<2>Moje wolnozyjące....odeszły blokowe... Szafiś kochana ...

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto gru 09, 2014 2:06 Re: <2>Moje wolnozyjące.Majeczka(*) kocham i pamietam wszyst

Teraz to się porobiło.
Szafirka załapala, że ja do piwnicy wpuszczam. Ale nie chce już przez główne wejście tylko jak zje pod bzem to idzie w pobliże okienka i czeka. Ja wracam do piwnicy, staje pod okienkiem i ja wołam. Wtedy panienka laskawie przychodzi, wsadza łepek i bacznie lustruje rurę, czy nie siedzi Hrabus bądx Burus i mocno zachecana przeze mnie wskakuje.
sama nie wejdzie do piwnicy.
Sama nie będzie jeśc, musze przy niej stać i ja zapewniac, że moze jeśc spokojnie.
No, bodyguarda sobie znalazła :evil:
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35353
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Wto gru 09, 2014 8:28 Re: <2>Moje wolnozyjące.Majeczka(*) kocham i pamietam wszyst

:strach: Toś se narobiła.
Czy ona by nie nadała sie do adopcji? .. zakładając, że by sie dom znalazł.. :?
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 23109
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto gru 09, 2014 8:34 Re: <2>Moje wolnozyjące.Majeczka(*) kocham i pamietam wszyst

morelowa pisze::strach: Toś se narobiła.
Czy ona by nie nadała sie do adopcji? .. zakładając, że by sie dom znalazł.. :?

Chyba że do mnie :roll:
ona jest typowym kotem wolnozyjącym - potrzebuje kontaktu ale z człowiekiem, ktorego dobrze zna - wtedy się pręży, ugniata łapkami liście itp, ale mi sie udało ją glasknąć może ze dwa, trzy razy. Jest bardzo czujna i uwazna na wszystko i wszystkich.
No wiesz, tak mi się wydaje, piszę to co widze, a co jej w łebku siedzi to kto wie... Ruda Łapa tez była czujna itp, a przecież tak bardzo sie jej domowe zycie spodobało, czego bym w zyciu nie przypuszczała...
Ciągle ją bacznie obserwuję, zarowno pod kątem jedzenia jak ipicia (z tym ostatnim gorzej, mmuszę się do Biwedronki po mleko wybra ć) oraz chudnięcia/tycia. I już się sama pogubiłam w tych ocenach :oops: .
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35353
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Czw gru 11, 2014 2:00 Re: <2>Moje wolnozyjące.Majeczka(*) kocham i pamietam wszyst

Z dzisiejszego wywiadu środowiskowego :mrgreen: plynie wniosek, ze szafirka je w kratkę :roll: spodziewałam się lepszych wiadomości.
Nie wiem dlaczego, może pod wplywe mojej chorującej DeeDee, przyszła mi do głowy szatańska myśl i siedzi sobie, żebym ją (Szafirkę) przeleczyć unidoxem. No zastrzelcie mnie, nie wiem skąd ten pomysł, ale jest. Na dodatek dziś szafir kichnęła RAZ.
Bo moze ona ma jakiś stan zapalny w organizmie? albo w pyszczku (choć nic na to nie wskazuje)? i unidox by pomógł. Ale jak nie ma nic co by mozna leczyć antybiotykiem to czy unidox mocno obciąży nery (zakładając, ze to jest jej problem)?
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35353
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Czw gru 11, 2014 9:08 Re: <2>Moje wolnozyjące.Majeczka(*) kocham i pamietam wszyst

Nie znam się . Kompletnie . :?
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 23109
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Sob gru 13, 2014 14:49 Re: <2>Moje wolnozyjące.Majeczka(*) kocham i pamietam wszyst

Szafirka je jakąś 1/3 tego co w wakacje. Martwię się. Wiem, trzeba lapac, ale logistycznie tego nie mogę zorganizować. chyba najwczesniej po świetach.
ustaliłam z inna wet najprostsze rozwiązanie - byc moze z powodu robakow sa te klopoty, niejedzenie. trzeba porządnie odrobaczyć kotę i zobaczyc jak będzie.
Diabełki wprawdzie z powodu robakow nie miały zaburzonego apetytu, natomiast po dwukrotnym odrobaczeniu najpierw schudły (tzn opadł im brzuszek) a teraz przytyły i mają piekne, lsniące, gładkie, jednolite i miekkie w dotyku futerka.
Oby to był ten trop. Myslicie, ze robaki mogą powodowac brak apetytu? tzn mniejszy apetyt?
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35353
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Sob gru 13, 2014 16:46 Re: <2>Moje wolnozyjące.Majeczka(*) kocham i pamietam wszyst

Coś mi się tak wydaje.. ale równie dobrze mogę się mylić. Musisz poszukać - pewnie w wielu miejscach coś jest.
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 23109
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon gru 15, 2014 1:28 Re: <2>Moje wolnozyjące.Majeczka(*) kocham i pamietam wszyst

Może nie jest tak źle z Szafirką.
Już zaczęlam mierzyć ilośc jedzenia i porownywac z moimi kotami oraz z Hrabusiem.
Ona je mniej niż latem, ale je, i nawet tak jak latem po jedzeniu brzuszek jej sterczy na boki.
No nic, w czwartek pierwsze porządne odrobaczenie i będe dalej obserwować.

