Koty z oś. B, TYCHY 54 wysterylizowane!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt sie 15, 2014 19:33 Re: Koty z oś. B, TYCHY 54 wysterylizowane!

Witam
Dawno mnie tu nie było więc nie jestem na bieżąco co dzieje się na forum...

Przed chwilą byłam z karną u kotów i w związku z tym mam 2 pytania:
1 widziałyscie już na murku młodego czarnego kota? Ma gdzieś ok. 2 miesięcy.
2. Czy ktoś poza mną przychodzi w piątek karmić koty? Pytam bo ją często z uwagi na pracę karmie wieczorem i widuje suche w miskach.

Będę wdzięczna za info.

Os. Dodatkowo w okolicy batorego 49-53 przychodzi kotka ( na pewno miała niedawno młode) kotka - tygrysek. Widujecie ja?

neska25

 
Posty: 308
Od: Wto sty 18, 2011 9:11

Post » Sob sie 16, 2014 10:29 Re: Koty z oś. B, TYCHY 54 wysterylizowane!

Generalnie poza karmicielką ktos koty jeszcze dokarmia, ale bardzo nieregularnie. Jeśli chodzi o suche, to zawsze może jeszcze zostawać z dnia poprzedniego.

Tak, jak pisałam wcześniej, ostatnio widziałam cóś czarnego, ale to z pewnością był kot dorosły. Malucha ani burasa nie spotkałam. Moze Kaja? Ona najwięcej kotów widuje.

Betaka

 
Posty: 3803
Od: Nie lut 28, 2010 12:32
Lokalizacja: Tychy

Post » Nie sie 17, 2014 18:46 Re: Koty z oś. B, TYCHY 54 wysterylizowane!

Mały czarny biega w okolicy marku. Przychodzi od strony krawca- na moje oko ok 2 miesięczny szkrab. Póki co trzyma dystans..

neska25

 
Posty: 308
Od: Wto sty 18, 2011 9:11

Post » Czw sie 21, 2014 10:55 Re: Koty z oś. B, TYCHY 54 wysterylizowane!

W niedzielę widziałam nie jednego a 3 maluchy ok. 3 miesięczne, 2 czarne i jedno biało-bure, były z matką, czarną kotką nie sterylizowaną. Dodatkowo pojawił się bury kocur, który czasem się stołuje.

Nie wiem nic o dodatkowym dokarmianiu, ale tak jak pisze Betaka ktoś to robi bardzo chaotycznie.

Od czasu odpchlenia nie widziałam czarnej oswojonej kotki koło smietnika, chyba jest obraza, mam nadzieję, że nic jej nie jest.

Podobno nie żyje p. Wanda z ul. Edukacji.
ObrazekObrazekObrazek

kaja555

 
Posty: 7041
Od: Pt lut 08, 2008 12:28
Lokalizacja: Tychy/Wola (śląskie)

Post » Czw sie 21, 2014 20:58 Re: Koty z oś. B, TYCHY 54 wysterylizowane!

kaja555 pisze:Podobno nie żyje p. Wanda z ul. Edukacji.

Przykra wiadomość... [*]

kaja555 pisze:W niedzielę widziałam nie jednego a 3 maluchy ok. 3 miesięczne, 2 czarne i jedno biało-bure, były z matką, czarną kotką nie sterylizowaną. Dodatkowo pojawił się bury kocur, który czasem się stołuje.


Czarna mamuśka musi być tym kotem bez naciętego ucha, którego ostatnio widywałam. Dzisiaj tez była:

Obrazek

Ale najbardziej intrygowały mnie maluchy, o których piszecie. Dałam karmę, pokręciłąm się po okolicy i wróciłam sprawdzić, co słychać w budce. I oto, co ujrzałam:

Obrazek

Cała trójeczka w komplecie obserwowana z krzaków przez kocicę. Tez wyglądają mi na ok.3-miesiące. Boję się, że skończą, jak poprzednie mioty. Tylko pomysłu brak, co z nimi zrobić. Jaka jest szansa, ze kotka nie pamięta już przygód z klatką-łapką? Minęły 2 lata, może spróbować ją złapać?

Betaka

 
Posty: 3803
Od: Nie lut 28, 2010 12:32
Lokalizacja: Tychy

Post » Pt sie 22, 2014 8:53 Re: Koty z oś. B, TYCHY 54 wysterylizowane!

Tak, to dokładnie ta trójka, jak byłam w niedzielę, to nie było żadnego kota, dałam karmę i wtedy maluchy zaczęły schodzić... z drzewa.
Niestety podejrzewam, że panleukopenia je wykończy jak poprzednie, tamte też zachorowały jak miały ok. 4-5 miesięcy.

Niestety nie mam do tego głowy, bo muszę coś zrobić z 5 kotami z pracy. Na kopalni nie wesoło.

Wczoraj też miałam telefon z Edukacji. Tam też jest kotka w kolejnej ciąży i 1 maluch od niej przeżył i ma coś pod ogonem krwawego. Powiedziałam, że mogę pożyczyć klatkę łapkę, ale kot pójdzie do schroniska. Próbują go na razie łapać na transporterek.
ObrazekObrazekObrazek

kaja555

 
Posty: 7041
Od: Pt lut 08, 2008 12:28
Lokalizacja: Tychy/Wola (śląskie)

Post » Nie sie 24, 2014 12:49 Re: Koty z oś. B, TYCHY 54 wysterylizowane!

