Jak wyleczyć koci katar u dzikich kotów - proszę o rady!!!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw cze 07, 2012 11:59 Jak wyleczyć koci katar u dzikich kotów - proszę o rady!!!

Hej Kochani! Mam pytanie jak w temacie. Opiekujemy się czterema kotami od sąsiada, które do nas przychodzą na dokarmianie. Wiadomo jak to na wsi - nikt się tymi zwierzakami nie interesuje. One mają tylko łowić myszy w stodole. Postawiłam sobie za punkt honoru, że je wyleczę ponieważ zauważyłam że mają koci katar (bardzo leje im się wydzielina z oczek i nosa, kichają, charczą itp.).
Problem w tym, że nie mam na to pieniędzy, bo sama mam w domu swoje 2 koty, aktualnie studiuję i póki co jestem bezrobotna. Czy znacie jakieś tańsze lekarstwa (tabletki, kropelki) na - jeśli nie zupełne wyleczenie - to chociaż solidne podleczenie tych kotów? Jest mi ich potwornie żal, ale nie będę wydawała ostatniej złotówki, której z resztą i tak nie mam, więc antybiotyki za 100 zł i więcej na jednego kota odpadają :( Na samo jedzenie dla nich przeznaczyłam już ostatnio 30 zł.
Chciałabym się zmieścić w kwocie 50 zł na wszystkie 4 kociaki, bo na więcej na prawdę na dzień dzisiejszy mnie nie stać. Doradźcie coś proszę!!! Czekam na Wasze odpowiedzi, może spotkaliście się już z podobną sytuacją? Co robić? :(

LaRosaNegra87

 
Posty: 738
Od: Nie wrz 25, 2011 11:58
Lokalizacja: Śląsk

Post » Czw cze 07, 2012 12:09 Re: Jak wyleczyć koci katar u dzikich kotów - proszę o rady!

Idź do weta, powiedz, że masz do wyleczenia 4 dzikie koty i poproś o receptę na unidox i Gentamycynę -krople do oczu. Unidox podajesz raz dziennie - dawkowanie ustali wet w zależności od wielkości kota. I przynajmniej raz dziennie myj kotom oczka solą fizjologiczną (za grosze w małych pojemniczkach w aptece) przy pomocy sterylnych gazików a nie waty! i zakraplaj Gentamycynę. Jak kotki dojdą do siebie, to postaraj się je potem odrobaczyć.
Powinno Cie to kosztować: wizyta u weta bez kota - ok 30 zł, unidox mniej niż 10, Gentamycyna - ludzkie krople to też ok 10, kocie u weta kupione - ok 16. Opakowanie gazików też niewiele kosztuje.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Czw cze 07, 2012 12:20 Re: Jak wyleczyć koci katar u dzikich kotów - proszę o rady!

mziel52 pisze:Idź do weta, powiedz, że masz do wyleczenia 4 dzikie koty i poproś o receptę na unidox i Gentamycynę -krople do oczu. Unidox podajesz raz dziennie - dawkowanie ustali wet w zależności od wielkości kota. I przynajmniej raz dziennie myj kotom oczka solą fizjologiczną (za grosze w małych pojemniczkach w aptece) przy pomocy sterylnych gazików a nie waty! i zakraplaj Gentamycynę. Jak kotki dojdą do siebie, to postaraj się je potem odrobaczyć.
Powinno Cie to kosztować: wizyta u weta bez kota - ok 30 zł, unidox mniej niż 10, Gentamycyna - ludzkie krople to też ok 10, kocie u weta kupione - ok 16. Opakowanie gazików też niewiele kosztuje.


Tyle, że są to koty dzikie, przemywanie oczek u nich odpada, bo one sporadycznie podchodzą do człowieka, a złapanie ich jest niemożliwe, gdyż są to czyjeś koty i jeszcze później sąsiad będzie mieć pretensje :( Z resztą one bardzo drapią pazurkami i niekiedy gryzą, przez co przyznam, że boję się również żeby mi jakiegoś paskudztwa nie wdrapały bo wiadomo jak to wiejskie koty :( Z resztą one same sobie pięknie myją te oczka nie mają ich zaklejonych, jedynie co to mocno się im z nich leje. A tym Unidoxem się zainteresuję, dziękuję :*

LaRosaNegra87

 
Posty: 738
Od: Nie wrz 25, 2011 11:58
Lokalizacja: Śląsk

Post » Czw cze 07, 2012 12:29 Re: Jak wyleczyć koci katar u dzikich kotów - proszę o rady!

