Dwa PERSY- no cudowne po prostu- już w swoim domu :)

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob sie 04, 2012 11:13 Re: Dwa PERSY- no cudowne po prostu

jasia0245 pisze:Myślę, że wybór domku teraz jest dobry, to była właścicielka i miłośniczka kotów - persów. Będzie dobrze. :roll: :lol:



A ja nie myślę, ja wole być pewna. A tu to akurat musi być pewna Asher. Tyle w temacie.
Ci którzy nie lubią kotów w poprzednim wcieleniu musieli być myszami......

Obrazek

"Nigdy nie dyskutuj z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem"

Neigh

 
Posty: 7230
Od: Pt lis 16, 2007 17:10
Lokalizacja: podwarszawska wieś:-)

Post » Sob sie 04, 2012 11:38 Re: Dwa PERSY- no cudowne po prostu

Kochani, ja nie chcę być kimś kto tylko pięknie odpisuje na Wasze pytania, ja chcę być prawdziwym dobrym domem dla obu chłopaków.
Chcę żebyśmy czuli się jak kocio - ludzka rodzina...........gdzie każdy każdego kocha akceptując jego zalety i wady

yamara

 
Posty: 20
Od: Wto lip 24, 2012 10:51

Post » Sob sie 04, 2012 11:40 Re: Dwa PERSY- no cudowne po prostu

Jasia -rozumiem,że znasz Yamrę i wiesz o czym piszesz.
Skoro tak i możesz poręczyć osobiście- nie ma sprawy.
Mnie się też Yamra podoba, ale mam poprostu watpliwości.

Yamro- nie znam Cię, więc nie oceniam czy potraktujesz jak rzecz czy też tak jak ja traktuję swoje koty - jak Bardzo Ważne Osoby.
Nie ma się o co obrażać naprawdę.

Persy u Asher uważam za "dotknięte" - czyli takie w których sprawy się jakoś zaangażowałam.Leży mi na sercu ich los.
Wiem,że jesteś "świeża" na forum, więc polecam przeczytanie wątku Blusi- zrozumiesz wtedy dlaczego zawsze mamy wątpliwości co do domów adopcyjnych.Tamta historia jest straszna.
Zawsze są jakieś "ale" co do domów, nawet tych idealnych.
Więc się nie martw. :D

To co mowisz o czasie i obserwacji jest rozsądne.Przecież nie wykluczamy dokocenia w ogóle, te koty nie są jeszcze do końca "rozpoznane".Może pobyt w dobrym domu i troskliwa opieka sprawi,że będa w przyszłości jak najbardziej "dokoceniowe"?
Ale może być tak,że nie.
To są koty po przejściach i NIC do konca nie wiadomo tak naprawdę.
Jak na sali operacyjnej- "spodziewaj się niespodziewanego"
Ja też biorąc Amelię nie spodziewałam sie problemów z kuwetą.

Decyzja nalezy do Asher i tylko do niej.
Tyle.

kotkins

 
Posty: 8403
Od: Pt mar 25, 2011 22:39
Lokalizacja: Poznań

Post » Sob sie 04, 2012 12:10 Re: Dwa PERSY- no cudowne po prostu

Dobra, przecież tak naprawdę to Asher decyduje i tyle. Zapewne już omówiła/omawia/omówi ważne kwestie Yamarą, więc nie ma co tak dotkliwie wypytywać. To rola DT

maneki

Avatar użytkownika
 
Posty: 648
Od: Pon wrz 19, 2011 12:40

Post » Sob sie 04, 2012 12:41 Re: Dwa PERSY- no cudowne po prostu

Paskudna rola DT...

Ustosunkuję się do wszystkiego, obiecuję, ale później....
Nie dam teraz rady za długo pisać....

Przy okazji persów dostałam dziś reprymendę za to co zrobiłam, zupełnie niechcący, Figo....
Się troszkę chłopak zaokrąglił :oops:

asher@amber

 
Posty: 151
Od: Pon maja 02, 2011 18:28
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob sie 04, 2012 14:31 Re: Dwa PERSY- no cudowne po prostu

:mrgreen:
W ciązy nie jest.A że się zaokrąglił...chudy pers= brzydki pers!

kotkins

 
Posty: 8403
Od: Pt mar 25, 2011 22:39
Lokalizacja: Poznań

Post » Sob sie 04, 2012 16:12 Re: Dwa PERSY- no cudowne po prostu

kotkins pisze::mrgreen:
W ciązy nie jest.A że się zaokrąglił...chudy pers= brzydki pers!

Moja też jest drobna bo waży tylko 3,35 kg ale brzuszek ma lekko zaokrąglony. Chyba przez to ładnie wygląda. :ryk: :ryk: :ryk: :ryk: :ryk:
Obrazek

jasia0245

 
Posty: 3524
Od: Czw mar 24, 2011 16:39
Lokalizacja: Stargard

Post » Sob sie 04, 2012 16:23 Re: Dwa PERSY- no cudowne po prostu

To taka mała jak Amelcia jest.
Tylko Ameczka jest tłuściutka...czy raczej :puchata.
Trzykilówki są maleńkie.Taka Fio z swoimi prawie 6 kg to jest kawałek persa.Ciekawe jaki mi się trafi kolejny...niby ex-facet więc pewnie większy...Cześ był duuuży ale chudy.Ciekawe...

