Poznań-Jeżyce, łapanki w toku, zapraszamy na nasze bazarki!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto lip 31, 2012 21:00 Poznań-Jeżyce, łapanki w toku, zapraszamy na nasze bazarki!

edit: 30.08.
Zbieramy na dodatkową klatkę-łapkę, zapraszamy na nasze bazarki:

viewtopic.php?f=20&t=145086 - książki
viewtopic.php?f=20&t=145087 - ubranka dla dzieci
viewtopic.php?f=20&t=145085 - różne drobiazgi
viewtopic.php?f=20&t=145084 - zabawki
viewtopic.php?f=20&t=145088 - ubrania


Jeżyce, cetrum Poznania, kamienice z labiryntem podwórek i wszędzie koty :(

Kocur, wygląda na poważnie chorego:
Obrazek

Kotka w bardzo wysokiej ciąży, podobno ma ok. 10 lat - rodzi co roku :(
Obrazek

Ciężarna kotka i 3-4 miesięczny czarno-biały kociak:
Obrazek

Kolejna w wysokiej ciąży, bardzo młodziutka, proludzka:
Obrazek Obrazek
Obrazek

I kolejna:
Obrazek Obrazek

Oprócz tych kotów jest jeszcze jeden maluszek tygrysek i podobno jeszcze jeden czarno-biały. I kilka kocurów. Te koty pochodzą tylko z dwóch łączonych podwórek - w okolicy jest takich kocich skupisk co najmniej kilkanaście :(

Dziś na miejscu robiłam rekonesans z Olinką, która już uratowała stąd jednego bardzo chorego kociaka, jutro wraz z marinellą chcemy tam podjechać i złapać choć dwie ciężarne kotki, tylko dwie bo nie mamy miejsca na przetrzymanie dla większej ilości kotów. To miejsce, które mamy, zawdzięczamy Itace :1luvu: Fundacja Animalia zgodziła się sfinansować sterylki - bardzo dziękujemy :1luvu:

I prośba do Poznaniaków - może ktoś znalazłby miejsce, żeby przetrzymać kilka dni po sterylce choć jedną kotkę? Te koty żyją w dramatycznych warunkach, nie pozwólmy by dalej rodziły się tam i umierały kociaki. Jeszcze niedawno były tam jeszcze 3 kociaki, m.in. z chorymi oczami - już ich nie ma :( Może znajdzie się u kogoś miejsce choć dla jednego maluszka? Na razie jeszcze wyglądają na zdrowe..

Poza miejscem na przetrzymanie kotek, przydałaby się także pomoc w transporcie kotów do i od weterynarza, no i wsparcie finansowe - na karmę, żwirek, na leczenie - jeśli ktoś chciałby nam pomóc to bardzo proszę o wpłacanie pieniędzy na konto Fundacji dla Zwierząt Animalia, koniecznie z dopiskiem: koty z Jeżyc.

Za każdą pomoc będziemy bardzo wdzięczne :)

Olinka pisze:I jeszcze jedna fotka z naszej jeżycjady:

Obrazek
Ostatnio edytowano Czw sie 30, 2012 12:13 przez KMagda, łącznie edytowano 3 razy
Problem to okazja w przebraniu.

KMagda

 
Posty: 3156
Od: Śro kwi 28, 2010 10:36
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto lip 31, 2012 21:06 Re: Poznań-Jeżyce - kotki w ciąży, maluszki - pomocy!

Statystyka :)

1. Szaro bura (J) - 1 sierpień (wypuszczona/y)
2. czarno-biała (S)-2 sierpień (wypuszczona/y)
3. szara (J) - 9 sierpień (wypuszczona/y)
4. czarno-biała zorro (S) -9 sierpień (wypuszczona/y)
5. dymny kocurek (S) - 9 sierpień (wypuszczona/y)
6. czarny kocurek (S) -27 sierpień
7. dymny kocurek (S) -27 sierpień
8. biały kocur (S) -27 sierpień
Ostatnio edytowano Czw sie 30, 2012 12:07 przez KMagda, łącznie edytowano 1 raz
Problem to okazja w przebraniu.

KMagda

 
Posty: 3156
Od: Śro kwi 28, 2010 10:36
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto lip 31, 2012 21:10 Re: Poznań-Jeżyce - kotki w ciąży, maluszki - pomocy!

