Zatłukli kota łopatą. Czy mogę coś z tym zrobić?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie cze 24, 2012 22:00 Zatłukli kota łopatą. Czy mogę coś z tym zrobić?

Witam. Mam pewną spraw i nie chcę jej zostawiać bez echa, jednak nie wiem, czy mam szansę, aby coś z tym zrobić.
Otóż sprawa ma się tak, że wczoraj (23 czerwca) ludzie, którzy budują dom naprzeciwko mojej posesji, zabili mojego kota. Zakatowali kota łopatami zostawiając konające i zakrwawione zwierze na pastwę losu.

Wiadomo jak to koty, które mieszkają na wsi, chodzą gdzie chcą i kiedy chcą.
Do mojej mamy przyszła sąsiadka z naprzeciwka informując ją, że na jej posesji leży jej (mojej mamy) kot i żeby natychmiast go wzięła, ponieważ nie może wypuścić swojego psa.
Kot miał niedowład nóg i po pewnym czasie chodzenia musiał odpocząć, żeby móc iść dalej.
Mama powiedziała, że zaraz przyjdzie i go weźmie, tylko zadzwoni do weterynarza, żeby przyjechał i go zbadał. (miał zrobić to już dawno temu)
W między czasie sąsiadka zawołała robotników, którzy pracowali obok na swoją posesję. Po 10 minutach moja mama dostała informację, żeby zabrać kota, ponieważ ledwo żyje. Kot rzeczywiście ledwo żył. Był w stanie agonii, był cały zakrwawiony, podziurawiony, prawdopodobnie łopatami lub widłami, z którymi 10 min wcześniej wracali robotnicy z posesji mojej sąsiadki.
Zbieg okoliczności? Kot umierał następne 20 min.

Czy mam szansę pociągnąć tych ludzi do odpowiedzialności, czy dostanę informację, że mogłem pilnować kota lepiej? Co robić?

Yoky

 
Posty: 3
Od: Nie cze 24, 2012 21:41

Post » Nie cze 24, 2012 22:49 Re: Zatłukli kota łopatą. Czy mogę coś z tym zrobić?

Znęcanie się nad zwierzętami, zabijanie zwierząt domowych (o ile nie są ciężko chore) jest w Polsce karalne. Nawet weterynarzowi nie wolno uśpić kota bez powodu.
Oczywiście, że należy to zgłosić!!! Masz zdjęcia biedaka dokumentujące stan, do jakiego go doprowadzili? Zleciłeś wetowi obdukcję zwłok?
Nie zostawiaj tego bezkarnie! To potwory, nie ludzie! :evil:

wojtek_z

 
Posty: 807
Od: Pt gru 31, 2010 12:08

Post » Pon cze 25, 2012 7:01 Re: Zatłukli kota łopatą. Czy mogę coś z tym zrobić?

Idź na policję i zgłoś, tylko nie daj się spławić.
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34268
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Pon cze 25, 2012 7:51 Re: Zatłukli kota łopatą. Czy mogę coś z tym zrobić?

Gdyby to był mój kot, rozpętałabym burzę :evil:
Zapytaj sąsiadkę czy w rewanżu możesz załatwić jej psa.

Koki-99

Avatar użytkownika
 
Posty: 10246
Od: Pt mar 23, 2007 13:48
Lokalizacja: Gliwice

Post » Pon cze 25, 2012 11:56 Re: Zatłukli kota łopatą. Czy mogę coś z tym zrobić?

Zgłosić koniecznie! Kotu życia nie wrócisz, ale oprawcy nie mogą pozostać bezkarni.Nawet jeśli sprawa zostanie umorzona, to i tak będą musieli zeznawać, trochę smrodu będzie.Mylę się ?
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55008
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pon cze 25, 2012 13:41 Re: Zatłukli kota łopatą. Czy mogę coś z tym zrobić?

Na stronie internetowej komendy policji w moim mieście jest zakładka dotycząca ochrony zwierząt, sprawdź może u Ciebie też jest i możesz sprawę zgłosić mailem jeśli obawiasz się osobiście.

Cytat z tej właśnie zakładki:

(„….Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę…”
Art. 1 ust. 1 Ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r o ochronie zwierząt

Policja zgodnie z obowiązującym stanem prawnym realizuje m.in. zadania ukierunkowane na wykrywanie przestępstw i wykroczeń oraz ściganie ich sprawców, a także inicjuje i organizuje działania mające na celu zapobieganie popełnieniu przestępstw i wykroczeń oraz zjawiskom kryminogennym i współdziała w tym zakresie z organami państwowymi, samorządowymi i organizacjami społecznymi. Jednym z celów podejmowanych przedsięwzięć jest zapewnienie lepszej ochrony zwierzętom i zwalczanie nieludzkiego ich traktowania.)

Możesz zawiadomić TOZ albo Straż dla Zwierząt jeśli są w Twojej miejscowości.
Walcz! Nie zostawiaj tak tej sprawy.....

Koki-99

Avatar użytkownika
 
Posty: 10246
Od: Pt mar 23, 2007 13:48
Lokalizacja: Gliwice

Post » Pon cze 25, 2012 15:05 Re: Zatłukli kota łopatą. Czy mogę coś z tym zrobić?

http://empatia.pl/str.php?dz=39&id=107
Możesz zgłosić do prokuratury, prasa, radio, telewizja, internet np. wydarzenie na FB. Udokumentuj zdjęciami, a najlepsza byłaby opinia veta z sekcji zwierzaka. To, co zrobiono temu biednemu kotu, to nawet brak słów na to, ale paragrafy są za takie bestialstwo.
Działaj, bo tylko Ty możesz coś zrobić.

Na wsi też można zabezpieczyć koty budując im wolierę w ogrodzie. Będą bezpieczne i na powietrzu. Pamiętać trzeba też o sterylizacji.

issey32

 
Posty: 3621
Od: Śro maja 18, 2011 9:39




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: aassiiaa i 528 gości