kiedy zastrzyk hormonalny po okoceniu

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro cze 20, 2012 20:53 kiedy zastrzyk hormonalny po okoceniu

dzień dobry,pytanie jak w temacie-kotka okociła się dokładnie 18.06.znajoma nie chce juz więcej kociat i nie stac ją na sterylkę,dlatego namówiłam ja na zastrzyk hormonalny(nie znajoma tylko kotka :P ).stąd pytanie kiedy podac pierwszy zastrzyk po okoceniu?zważywszy na to że kotki maja ruje dośc szybko po porodzie.
p.s.kotka jest czysto nadworna
"koty śpią z ludżmi,gdy tylko jest to możliwe,
w pozycji tak niewygodnej dla ludzi,
jak to tylko mozliwe dla kota"

franeczka2

Avatar użytkownika
 
Posty: 301
Od: Czw cze 07, 2012 16:56

Post » Śro cze 20, 2012 21:32 Re: kiedy zastrzyk hormonalny po okoceniu

franeczka2 pisze:dzień dobry,pytanie jak w temacie-kotka okociła się dokładnie 18.06.znajoma nie chce juz więcej kociat i nie stac ją na sterylkę,dlatego namówiłam ja na zastrzyk hormonalny(nie znajoma tylko kotka :P ).stąd pytanie kiedy podac pierwszy zastrzyk po okoceniu?zważywszy na to że kotki maja ruje dośc szybko po porodzie.
p.s.kotka jest czysto nadworna

Bardzo źle robi Twoja znajoma.
Nie stać na sterylkę, a stać na płacenie co chwilę za zastrzyki hormonalne? One są bardzo drogie. Wychodząca kotka to prawie pewne, że znajoma po prostu przeoczy działanie zastrzyku a raczej jego brak i będą następne kociaki i następne, i następne.
Zastrzyki hormonalne są bombą hormonalną, bardzo szkodliwą. Podawanie ich bardzo często jest przyczyną nowotworów.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Śro cze 20, 2012 21:36 Re: kiedy zastrzyk hormonalny po okoceniu

Za sterylizację zaplaci maks. 250 zl i efekt będzie na cale życie kotki, a tak będzie placić kilkadziesiąt zlotych parę razy do roku. Rachunek prosty moim zdaniem.

felin

Avatar użytkownika
 
Posty: 26000
Od: Wto sty 06, 2009 0:04
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro cze 20, 2012 21:45 Re: kiedy zastrzyk hormonalny po okoceniu

ale tak pewnie będzie do czasu, a raczej do ropomacicza...
...

CoToMa

Avatar użytkownika
 
Posty: 34546
Od: Pon sie 21, 2006 14:34

Post » Śro cze 20, 2012 21:54 Re: kiedy zastrzyk hormonalny po okoceniu

Franeczeka, skąd jesteście? Może da się załatwić tańiszą sterylkę?

Kiedyś miałam jedyną kotkę. Dawałam jej zastrzyki, 3-4 razy do roku po 40zeta. Bo nie chciałam robić krzywdy ukochanej Pusiuni a wet mnie przekonał, że zastrzyki są równie bezpieczne i skuteczne co sterylka
Pusiuni po pierwszym zastrzyku przebarwiło się futerko na mahoniowe (jest czarna), po drugim odbarwiło się - ma biała łatkę. Po trzecim zastrzyku zrobił się paskudny strupol - więc zaczęła dostawała domięśniowo, bo "w razie czego organizm szybciej sobie poradzi" Po czterech latach sterylizowałam ją na sygnale, w stanie zagrożenia życia. Ropomacicze.
Wiesz, co myślę? Że wet wiedział, że do niego i tak przyjdę na sterylkę., bo u niego leczę koteczkę.
Więc po co miał tylko raz zarobić na sterylce, która i tak zrobił, jeśli mógł jeszcze przez cztery lata zarabiać na zastrzykach?
Zachęcam do zakupów w zooplusie przez zielony banerek na blogu - zooplus coś przekazuje na nasze podopieczne kocie bidy. http://domowepiwniczne.blogspot.com/

kalewala

Avatar użytkownika
 
Posty: 21151
Od: Śro cze 29, 2005 13:55
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw cze 21, 2012 12:19 Re: kiedy zastrzyk hormonalny po okoceniu

Jestem codziennie w lecznicy i wiem, co się dzieje z kotkami i suczkami, które nie są wysterylizowane.Słyszę od wetki : "ropomacicze", "początki ropomacicza" ..itd.Ostatnio Psotkę przyniesiono do uśpienia, oczywiście ciąża, ale macica poskręcana, kotka cierpiała katusze.Już po operacji, jest jak nowa. Sąsiadka przygarnęła kotkę, pseudopersicę( 6lat), która całe życie była na zastrzykach.Kotka jest agresywna, gryzie i drapie.Już po sterylce na szczęście.U nas sterylka kosztuje 120-150 zł razem z lekami, nawet można rozłożyć to na raty.Na zastrzyki wydali więcej niż na jednorazowy zabieg.

ewar

 
Posty: 54961
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Sob sty 31, 2015 17:46 Re: kiedy zastrzyk hormonalny po okoceniu

udało się wynegocjować ceny -do sterylki poszły 2 kotki znajomej,"hurtowo"więc taniej.obecnie po 2 latach od sterylizacji kotki ciesza się dobrym zdrowiem.dziękuje wszystkim za odpowiedzi
"koty śpią z ludżmi,gdy tylko jest to możliwe,
w pozycji tak niewygodnej dla ludzi,
jak to tylko mozliwe dla kota"

franeczka2

Avatar użytkownika
 
Posty: 301
Od: Czw cze 07, 2012 16:56

Post » Sob sty 31, 2015 20:09 Re: kiedy zastrzyk hormonalny po okoceniu

:ok:

felin

Avatar użytkownika
 
Posty: 26000
Od: Wto sty 06, 2009 0:04
Lokalizacja: Wrocław

Post » Sob sty 31, 2015 23:19 Re: kiedy zastrzyk hormonalny po okoceniu

franeczka2 pisze:udało się wynegocjować ceny -do sterylki poszły 2 kotki znajomej,"hurtowo"więc taniej.obecnie po 2 latach od sterylizacji kotki ciesza się dobrym zdrowiem.dziękuje wszystkim za odpowiedzi

Świetnie :ok:
kicikicimiauhau
 

Post » Sob sty 31, 2015 23:33 Re: kiedy zastrzyk hormonalny po okoceniu

franeczka2 pisze:udało się wynegocjować ceny -do sterylki poszły 2 kotki znajomej,"hurtowo"więc taniej.obecnie po 2 latach od sterylizacji kotki ciesza się dobrym zdrowiem.dziękuje wszystkim za odpowiedzi


:ok: :ok: :ok:
super super super :mrgreen:
"Człowiek którego kochają koty nie może być człowiekiem bezwartościowym.",

KotwKratke

Avatar użytkownika
 
Posty: 2208
Od: Nie lis 20, 2011 19:33




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Gosiagosia, Roberteloge, Zeeni i 141 gości