Rozliczenia:

Wpływy:
510 - bazarki; bardzo dziękujemy wszystkim kupującym :)

150 - darowizna przekazana do Kociego Pazura, gdzie znalazł tymczas Białas
220 - darowizna na klatki

Wydatki:

400 zł - 4 klatki wystawowe
40 zł - 4 kuwety
16 zł - żwirek
15 zł - miseczki
80 zł - środki czystości i karma
32 zł - żwirek (2 worki po 15 kg)
10 zł - karma

Łącznie - 593 zł
Oprócz tego oczywiście na bieżąco wydajemy na karmę, bilety autobusowe, paliwo do auta, etc..

Bardzo dziękujemy Fundacji dla Zwierząt Animalia, Fundacji Koci Pazur i Agapeanimali za finansowanie sterylizacji łapanych przez nas kotów :1luvu:

Bardzo dziękujemy także za wszelkie darowizny :D
Ostatnio edytowano Wto wrz 18, 2012 9:34 przez KMagda, łącznie edytowano 2 razy
Problem to okazja w przebraniu.

KMagda

 
Posty: 3156
Od: Śro kwi 28, 2010 10:36
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto lip 31, 2012 21:13 Re: Poznań-Jeżyce - kotki w ciąży, maluszki - pomocy!

Hej, mam miejsce do przetrzymania kotki :D Proszę o kontakt na pw, celem dogadania szczegółów.

Duża von Focha

 
Posty: 1859
Od: Śro kwi 29, 2009 14:04
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto lip 31, 2012 21:20 Re: Poznań-Jeżyce - kotki w ciąży, maluszki - pomocy!

Duża von Focha pisze:Hej, mam miejsce do przetrzymania kotki :D Proszę o kontakt na pw, celem dogadania szczegółów.


Super, dzięki :)
Problem to okazja w przebraniu.

KMagda

 
Posty: 3156
Od: Śro kwi 28, 2010 10:36
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro sie 01, 2012 11:39 Re: Poznań-Jeżyce - kotki w ciąży, maluszki - pomocy!

Dzisiaj pierwszy mały sukces - złapana została jedna z ciężarnych kotek, ta ostatnia na zdjęciach. Dwóch pozostałych nie było, były za to maluszki, ale nie mogłyśmy ich łapać, bo nie mamy dla nich miejsca :( Kotka będzie dzisiaj wysterylizowana, jeszcze raz bardzo dziękuję Animalii za pomoc :1luvu:
Niestety, następne koty będziemy mogły łapać dopiero w piątek :roll: Mam nadzieję, że kotki nie okocą się w międzyczasie.
Problem to okazja w przebraniu.

KMagda

 
Posty: 3156
Od: Śro kwi 28, 2010 10:36
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro sie 01, 2012 12:40 Re: Poznań-Jeżyce - kotki w ciąży, maluszki - pomocy!

KMagda pisze:Dzisiaj pierwszy mały sukces - złapana została jedna z ciężarnych kotek, ta ostatnia na zdjęciach.


:ok:

Olinka

 
Posty: 11075
Od: Pt wrz 24, 2004 16:21
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw sie 02, 2012 9:08 Re: Poznań-Jeżyce - kotki w ciąży, maluszki - pomocy!

Sterylki

1 Szaro bura (J) - 1 sierpień (wypuszczona/y)
2 czarno-biała (S)-2 sierpień (wypuszczona/y)
3 szara (J) - 9 sierpień (wypuszczona/y)
4 czarno-biała zorro (S) -9 sierpień (wypuszczona/y)
5 Dymny kocurek (S) - 9 sierpień (wypuszczona/y)
6 czarny kocurek (S) -27 sierpień (wypuszczona/y)
7 dymny kocurek (S) -27 sierpień (wypuszczona/y)
8 Biały kocur (S) -27 sierpień ( w domu tymczasowym)
9 Dymny kocur (S) 31 sierpień (wypuszczona/y)
10 Biała kotka z brązowymi łatami (S) -31 sierpień (wypuszczona/y)
11 Biała kotka z łatami i płynem w brzuchu (S) - 4 wrzesień
12 Czarny kocur (S) -12 wrzesnień (wypuszczona/y)
13 Czarno dymna kotka (S) -14 wrzesień
14 Czarno dymna kotka (S) -20 wrzesień
15 Szara (Ch) -20 wrzesień
16 Kocurek biało-czarny (S) 18 październik
17 Kocurek czarno-biały (DZ) 22 październik
Ostatnio edytowano Nie paź 28, 2012 0:52 przez marinella, łącznie edytowano 15 razy
NIE KUPUJ! Adoptuj

ObrazekObrazek

marinella

Avatar użytkownika
 
Posty: 18772
Od: Nie wrz 04, 2005 21:24
Lokalizacja: Poznań :)

Post » Czw sie 02, 2012 9:19 Re: Poznań-Jeżyce - kotki w ciąży, maluszki - pomocy!

marinella pisze:dziś byłam u złapanej kotki, nie wiem czy wypiła wodę czy rozlała bo micha była pusta
dostała jedzenie i nasyczała na mnie
jutro ma dostać zastrzyk, trzymajcie kciuki 8)


A ona już wycięta? Jak się czuje?

