wychowanie maleństwa

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie cze 03, 2012 21:44 Re: wychowanie maleństwa

tak zostaje mały z Mamusia , mamusia pójdzie na sterylizacje :)

mam pytanko kiedy mamusia przestanie...hmm..czyścic małego..znaczy się z siuśków itp kiedy zacząć uczyć korzystania z kuwety????

AkinAA

 
Posty: 32
Od: Sob maja 19, 2012 13:17

Post » Wto cze 05, 2012 8:18 Re: wychowanie maleństwa

U mnie młode zaczęły wychodzić z gniazda jak miały skończone 4 tygodnie. Wtedy też zaczęły interesować się stałym jedzonkiem i mamusia przestała robić im toaletę. Kuwetka stała niedaleko legowiska, same szybko załapały, że tam należy się załatwiać. Ale dla świętego spokoju możesz po każdym karmieniu małego w kuwetkę wstawiać, bo po jedzeniu zwykle kotkowi zbiera się na wydalanie drugą stroną, mówiąc tak kolokwialnie ^^
Sorceress Pleiades, koty, Sorceress' Knight, dwa książątka półkrwi i mała czarownica :)
http://emberiza.deviantart.com/

Obrazek

Pleiades

Avatar użytkownika
 
Posty: 5159
Od: Czw lip 29, 2004 13:07
Lokalizacja: Kórnik

Post » Wto cze 19, 2012 9:53 Re: wychowanie maleństwa

Witam, chciałam napisać że Maluch rozwija się prawidłowo- książkowo jak pisaliście tak robi:)
mam tylko takie prozaiczne pytanie.. jak podać mu tabletkę na odrobaczenie???
wiem że u psa trzeba nacisnąć zawiasy wtedy łagodnie otwiera -pysk na koniec języka włożyć tabletkę...a z kotem?? doszły mnie słuchu że po włożeniu tabletki należy malca lekko dotknąć w nosek wtedy się obliże....
to mały Łobuz który nie chce współpracować:)

pomocy:)

pozdrawiamy

AkinAA

 
Posty: 32
Od: Sob maja 19, 2012 13:17

Post » Wto cze 19, 2012 14:10 Re: wychowanie maleństwa

Z zawiasami jest tak samo, ale tabletkę trzeba wlożyć glębiej. Jak się boisz, to może niech lepiej zrobi to weterynarz i przy okazji pokaże Ci jak.

felin

Avatar użytkownika
 
Posty: 26000
Od: Wto sty 06, 2009 0:04
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro cze 27, 2012 14:52 Re: wychowanie maleństwa

kolejne pytanie odnośnie grysiku krystalizującego się czy jak to się mówi zlepiającego się pod wpływem wilgoci, kiedy można maleństwo kocie wpuścić do takiej kuwety z grysikiem???

AkinAA

 
Posty: 32
Od: Sob maja 19, 2012 13:17

Post » Śro cze 27, 2012 16:33 Re: wychowanie maleństwa

Jak przestanie mieć tendecję do zjadania tegoż :)

felin

Avatar użytkownika
 
Posty: 26000
Od: Wto sty 06, 2009 0:04
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro cze 27, 2012 17:39 Re: wychowanie maleństwa

hehehe czyli to normalne że je piasek świeży w kuwecie :D heheh to jeszcze za wcześnie...chociaż z niego taki łobuz że nie wiem czy kiedykolwiek nastąpi ten etap :)

zauważyłam też że za bardzo nie umie zakopywać tego co wydali w kuwecie czy to problem czy mu przejdzie??