Polecam unidox - jest świetny, leczę nim wszystkie koty wolnozyjące z kk i efekt jest bardzo szybki. Ma wiele plusów - szerokie spektrum działania, bezsmakowy więc dodany do karmy jest zjadany prze kociaste bez problemu, cena - za opakowanie 10tabletek (a jedna tabletka jest na 10kg kota) ok.9zł.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Czw cze 07, 2012 12:42 Re: Jak wyleczyć koci katar u dzikich kotów - proszę o rady!

Marzenia11 pisze:Polecam unidox - jest świetny, leczę nim wszystkie koty wolnozyjące z kk i efekt jest bardzo szybki. Ma wiele plusów - szerokie spektrum działania, bezsmakowy więc dodany do karmy jest zjadany prze kociaste bez problemu, cena - za opakowanie 10tabletek (a jedna tabletka jest na 10kg kota) ok.9zł.


Kochana, a ile trzeba podawać ten Unidox? Jakoś cyklicznie czy wystarcz kilka razy? Odpisz proszę :*

LaRosaNegra87

 
Posty: 738
Od: Nie wrz 25, 2011 11:58
Lokalizacja: Śląsk

Post » Czw cze 07, 2012 12:46 Re: Jak wyleczyć koci katar u dzikich kotów - proszę o rady!

Minimum 7 dni. Najlepiej 10. Skoro koty do Ciebie przychodzą to nie będziesz mieć problemu - ja podawałam totalnym dzikusom których nawet nie miałam pewności czy codziennie zastanę. I nieraz bywało ze był dzień przerwy ale i tak się udało wyleczyć.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Czw cze 07, 2012 12:53 Re: Jak wyleczyć koci katar u dzikich kotów - proszę o rady!

Marzenia11 pisze:Minimum 7 dni. Najlepiej 10. Skoro koty do Ciebie przychodzą to nie będziesz mieć problemu - ja podawałam totalnym dzikusom których nawet nie miałam pewności czy codziennie zastanę. I nieraz bywało ze był dzień przerwy ale i tak się udało wyleczyć.


Koty właściwie przychodzą do mojej mamy, która aktualnie spędza czas na wsi. Będzie tam jeszcze ok 2 tygodni, więc myślę, że spokojnie damy radę :) Dziękuję Ci bardzo!!! Teraz już jestem spokojniejsza. A czy bywają nawroty choroby? Kurcze, obawiam się, że jak mama wyjedzie znowu się zapuszczą, bo tam nie ma kto o nie dbać, chociaż teraz na szczęście już niemal jest lato, więc będziemy bywać tam częściej i w razie czego kontrolować sytuację :)

LaRosaNegra87

 
Posty: 738
Od: Nie wrz 25, 2011 11:58
Lokalizacja: Śląsk

Post » Czw cze 07, 2012 20:36 Re: Jak wyleczyć koci katar u dzikich kotów - proszę o rady!

Kochani byłam po południu u weta, kupiłam tym moim biedom Synulox, (za dwa opakowania bo kotów 4 sztuki zapłaciłam 26 zł), bo tak zalecił Pan Doktor bardzo miły z resztą, bo nie policzył mi za wizytę. Antybiotykoterapia ma trwać 5 dni. Trzymajcie mocno kciuki, żeby się udało!!!

LaRosaNegra87

 
Posty: 738
Od: Nie wrz 25, 2011 11:58
Lokalizacja: Śląsk

Post » Czw cze 07, 2012 23:50 Re: Jak wyleczyć koci katar u dzikich kotów - proszę o rady!

Znalazlam i zaznaczam i trzymamy kciuki :ok:
Puśka Dex Natasza Patryk Gizmo Bryza Kropka ..pies Borys i królik Lolek

wercia

 
Posty: 1513
Od: Czw paź 13, 2005 8:32
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post » Pt cze 08, 2012 9:41 Re: Jak wyleczyć koci katar u dzikich kotów - proszę o rady!

A synulox jest bezsmakowy?
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Pt cze 08, 2012 10:35 Re: Jak wyleczyć koci katar u dzikich kotów - proszę o rady!

Marzenia11 pisze:A synulox jest bezsmakowy?


