OSTRZEŻENIE-weterynarz Okapa- wyrok

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie mar 11, 2012 21:55 OSTRZEŻENIE-weterynarz Okapa- wyrok

Aktualizacja 13.05 pan Piotr Okapa ma od wczoraj orzeczony zakaz wykonywania zawodu. W lecznicy Dogeria jest kilkanaście kotów przywiezionych przez karmicieli. Aktualizacja 10.03.2015
Lek.wet.Piotr Okapa został ukarany przez Sąd Warszawskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej NAGANĄ na wniosek Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej,do którego wpłynęły skargi za sposób leczenia dwóch kotów - jednemu amputował bezpodstawnie oko,drugiemu tj.6-miesięcznemu kociakowi wyrwał wszystkie zęby,prócz kłów - w obu przypadkach bezpodstawnie,nie rozpoznawszy objawów choroby i bez podjęcia podstawowych prób leczenia!!! Oprócz tego przetrzymywał zwierzęta po zabiegach chirurgicznych w fatalnych warunkach,w zimnie,bez stałego dostępu do wody,jedzenia,na zasikanych ,cienkich podkładach z ligniny. Lista zarzutów jest spora.

W Lubelskiej Izbie Weterynaryjnej została wobec niego orzeczona kara zawieszenia prawa wykonywania zawodu,od której się najprawdopodobniej odwołuje.

Mimo powyższych wyroków nie przeszkadza mu to mieć na tyle tupetu i czelności ,by stawać do gminnych przetargów na leczenie,sterylizacje,kastracje kotów wolnożyjących.




Było 10.03.2012
Wszystkich,którzy naprawdę kochają swoje zwierzęta ostrzegam przed rzeźnickimi praktykami i brakiem elementarnej wiedzy weterynaryjnej ww. Omijajcie jego lecznicę Dogeria ul.Korotyńskiego 23 w Warszawie szerokim łukiem!!! I ostrzegajcie znajomych,by przypadkiem tam nie trafili.Chciałabym ostrzec osoby z Warszawy, a szczególnie te z Ochoty i Włoch, z naciskiem na karmicieli/ osoby kastrujące koty na talony z Gminy Włochy. Przetarg wygrała nowootwarta całodobowa lecznica DOGERIA (Korotyńskiego 23), której właścielem jest Piotr Okapa.
Z rzeczy merytorycznych:
1. odmawia sterylizacji aborcyjnej
posunął się nawet do tego że dzwonił po lecznicach oraz do doktor wet z Koterii grożąc i strasząc etyką
jestem pewna, że jeśli rozpozna ciążę to zwróci kotkę bez sterylki, każąc wypuścić
2. nie będzie kotom leczył zębów ani świerzbowca, bo talony są tylko na kastrację/ sterylizację
domniemuję że również nie odrobaczy

A tak poza tym jest arogancki, niemiły i obcesowy.
A już kuriozum to jego młody pomocnik (domniemuję że również towarzysz życia) od którego dowiedziałam się dziś , m.in. że 1. z takim śmieciem jak ja nie będzie rozmawiał 2. jesteśmy popiep... wariatkami (byłysmy we dwie) które kotom p.. liżą, zamiast siedzieć w domu 3. nienawidzi kotów

Żałuję że zostawiłam tam kocury, bo boję się o nie. Oni obaj są nienormalni.
Jestem zszokowana jak można prowadzić prywatny interes od kilku dni i zwyzywać kogoś kto daje im zarobek (talony mają przecież wartość finansową), ciekawa jestem jak by się zachowywał gdybym przyszła ze swoim prywatnym kotem, ale obawiam się że identycznie.
Ostatnio edytowano Śro maja 13, 2015 22:09 przez AnielkaG, łącznie edytowano 7 razy
AnielkaG
 

Post » Nie mar 11, 2012 21:57 Re: OSTRZEŻENIE - Warszawa

8O 8O 8O
BOZENAZWISNIEWA
 

Post » Nie mar 11, 2012 22:04 Re: OSTRZEŻENIE - Warszawa

szok , chyba trzeba poinformować Urzad Gminy Ochota.
"Nie nowina, że głupi mądrego przegadał; Kontent więc, iż uczony nic nie odpowiadał, tym bardziej jeszcze krzyczeć przeraźliwie począł; Na koniec, rzekł mądry, by nie być w odpowiedzi dłużny:
Wiesz, dlaczego dzwon głośny? Bo wewnątrz próżny."
(z I.Krasickiego)

meggi 2

 
Posty: 8732
Od: Sob lip 07, 2007 21:16
Lokalizacja: Warszawa-Wola

Post » Nie mar 11, 2012 22:17 Re: OSTRZEŻENIE - Warszawa

Jana

 
Posty: 32148
Od: Pt sty 03, 2003 19:59
Lokalizacja: Warszawa (Koło)

Post » Nie mar 11, 2012 22:23 Re: OSTRZEŻENIE - Warszawa

tak, ta
Meggi to talony z Włoch
z Ochoty jest przecudowny Ginvet :D
o sytuacji gmina jest powiadomiona
AnielkaG
 