Czegoś potrzeba dla niej? Andrzej oferował pomoc finansowo - materialną. Można do Niego uderzać.

Kochane jesteście dziewczyny!

Olinka

 
Posty: 11075
Od: Pt wrz 24, 2004 16:21
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw sie 02, 2012 9:27 Re: Poznań-Jeżyce - kotki w ciąży, maluszki - pomocy!

Olinka pisze:
marinella pisze:dziś byłam u złapanej kotki, nie wiem czy wypiła wodę czy rozlała bo micha była pusta
dostała jedzenie i nasyczała na mnie
jutro ma dostać zastrzyk, trzymajcie kciuki 8)


A ona już wycięta? Jak się czuje?

!

wycięta wczoraj

Olinka pisze:Czegoś potrzeba dla niej? Andrzej oferował pomoc finansowo - materialną. Można do Niego uderzać.


potrzeba mokrej karmy, żwirku i podkładów
NIE KUPUJ! Adoptuj

ObrazekObrazek

marinella

Avatar użytkownika
 
Posty: 18772
Od: Nie wrz 04, 2005 21:24
Lokalizacja: Poznań :)

Post » Czw sie 02, 2012 9:33 Re: Poznań-Jeżyce - kotki w ciąży, maluszki - pomocy!

Z Andrzejem będę dzisiaj o tym rozmawiać, podtrzymał, że pomoże finansowo.

edit: Marinella czemu się nie chwalisz, że dziś też złapałaś "cóś" ;) "Cóś" jest co prawda nie z tych dwóch podwórek, ale z tej samej okolicy, jest czarno-białe, pojechało już na zabieg i po południu pewnie dowiemy się co było wycinane :) Kolejny raz bardzo dziękuję Fundacji Animalia :)

A jutro rano znowu łapanka, trzymajcie kciuki, żeby złapała się kolejna ciężarówka :ok:
Problem to okazja w przebraniu.

KMagda

 
Posty: 3156
Od: Śro kwi 28, 2010 10:36
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw sie 02, 2012 9:39 Re: Poznań-Jeżyce - kotki w ciąży, maluszki - pomocy!

bo jeszcze nie wiem co to za coś więć chciałam sie pochwalić jak już bedzie wiecej szczegółów :twisted:
NIE KUPUJ! Adoptuj

ObrazekObrazek

marinella

Avatar użytkownika
 
Posty: 18772
Od: Nie wrz 04, 2005 21:24
Lokalizacja: Poznań :)

Post » Czw sie 02, 2012 9:40 Re: Poznań-Jeżyce - kotki w ciąży, maluszki - pomocy!

marinella pisze:bo jeszcze nie wiem co to za coś więć chciałam sie pochwalić jak już bedzie wiecej szczegółów :twisted:


ups :oops: :wink:
Problem to okazja w przebraniu.

KMagda

 
Posty: 3156
Od: Śro kwi 28, 2010 10:36
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw sie 02, 2012 9:51 Re: Poznań-Jeżyce - kotki w ciąży, maluszki - pomocy!

KMagda pisze:Z Andrzejem będę dzisiaj o tym rozmawiać, podtrzymał, że pomoże finansowo.

edit: Marinella czemu się nie chwalisz, że dziś też złapałaś "cóś" ;) "Cóś" jest co prawda nie z tych dwóch podwórek, ale z tej samej okolicy, jest czarno-białe, pojechało już na zabieg i po południu pewnie dowiemy się co było wycinane :) Kolejny raz bardzo dziękuję Fundacji Animalia :)

A jutro rano znowu łapanka, trzymajcie kciuki, żeby złapała się kolejna ciężarówka :ok:


Trzymam, żeby jeszcze ciężarówką była!

W każdym razie wczoraj wieczorem jeszcze obie były ciężarne, tę białoczarną Krzychu prawie złapał normalnie w ręce.

:ok: :ok: :ok:

Olinka

 
Posty: 11075
Od: Pt wrz 24, 2004 16:21
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt sie 03, 2012 9:53 Re: Poznań-Jeżyce - kotki w ciąży, maluszki - pomocy!

I jak dzisiejsze łowy, mam po południu odbierać jakieś futro? :D

Duża von Focha

 
Posty: 1859
Od: Śro kwi 29, 2009 14:04
Lokalizacja: Poznań

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], kotcsg i 484 gości