Dziwne zachowanie po sterylizacji

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto maja 29, 2012 10:07 Dziwne zachowanie po sterylizacji

Witam.

Moja kotka w końcu po sterylizacji, wcześniej lubiła się przytulać ale miała fazy i sama przychodziła gdy ma na to ochotę.
Teraz nie odstępuje mnie na krok, chodzi za mną i miauczy siada na mnie cały czas domagając się pieszczot...budzi mnie swoim mruczeniem,ocieraniem się o twarz, lizaniem..zaczęła przychodzić spać pod kołdrą a wcześniej spała w nogach w swoim posłanku.
Nawet jak teraz pisze siedzi mi na kolanach, zapewne jak wstanę to z miaukiem poleci za mną.

Dodatkowo zaczęła bać się małych dzieci, ucieka przed dzwonkiem do drzwi. ( nie mam dzieci więc krzywdy nikt jej wcześniej nie zrobił )

Od zdjęcia szwów minął tydzień, rozumiem że jest wcześnie więc pewnie hormony się jeszcze nie ustabilizowały. Czy kotka przeżywa teraz jakiś stresujący czas , który minie ??
Wyjeżdzam za 1,5 tygodnia i zastanawiam się jak ona zareaguje, bo ostatnio jest do mnie aż za bardzo przywiązana :( i nie wiem jak ją do tego przygotować.
Może powinnam kupić jakieś feromony do kontaktu ??

Pozdrawiam

zuzacat

 
Posty: 42
Od: Wto kwi 12, 2011 21:50

Post » Wto maja 29, 2012 10:26 Re: Dziwne zachowanie po sterylizacji

Feromony na pewno nie zaszkodzą, zwłaszcza wcześniej włączone.

OKI

Avatar użytkownika
 
Posty: 42584
Od: Śro gru 23, 2009 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto cze 19, 2012 22:55 Re: Dziwne zachowanie po sterylizacji

dziwne..kot reaguje tak na mnie.
Ciągle za mną łazi miauczy...pomrukuje ..generalnie prowadzi ze mną konwersacje i
liże ... przychodzi i ciągle mnie liże.
Nawet w nocy budzi mnie jej szorstki jęzor jak nie po nodze to po ręku itd.

Kurcze kociak się przywiązał. Może to miłe ale chyba za bardzo.
Wyjeżdzam na tydzień zobaczymy co będzie

zuzacat

 
Posty: 42
Od: Wto kwi 12, 2011 21:50




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Chanelka, Google [Bot], jolabuk5, kasiek1510, magnificent tree, RonaldWed, Zeeni i 543 gości