AkinAA

 
Posty: 32
Od: Sob maja 19, 2012 13:17

Post » Pt lip 06, 2012 8:57 Re: wychowanie maleństwa

W sumie z zakopywaniem to mu może z czasem przyjdzie, na razie to jeszcze maluch, nie wszystko musi umieć.
Trochę się dziwię, że zjada żwirek, ale hodowcy mnie przed takimś czymś ostrzegali, chociaż u mnie maluchy nigdy nawet nie próbowały i od początku miały żwirek zbrylający. Za to lubią się bawić w kuwecie i tarzać w niej :twisted:
Każdy kot, jak widać, jest inny :)
Sorceress Pleiades, koty, Sorceress' Knight, dwa książątka półkrwi i mała czarownica :)
http://emberiza.deviantart.com/

Obrazek

Pleiades

Avatar użytkownika
 
Posty: 5159
Od: Czw lip 29, 2004 13:07
Lokalizacja: Kórnik

Post » Pt lip 06, 2012 9:00 Re: wychowanie maleństwa

CZarnula lubi wpierw wysypac piasek z kuwety a potem mi go pod dywanik chowac, że niby czysto, czasami i kupke zdazylo jej sie schowac ;)

olciak84

 
Posty: 1480
Od: Pt cze 22, 2012 16:31

Post » Pt lip 06, 2012 22:16 Re: wychowanie maleństwa

Taaa... Moj najmlodszy rezydent czasem tak dlugo się przymierza do kupy, kopie milion dolków i wierci się, że pierwszy klocek ląduje na podlodze poza kuwetą :roll: A reszta w kuwecie, ale wcale nie w pracowicie wykopanym dolku :?

felin

Avatar użytkownika
 
Posty: 26000
Od: Wto sty 06, 2009 0:04
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt lip 06, 2012 22:21 Re: wychowanie maleństwa

felin pisze:Taaa... Moj najmlodszy rezydent czasem tak dlugo się przymierza do kupy, kopie milion dolków i wierci się, że pierwszy klocek ląduje na podlodze poza kuwetą :roll: A reszta w kuwecie, ale wcale nie w pracowicie wykopanym dolku :?


tez to znam ;D

olciak84

 
Posty: 1480
Od: Pt cze 22, 2012 16:31

Post » Nie sie 26, 2012 16:06 Re: wychowanie maleństwa

hej to znowu ja :) mój maluszek już dorósł ma ponad 4 miesiące zaraz będzie 5 miesięcy, jest strasznym urwisem :))) powiedzcie mi moi drodzy jak często powinien dostawać jeść?????

czasem je suchą karmę ale rano i wieczorem daje mu mięsko z szaszetek....

AkinAA

 
Posty: 32
Od: Sob maja 19, 2012 13:17

Post » Nie sie 26, 2012 21:59 Re: wychowanie maleństwa

Ciągle tyle ile potrafi zjeść, bo dalej szybko rośnie. Dopiero po kastracji można zacząć obserwować czy nie tyje i ew. ograniczać. Na razie jeszcze na to za wcześnie.

felin

Avatar użytkownika
 
Posty: 26000
Od: Wto sty 06, 2009 0:04
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie sie 26, 2012 22:54 Re: wychowanie maleństwa

Nie ograniczaj takiemu maluchowi jedzenia.
I nastaw się, że lada moment będzie do kastracji gotów. 7 miesięczne kocię już spokojnie możesz dać wetowi do wycięcia.
Mama już po zabiegu?

Olat

Avatar użytkownika
 
Posty: 39245
Od: Sob mar 30, 2002 21:41
Lokalizacja: Myslowice

Post » Pon sie 27, 2012 11:22 Re: wychowanie maleństwa

Mama w tym tygodniu będzie miała zabieg , wiem że młody w wieku 7 miesięcy może być kastrowany już tuż tuż.:) dzięki za odpowiedzi
jeszcze jedno pytanko jak długo powinien pić mleko?? kiedy na wodę przejść??? ostatnio zaczął mieć luźną kupkę no i zdarzyło mu się kilka razy narobić w inne miejsca w domu wczoraj nasiusiał na kołdrę :((

AkinAA

 
Posty: 32
Od: Sob maja 19, 2012 13:17

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: aassiiaa, Blue, Google [Bot], kasiek1510, Szeska, Vi, Zeeni i 275 gości