kotkins

 
Posty: 8403
Od: Pt mar 25, 2011 22:39
Lokalizacja: Poznań

Post » Sob sie 04, 2012 17:16 Re: Dwa PERSY- no cudowne po prostu

masz rację :lol: "puchate" wagowo persy są śliczniejsze
moje ważyły po ok 5kg i ta waga była w ocenach sędziów na plus :lol:
tylko trzeba uważać, bo to kastraty :mrgreen:

yamara

 
Posty: 20
Od: Wto lip 24, 2012 10:51

Post » Wto sie 07, 2012 8:32 Re: Dwa PERSY- no cudowne po prostu

No dobra, coby persy się nie zakurzyły 8). Co tam u kolegów słychać?

maneki

Avatar użytkownika
 
Posty: 648
Od: Pon wrz 19, 2011 12:40

Post » Śro sie 08, 2012 18:01 Re: Dwa PERSY- no cudowne po prostu

maneki pisze:No dobra, coby persy się nie zakurzyły 8). Co tam u kolegów słychać?


Chore są (tak mi się wydaje, dosłownie przed chwilką zauważyłam pierwsze objawy)... Na razie nie będę o tym szczegółowo pisać, bo ja jestem typem panikary, więc jak zacznę, to tylko niepotrzebie zestresuję kilka osób, a pewnie skończy się tylko na antybiotyku i witaminkach...

Niemniej - zaczynają mnie wkurzać:
- chcę je rozdzielić - to idą razem spać...
- chcę je oddać - zaczynają chorować...

asher@amber

 
Posty: 151
Od: Pon maja 02, 2011 18:28
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro sie 08, 2012 22:39 Re: Dwa PERSY- no cudowne po prostu

U mnie w watku ktos szukal rudego persa-szukam linkow ,by podac jakies propozycje :roll:
Psiara zreformowana od 2007 Smakusia, Gucio od 2008 oraz Rysia od 2009, Gapka odeszła w 2014, Gucio w 2017, Ryś i Jaga w 2020 . Nowi mieszkańcy Aki od 2018,a Bigos I Tekla od 2020 .
Zdrowia, pieniędzy i szczęścia wszystkim .

anulka111

Avatar użytkownika
 
Posty: 101800
Od: Sob lip 14, 2007 16:39
Lokalizacja: Zabrze

Post » Czw sie 09, 2012 6:59 Re: Dwa PERSY- no cudowne po prostu

No więc jakimś cudem udało mi się wejść tu. Komputer mi ostatnio fiksuje (albo ja). Czekam spokojnie na chłopaków i w tzw międzyczasie adaptuję dom na ich powitanie.Asher też mam nadzieję ,że jesteś tylko panikara :lol: i obu persidłom nie jest nic poważnego ale też uważam ,że lepiej dmuchać na zimne.
Jeszcze raz chcę powiedzieć ,że panowie będą u mnie teraz jedynymi kotami. Muszą poczuć się u siebie i dopiero wtedy będzie można próbować czy zgadzają się na inne w domu czy nie, no i czy ja nie będę na tyle zaabsorbowana nimi ,że będę mogła poświęcić czas i innym zwierzakom.
Tak więc dokocenie się przeze mnie nie jest czymś co jest już postanowione
Jakie naprawdę mają charaktery, to w tej chwili chyba nikt nie wie.
Jestem normalnym człowiekiem .... wiem , pochlebiam sobie ale co tam 8) .......i zdaję sobie sprawę z ograniczeń.

yamara

 
Posty: 20
Od: Wto lip 24, 2012 10:51

Post » Czw sie 09, 2012 7:00 Re: Dwa PERSY- no cudowne po prostu

No więc jakimś cudem udało mi się wejść tu. Komputer mi ostatnio fiksuje (albo ja). Czekam spokojnie na chłopaków i w tzw międzyczasie adaptuję dom na ich powitanie.Asher też mam nadzieję ,że jesteś tylko panikara :lol: i obu persidłom nie jest nic poważnego ale też uważam ,że lepiej dmuchać na zimne.
Jeszcze raz chcę powiedzieć ,że panowie będą u mnie teraz jedynymi kotami. Muszą poczuć się u siebie i dopiero wtedy będzie można próbować czy zgadzają się na inne w domu czy nie, no i czy ja nie będę na tyle zaabsorbowana nimi ,że będę mogła poświęcić czas i innym zwierzakom.
Tak więc dokocenie się przeze mnie nie jest czymś co jest już postanowione
Jakie naprawdę mają charaktery, to w tej chwili chyba nikt nie wie.
Jestem normalnym człowiekiem .... wiem , pochlebiam sobie ale co tam 8) .......i zdaję sobie sprawę z ograniczeń.

yamara

 
Posty: 20
Od: Wto lip 24, 2012 10:51

Post » Pon sie 13, 2012 12:30 Re: Dwa PERSY- no cudowne po prostu

Pozwolę sobie na persiastym wątku podziękować za przesyłkę z fantami na bazarek dla DT u horacy 7 (zmagającą się z nowotworem)...
Bardzo dziękuję, paczka przyszła dziś. Jeszcze nie ogarnęłam całości. Widziałam tylko prześmiszne pluszowe misiaki, kocie myszki i chyba koci hamaczek.

Bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i wsparcie...
Za kociaste i za nas ludzi :ok:
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek

meksykanka

 
Posty: 6532
Od: Wto mar 08, 2011 1:13
Lokalizacja: Prawie Wa-wa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 287 gości