Diabełki za to wpylają rowno, nawet Ogonka się poprawiła i wszystkie wyglądaja ładnie.
Ciąlge myślę o Majeczce...
Mam nadzieje, ze w końcu będzie mi lżej i latwiej, ze kiedys zakończe dla siebie jej historię i moj udział w jej smierci. I pozostaną cudne wspomnienia kochanej czarnej puchatej istotki.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35353
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Pon gru 15, 2014 11:38 Re: <2>Moje wolnozyjące.Majeczka(*) kocham i pamietam wszyst

Na pewno tak będzie. Tylko musisz tego chcieć ..
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 23109
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro gru 31, 2014 10:27 Re: <2>Moje wolnozyjące.Majeczka(*) kocham i pamietam wszyst

Jakos zyjemy.
Diabełki swietnie - grubaski, futtra lsniące, humorki dopisują, brykają jak źrebaczki.
Blokowe róznie - ciągle konflikty między kotami. Szafirka raz je, raz nie je, grymasi. Wczoraj się zdążyłam zmartwic, ale poszłam w nocy i zjadla całą saszetkę animondki - prawie 100g. Czyli troche wybrzydza.
I znow miałam hoistorię z wprowadzaniem koty do piwnicy. Zajęło mi to prawie godzinę. Łącznie z pootwieraniem na ościez drzwi od bloku i do piwnicy - bo wskakiwała na schopdy, ale otem bała sie wejść do bloku i stała i darła japkę.
Wypsikałam siebie , całą klatkę schodową kocimiętką.
Wlazła dopiero przez wypsikane okienko piwniczne.
Zmarzlam trochę. Najważniejsze, ze noc spędzila w cieple.
Koty czekaja na wystawione żarełko na szafce w piwnicy - znika wszystko mimo coągle trwającego remontu i związanego z nim hałasu, łażących po piwnicy ludzi itp.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35353
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Czw sty 01, 2015 0:33 Re: <2>Moje... a 2015 niech będzie lepszy, DUŻO LEPSZY !!!!

Bylam przed pólnocą - na szczęście Szafirka w piwnicy. Wystraszona, czujna, uszy jak radarki, non stop w ruchu, zjadła trochę wolowiny.
nałozyłam jedzenia, nasypałam suchego i z ulgą poszlam do domu.
Dobrze, ze jest w piwnicy, bo to co sie dzieje z dwoch stron mojego bloku to dla kotow koszmar.
mam nadzieję, ze Burus i Hrabia też gdzies w piwnicy się zadekowali.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35353
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Czw sty 01, 2015 9:33 Re: <2>Moje... a 2015 niech będzie lepszy, DUŻO LEPSZY !!!!

Już rano, już spokojniej - może się koty otrząsną jakoś.
Pogoda straszna ale przynajmniej nie ma mrozu.
Niech kotkom będzie ciepło, a Ty też sie trzymaj Marzenko!
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 23109
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt sty 02, 2015 15:32 Re: <2>Moje... a 2015 niech będzie lepszy, DUŻO LEPSZY !!!!

Dziękuję :1luvu:
W Nowy Rok przybiegła Szafirka ... z drugiej strony ulicy :roll: przeciez wiadomo, ze przebiega te ulicę., ale jak to zobaczylam to zamarlam... w tym samym miejscu, w ktorym zginął Oczuś (*).
Stałam, patrzyłam na nia i starałam sie wszystkimi silami wywalic z glowy paskudne myśli i lęki.

Niunia w dobrej formie, je mniej, ale futro ładne, chyba jej mocno ściemniało.
diabełki w wyśmienitych humorach - znow wrocilam (bo jest dobra cena) do animondki carny 400g i wcinają wszscy rowno, łącznie albo nawet na czele z Ogonką :wink:

:ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35353
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Nie sty 04, 2015 10:51 Re: <2>Moje... a 2015 niech będzie lepszy, DUŻO LEPSZY !!!!

Dostałam wiadomość, ze Lolek zostaje w ds. Chyba problemy minęły bądź zostały opanowane.
Fajnie, bo ludzie pokochali bardzo Lolka, więc mam nadzieje, ze teraz jest już wśrod kochających go istot. Pewnie niedługo pojdę w odwiedziny i podpisze umowę adopcyjną. Tak wybrałam , skoro jego eks-włascicielka wyjeżdża za granicę to lepiej, żeby państwo mieli ze mna kontakt na wypadek jakichś klopotow i potrzebnej pomocy. Swoją drogą wiem, ze ta pani nie wyjeżdża za granicę. ale tego już nie będe rozważać. dobrze, ze Loluś jest już z ludźmi, ktorzy go chcą i go pokochali.
:ok: :ok: :ok:
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35353
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Pon sty 05, 2015 11:29 Re: <2>Moje... a 2015 niech będzie lepszy, DUŻO LEPSZY !!!!

Wczoraj koty nie były karmione popoludniu, więc przybiegł w nocy także Hrabuś - w super formie, kudałc\z, jedynie ogon zwichrowany, ale to mu już chyba tak zostanie, no i chyba pychol BurKocika widziałam w okienku. To dobrze, bo burusia dawno nie widziałam i nawet się zastanawiałam, czy dobrze myslę, ze on koczuje w piwnicy. Na szczęście okazało sie, ze szafirce posmakował felix w puszce. Uff, w końcu może coś będzie w normalnej ilości jeść.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35353
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], jolabuk5, olawian i 154 gości