czw wrz 20, 2012 11:50 Re: Problem z pchłami - frontline nie działa.

Od niedawna na rynku jest dostępny nowy środek do stosowania w środowisku zwierzęcia FLEE firmy Animedica.
http://www.animedica.pl/marki_firmy_1/k ... lee_4.html

Do stosowania na zwierzaku jeżeli spot on nie pomaga, to spróbowałabym Frontline spray w dawce wyliczonej na masę ciała, powtórka po ok 3-4 tygodniach.
Nie kapać kota 3 dni przed i 3 dni po zastosowaniu. Dopóki kot nie wyschnie po psikaniu, nie pozwolić mu się lizać.

Zdarza si,ę że jeżeli w środowisku kota jest złożonych dużo jaj, to to co się na bieżąco wylęga wskakuje na kota i dopiero się truje - ale właściciel widzi co chwila na kocie takie maleńkie chude pchły, nie ma za to tych wypasionych najedzonych bo nie dożywają tego okresu.

Jeżeli odkurzacz jest workowy to można do niego do worka odkurzyć jakiś proszek p/pchelny żeby w środku nic się nie namnażało. Odkurzacze wodne są lepsze.

Swego czasu miałam stosunkowo duży "przerób" zapchlonych i zawszołowionych tymczasów, ale z pomocą Frontline Spray nigdy nie rozsiało się po moich rezydentach.
WWW Wiejski Wątek Wycinankowy - zajrzyj koniecznie i pomóż! http://forum.miau.pl/viewtopic.php?uid=6671&f=1&t=168251&start=0
Gabinet weterynaryjny EWAWET Rydułtowy http://www.ewawet.pl Klikając na stronę pomagasz mi pozycjonowaniu i promocji mojego gabinetu :) Pomożesz?
Obrazek

bluerat

Avatar użytkownika
 
Posty: 5797
Od: Sob lis 26, 2005 16:34
Lokalizacja: Rydułtowy

Post » Czw wrz 20, 2012 12:18 Re: Problem z pchłami - frontline nie działa.

Walka z pchłami jest, niestety, uciążliwa i długotrwała. Moja przygarnięta kotka miała tyle pcheł,ze łapałam je po prostu z podłogi. Były wszędzie! Skakały po nogach. Walczyłam z nimi jakieś 3 miesiące. Po podaniu kotu środka przeciw pchłom polecam wyjść z nim na dłuższy spacer ( pchły uciekają z sierści )-niech nie zwiewaja na dywan, łózko, podłogę. W tym czasie mieszkanie porządnie spryskać jakimś środkiem na pchły. No i oczywiscie odkurzanie jak najczęściej ( tak jak to robisz)- pojemnik z kurzem od razu opróżniać (do smietnika na zewnątrz). Powodzenia! :wink:

rysiowaasia

 
Posty: 2110
Od: Nie sty 30, 2011 17:47




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: qumka i 134 gości