Młode kocisko w domku

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon cze 25, 2012 11:03 Młode kocisko w domku

Hejka :D Jestem szczęśliwą posiadaczką kociaka, który jest z nami od miesięca. Rudy to mały kitek, ma raptem trzy miesiące. Jest zaszczepiony, odrobaczony, może już wychodzić na dwór. Mieszkamy w domku bliżniaku, ma do swojej dyspozycji kawałek ogródka. Zabezpieczyliśmy to jego "poletko" tak, aby nie mógł wychodzić na zewnątrz ( dookoła wysoka siatka), ale jego już kusi, i wdrapuje się od strony sąsiadów, boimy się, że któregoś dnia pokona ogrodzenie i nie będzie umiał wrócić :( Mam pytanie do forumowiczów, a mianowicie może ktoś miał podobną sytuację, i wie jaką bezpieczną metodą można kociaka zniechęcić do wypraw poza ogródek. Drugi mój problem, to moja sześcioletna kocica Tośka. Nie jest już najmłodsza, nie ma takiej ochoty na zabawy, jak ten mały dzikus. Strasznie ją tłucze, oczywiści to takie jego zabawy, ale Tocha jest nim już wyraźnie zmęczona. Czytałam gdzieś o jakiś kropelkach dla kotów, nie mam tylko pojęcia, gdzie tego szukać, no i nie chciałabym, żeby kociak był jakiś "przymulony" po nich. Jeśli ktoś może mi coś poradzić, to z góry baaaardzo dziękuję! :D

Hani73

 
Posty: 1
Od: Nie cze 24, 2012 13:29

Post » Wto cze 26, 2012 14:05 Re: Młode kocisko w domku

Kropelki Bacha pewnie.
Napisz do forumowej ryśki, ona jest behawiorystka, moze doradzić

Co do ogrodzenia: mozna w ogródku zbudować woliere dla kotów lub zamontować ogrodzenie zagiete na górze pod katem jakiś 45 stopni do środka i w miare wiotkie tam na górze, zeby kota nie utrzymalo.
Obrazek

miszelina

Avatar użytkownika
 
Posty: 13512
Od: Nie maja 06, 2007 13:31
Lokalizacja: Krakow




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: aassiiaa i 514 gości