Tak, są już po pierwszej dawce, bo moja mama je dziś z rana, karmiła kiedy przyszły po jedzonko. Zjadły bardzo chętnie. Oby się udało!!! :ok: :ok: :ok:

LaRosaNegra87

 
Posty: 738
Od: Nie wrz 25, 2011 11:58
Lokalizacja: Śląsk

Post » Pt cze 08, 2012 10:41 Re: Jak wyleczyć koci katar u dzikich kotów - proszę o rady!

A to super! :D :D :D widzisz, nie jest jakoś bardzo trudno i można kotom pomóc.
nie znam synuloxu dlatego pytałam. jeśli macie finanse to warto kupić np. trilac w proszku i dodawać do jedzenia, ale to nie konieczność. I nie do porcji z antybiotykiem tylko np. wieczornej.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Pt cze 08, 2012 10:42 Re: Jak wyleczyć koci katar u dzikich kotów - proszę o rady!

LaRosaNegra87 pisze:
Marzenia11 pisze:Polecam unidox - jest świetny, leczę nim wszystkie koty wolnozyjące z kk i efekt jest bardzo szybki. Ma wiele plusów - szerokie spektrum działania, bezsmakowy więc dodany do karmy jest zjadany prze kociaste bez problemu, cena - za opakowanie 10tabletek (a jedna tabletka jest na 10kg kota) ok.9zł.

Kochana, a ile trzeba podawać ten Unidox? Jakoś cyklicznie czy wystarcz kilka razy? Odpisz proszę :*

Forum nie leczy zwierząt!

Konsultujcie tak zwane "zalecenia forumowiczów" z weterynarzem!


Możesz bardziej zaszkodzić tym kotom niż pomóc.
♪♫♬ ♪

*anika*

 
Posty: 13244
Od: Pon mar 28, 2005 20:15
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt cze 08, 2012 10:54 Re: Jak wyleczyć koci katar u dzikich kotów - proszę o rady!

*anika* pisze:
LaRosaNegra87 pisze:
Marzenia11 pisze:Polecam unidox - jest świetny, leczę nim wszystkie koty wolnozyjące z kk i efekt jest bardzo szybki. Ma wiele plusów - szerokie spektrum działania, bezsmakowy więc dodany do karmy jest zjadany prze kociaste bez problemu, cena - za opakowanie 10tabletek (a jedna tabletka jest na 10kg kota) ok.9zł.

Kochana, a ile trzeba podawać ten Unidox? Jakoś cyklicznie czy wystarcz kilka razy? Odpisz proszę :*

Forum nie leczy zwierząt!

Konsultujcie tak zwane "zalecenia forumowiczów" z weterynarzem!


Możesz bardziej zaszkodzić tym kotom niż pomóc.


Nie rozumiem Twojego oburzenia!!! Pisałam wyżej, że byłam u weterynarza i wydał mi lek odpowiedni do sytuacji jaką mu przedstawiłam. Forumowiczów pytałam o sposoby leczenia właśnie orientacyjnie, ponieważ nie miałam wcześniej styczności z kk, co nie znaczy, że chcę te sposoby od razu wprowadzić w życie!.

Mam nadzieję, że wyraziłam się dość jasno i rozwiałam wszelkie wątpliwości. Następnym razem zamiast oskarżeń pełnych jadu warto zadać pytanie, a przede wszystkim przeczytać uprzednio cały wątek! Nie dość, że człowiek chce pomóc kociakom w potrzebie to jeszcze się nasłucha, że może im zaszkodzić. Uwierz, że już gorzej z nimi na pewno nie będzie, bo póki co ledwo się trzymają na nogach i gdyby nie moja chęć pomocy im wątpię, czy by przeżyły chociażby pół roku.
Ostatnio edytowano Pt cze 08, 2012 11:01 przez LaRosaNegra87, łącznie edytowano 1 raz

LaRosaNegra87

 
Posty: 738
Od: Nie wrz 25, 2011 11:58
Lokalizacja: Śląsk

Post » Pt cze 08, 2012 11:00 Re: Jak wyleczyć koci katar u dzikich kotów - proszę o rady!

*anika* chyba masz pewien problem kocioosobisty do rozwiązania więc rozumiem Twoje zdenerwowanie, ale tak jak autorka napisała powyżej - czytaj wątek i to spokojnie i dokładnie. A potem krzycz.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Cosmos, Google [Bot], Zeeni i 272 gości