Mleko UHT o obniżonej zawartości laktozy- dla kota?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon cze 18, 2012 22:59 Mleko UHT o obniżonej zawartości laktozy- dla kota?

Witam,
zastanawiam się, czy znajdujące się w sklepach mleko UHT o obniżonej zawartości laktozy nadaje się do podawania kotom. O ile się nie mylę, to koty nie trawią właśnie laktozy i to ona im szkodzi w zwykłym mleku. Wiem, że na rynku są specjalne mleka dla kotów, ale moje futra nie bardzo chcą je pić, a odnoszę wrażenie, że na takie "zwykłe" by się połasiły. Czy ktoś z Was próbował podawać kotu to "ludzkie" mleko bez laktozy? Z góry dziękuję za odpowiedź.

PS
Śmietany, serków czy innych jogurtów też nie chcą (a te produkty są ponoć "bezpiecznym nabiałem" dla kotów).
Stiguś- moje kochane słoneczko, już za TM. Niezmiennie kocham.
Obrazek

babsy

 
Posty: 201
Od: Czw lip 13, 2006 14:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon cze 18, 2012 23:39 Re: Mleko UHT o obniżonej zawartości laktozy- dla kota?

Nadaje się. Mam jednego kocura z nietolerancją laktozy, a po tym mleku wszystko jest ok.

Z drugiej strony, nie ma co przeginać z krowim mlekiem - są koty, które piją je przez cale życie i im nie szkodzi. Mój pierwszy kocur pijal chętnie przez 17 lat życie. W tym przypadku nie ma powodu, żeby nie dawać.

felin

Avatar użytkownika
 
Posty: 26000
Od: Wto sty 06, 2009 0:04
Lokalizacja: Wrocław




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Farcia, ryniek i 496 gości