Założyłam wątek dorosłym kotkom, którym szukamy domów
viewtopic.php?f=13&t=164306
Zapraszam :)

Betaka

 
Posty: 3803
Od: Nie lut 28, 2010 12:32
Lokalizacja: Tychy

Post » Wto sie 26, 2014 21:25 Re: Koty z oś. B, TYCHY 54 wysterylizowane!

kaja555 pisze:Tak, to dokładnie ta trójka, jak byłam w niedzielę, to nie było żadnego kota, dałam karmę i wtedy maluchy zaczęły schodzić... z drzewa.
Niestety podejrzewam, że panleukopenia je wykończy jak poprzednie, tamte też zachorowały jak miały ok. 4-5 miesięcy.

Wczoraj też rodzinka w komplecie. Maluchy urządzały harce w krzakach, jak to kociaki. Niestety dzikusy, jak mamusia.
Panleukopenia... :( I podobnie jak tamte są 2 czarne i jeden biało-czarny. Oby na tym podobieństwa się skończyły.

Betaka

 
Posty: 3803
Od: Nie lut 28, 2010 12:32
Lokalizacja: Tychy

Post » Śro sie 27, 2014 6:16 Re: Koty z oś. B, TYCHY 54 wysterylizowane!

Agulas74 pisze:A my szukamy dobrego domku dla tej oto miziastej srebrnej szylkreci:

Obrazek

Więcej informacji i zdjęć w wątku na Kociarni:
viewtopic.php?f=13&t=164031

piękna :1luvu:
kicikicimiauhau
 

Post » Śro sie 27, 2014 15:14 Re: Koty z oś. B, TYCHY 54 wysterylizowane!

kicikicimiauhau pisze:
piękna :1luvu:

Owszem, a jaki ma charakterek :1luvu:
Obrazek

Agulas74

Avatar użytkownika
 
Posty: 4566
Od: Pt maja 11, 2007 12:30
Lokalizacja: Tychy

Post » Czw sie 28, 2014 21:38 Re: Koty z oś. B, TYCHY 54 wysterylizowane!

Na Batorego pustki, żadnego kota. Po zimowej akcji z okienkiem zaraz pobiegłam sprawdzić, czy jest otwarte - jest. :)

Betaka

 
Posty: 3803
Od: Nie lut 28, 2010 12:32
Lokalizacja: Tychy

Post » Pt sie 29, 2014 10:12 Re: Koty z oś. B, TYCHY 54 wysterylizowane!

Ja też zawsze 1 na tydzień sprawdzam okienko :)
ObrazekObrazekObrazek

kaja555

 
Posty: 7041
Od: Pt lut 08, 2008 12:28
Lokalizacja: Tychy/Wola (śląskie)

Post » Wto wrz 02, 2014 8:35 Re: Koty z oś. B, TYCHY 54 wysterylizowane!

Widziałam w weekend naszą czarną wysterylizowaną na murku plus matkę i 2 kociaki.

Mam kilka zdjęć tej oswojonej spod śmietnika, po odpchleniu ma teraz dużo ładniejszą sierść, trzeba ją jeszcze odrobaczyć wewnętrznie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

U p. Oli na DT jest Leszek inwalida ode mnie z kopalni, zdjęcia wkrótce.
ObrazekObrazekObrazek

kaja555

 
Posty: 7041
Od: Pt lut 08, 2008 12:28
Lokalizacja: Tychy/Wola (śląskie)

Post » Wto wrz 02, 2014 15:16 Re: Koty z oś. B, TYCHY 54 wysterylizowane!

Wczoraj żadnych kotów nie było.

Dostarczę do p.Oli karmę dla Lesia :)

Betaka

 
Posty: 3803
Od: Nie lut 28, 2010 12:32
Lokalizacja: Tychy

Post » Wto wrz 02, 2014 22:33 Re: Koty z oś. B, TYCHY 54 wysterylizowane!

kochani, przepraszam że nie w temacie, ale nie mam pojęcia gdzie zwrócić się o pomoc :(
na oś.B (dokładnie ul. Biblioteczna), usłyszałam przeraźliwy koci płacz, jak się okazało maleńki koteczek siedział pod samochodem, wszelkie próby wywabienia go poszły na marne, bo uciekał gdy tylko próbowałam podejść, podsunęłam w pobliżu karmę na talerzyku, ale zjadł i wciąż nie dał się do siebie zbliżyć - kotek ma złamaną(?) przednią łapkę, najgorsze że przebywa pod samochodami przy ulicy bibliotecznej (tam gdzie jest lewiatan, zabka, kantory itd. zaraz obok jezdni ), zauważyłam że gdy sie boi chowa sie do samochodów od spodu, a wiadomo jak to się może skonczyć :( po godzinie 22 juz go nie słyszałam, ale pewnie wciąż jest gdzieś w pobliżu, nie mam pojęcia jak mu pomóc

krysz

 
Posty: 2
Od: Wto wrz 02, 2014 22:08

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 554 gości