Nie wiem co się dzieje, pomocy.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt sie 31, 2012 21:27 Nie wiem co się dzieje, pomocy.

Moja kotka (około 2lata, znajda, około 3 miesiące po zabiegu sterylizacji) parę dni temu zrobiła rzadką kupkę, nie zdążyła nawet do kuwetki dobiec, zdarza się. Jednak nie przeszło jej przez 3 dni więc byłam z nią u weterynarza, dostała zastrzyk i specjalną karmę. Po powrocie do domu było wszystko ładnie i fajnie, bieganie i zabawa. Wieczorem zrobiło się gorzej, brzuszek się zrobił się wzdęty, na każde dotknięcie reaguje "warczeniem" i cichym "miał" w dodatku ledwo chodzi i ciągnie za sobą nóżki. Mieszkam w małej miejscowości i nie ma tu całodobowych klinik weterynaryjnych. Czy to może być reakcja na podane leki? Czy budzić lekarzy?

ahoushi

 
Posty: 17
Od: Pt sie 31, 2012 21:14

Post » Pt sie 31, 2012 21:53 Re: Nie wiem co się dzieje, pomocy.

Budzić i to szybko!

felin

Avatar użytkownika
 
Posty: 26000
Od: Wto sty 06, 2009 0:04
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt sie 31, 2012 23:10 Re: Nie wiem co się dzieje, pomocy.

ciągnięcie nóżek to powód do dużego niepokoju, nie warto czekać
Obrazek
Pirackie Trio [']:
Brucek 20.10.2001-09.04.2015 / Hrupka 20.10.2001-23.07.2016 / Rysio 20.05.2002-23.06.2018
oraz Wiórka 20.04.2016-26.11.2018

PiNeski: Pirat Lotka i Neska

Anja

Avatar użytkownika
 
Posty: 25600
Od: Śro lis 06, 2002 9:01
Lokalizacja: Warszawa Dolny MoKOTów

Post » Sob wrz 01, 2012 0:34 Re: Nie wiem co się dzieje, pomocy.

od godziny 21 jeździliśmy po miescie budzac weterynarzy, dzwoniac na każdy możliwy numer, nikt nawet telefonu nie odebrał. :-( znaleźliśmy dwie kliniki "całodobowe" które całodobowe są tylko z nazwy. Dzwonliśmy na numer do nagłych przypadkowe, bez powodzenia. W miescie oddalonym o 35km jest pogotowie weterynaryjne calodobowe, również tylko z nazwy... :-( udało nam się jedynie spotkać ze znajomym który kończy właśnie studia weterynaryjne, niestety był w stanie wykonać tylko podstawowe badanie. Bez usg sie nie obejdzie. Dodał nam jednak otuchy, powiedział, że młoda nie jest odwodniona co jest dobrym znakiem. Widział też jak chodzi, co skomentował, że może być to spowodowane bólem brzuszka. ten natomiast może wynikać z zatwardzenia, bo coś wyczuł w końcowym odcinku jelita. Jedna rentgena w oczach On nie ma, więc chyba najlepiej bedzie czuwać przy niej przez noc, a rano wybrać się do lekarza. Nie ukrywam że jestem lekko przerażona, jednak młoda wygląda trochę lepiej po tej nocnej przejazdzce. Teraz śpi w transporterku, w ktorym widać jej wygodnie bo ma gdzie łepek oprzeć.

ahoushi

 
Posty: 17
Od: Pt sie 31, 2012 21:14

Post » Sob wrz 01, 2012 6:44 Re: Nie wiem co się dzieje, pomocy.

Co z koteczką?
Kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!
[...] jesteś tym, co jesz... kabanosem w majonezie"

ariel

 
Posty: 18681
Od: Wto mar 15, 2005 11:48
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Sob wrz 01, 2012 22:06 Re: Nie wiem co się dzieje, pomocy.

Koteczka całą noc nie ruszyła się z miejsca. Dziś rano pojechaliśmy do lekarza. przed wizytą zrobiła małą kupę i siku, więc troszkę się uspokoiłam. U pana doktora chyba jej nie bolało tak jak w nocy bo nie "płakała" przy badaniu. Zostało zrobione jej usg, w brzuszku nic nie było. Maleństwo miało jednak podwyższoną temperaturę. Prawdopodobnie złapała wirusa który męczy naszą rodzinę od dwóch miesięcy przenosząc się na każdego członka rodziny, (mniej więcej co 2 tygodnie ktoś z nas miał podobne problemy żołądkowo -jelitowe że tak to określę). Dostała zastrzyk na wzmocnienie z jakimś niesterydowym lekiem. Po powrocie do domu schowała się w tapczanie i nie wychodziła cały dzień. Straciła też apetyt. Jednak lek chyba podziałał bo po wyjściu z kryjówki skierowała się prosto do miski. Wygląda nieco lepiej niż wczoraj, jednak kontakt z lekarzem jest ciągły :)

ahoushi

 
Posty: 17
Od: Pt sie 31, 2012 21:14

Post » Nie wrz 02, 2012 6:24 Re: Nie wiem co się dzieje, pomocy.

Mam nadzieję, że dzisiaj już będzie dobrze.
:ok: :ok: :ok:
Kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!
[...] jesteś tym, co jesz... kabanosem w majonezie"

ariel

 
Posty: 18681
Od: Wto mar 15, 2005 11:48
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Nie wrz 02, 2012 7:52 Re: Nie wiem co się dzieje, pomocy.

niedowład nóżek i ból może być również spowodowany zakrzepicą tętnic udowych ,czy pod kątem serduszka ktoś koteczkę oglądał ?
Obrazek

dorcia44

 
Posty: 43917
Od: Pt maja 19, 2006 20:20
Lokalizacja: Warszawa




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 451 gości