Post » Nie mar 11, 2012 22:27 Re: OSTRZEŻENIE - Warszawa

może ich wpisać do wetów nie polecanych
30.07.09 Maciuś [*] 02.10.10 Kocik [*] 16.12.10 Pusia [*] 10.07.14 Meliska[*] 23.01.18 Boluś [*] Kubuś [*] 07.10.2019 Kisia [*] 09.06.2021 Piracik [*] 07.03.2022 Kacperek [*] 05. 01. 2024 Belfaścik [*] 16. 02. 24 wybaczcie mi, do zobaczenia...

puszatek

Avatar użytkownika
 
Posty: 21729
Od: Sob lut 05, 2011 21:53
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie mar 11, 2012 22:28 Re: OSTRZEŻENIE - Warszawa

wpiszę zaraz
AnielkaG
 

Post » Nie mar 11, 2012 22:28 Re: OSTRZEŻENIE - Warszawa

AnielkaG pisze:tak, ta
Meggi to talony z Włoch
z Ochoty jest przecudowny Ginvet :D

coś nie doczytałam , odbierałam koty wolszczaki po zabiegach z Grójeckiej było bardzo sympatycznie :)
"Nie nowina, że głupi mądrego przegadał; Kontent więc, iż uczony nic nie odpowiadał, tym bardziej jeszcze krzyczeć przeraźliwie począł; Na koniec, rzekł mądry, by nie być w odpowiedzi dłużny:
Wiesz, dlaczego dzwon głośny? Bo wewnątrz próżny."
(z I.Krasickiego)

meggi 2

 
Posty: 8732
Od: Sob lip 07, 2007 21:16
Lokalizacja: Warszawa-Wola

Post » Nie mar 11, 2012 22:31 Re: OSTRZEŻENIE - Warszawa

łapię koty od lat, średnio jakieś 100 rocznie, w różnych gminach i bywam w wielu lecznicach, czasem są jakieś uwagi/zastrzeżenia ale to jest szok 8O
AnielkaG
 

Post » Nie mar 11, 2012 23:52 Re: OSTRZEŻENIE - Warszawa

[...]
I tu sie nie zgodze z Tobą...wet moze byc "chamem"prywatnie,ale nie powinien sobie pozwalac na takie teksty pod adresem AnielkiG.(czy kogokolwiek innego)...badź co bądź służbowo :evil:
Ostatnio edytowano Pon mar 12, 2012 5:43 przez alix76, łącznie edytowano 1 raz
Powód: poprawiłam cytat
BOZENAZWISNIEWA
 

Post » Nie mar 11, 2012 23:57 Re: OSTRZEŻENIE - Warszawa

Mam pytanie jak ta mało znająca się. Czy jak weterynarz podpisuje umowę na sterylizacje i kastracje to w tej umowie są zapisy dotyczące sterylizacji aborcyjnej? Dziewczyny na drugi raz weżcie dyktafon ze sobą.
Dobro raz dane, wraca z podwójną siłą.
Kacperku[*]przepraszam Cię za to, co musiałam Ci dziś zrobić. Dziękuję Ci za 16,5 roku bycia razem.
05-1995-27-12-2011.:( :(
Rysio-16-02-2013 [*] :( :( Przecinak-Synuś-13-12-2016[*] :( :(
ObrazekObrazek

Hieny na pokład.
Dążymy do szczęścia, nie zadeptując trawników innym.
“Człowiek, który nie ma się czego bać, to człowiek, który nie ma czego kochać.”

meg11

 
Posty: 19585
Od: Wto sty 11, 2011 15:22
Lokalizacja: Radom

Post » Pon mar 12, 2012 0:03 Re: OSTRZEŻENIE - Warszawa

BOZENAZWISNIEWA pisze:I tu sie nie zgodze z Tobą...wet moze byc "chamem"prywatnie,ale nie powinien sobie pozwalac na takie teksty pod adresem AnielkiG.(czy kogokolwiek innego)...badź co bądź służbowo :evil:


"Może być" - nie, że mu wolno, bo nikomu generalnie nie wolno, a z pewnością nie wypada, tylko "może być" - zdarza się.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

spinca

 
Posty: 1429
Od: Pon paź 19, 2009 12:49
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon mar 12, 2012 0:07 Re: OSTRZEŻENIE - Warszawa

jak ktos jest chamem prywatnie
to prędzej czy później i słuzbowo z niego cham wyjdzie.... :(

w umowie jest chyba napisane wszystko
i o odrobaczaniu, odpchlaniu, uszach
opatrywaniu ewentualnych ran
Obrazek

dune

 
Posty: 11559
Od: Czw paź 22, 2009 8:20
Lokalizacja: WaWa

Post » Pon mar 12, 2012 0:54 Re: OSTRZEŻENIE - Warszawa

Na tej stronie, pod podanym linkiem, jest zakres usług:

http://przychodnia-weterynaryjna-dogeri ... %C5%82ugi/

Badania ogólne i leczenie, szczepienia ochronne, implanty, porady, badania laboratoryjne, medycyna alternatywna... ani słowa, że w ogóle są tam dokonywane sterylizacje/kastracje 8O To jak oni wygrali ten przetarg?... Tak, wiem, pytanie retoryczne :roll:
ObrazekObrazekObrazek
Panowie Kocurowie
"Poznasz siebie, poznając własnego kota." Konrad T. Lewandowski, "Widmowy kot"

PumaIM

Avatar użytkownika
 
Posty: 20169
Od: Pon sty 20, 2003 1:30
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon mar 12, 2012 5:46 Re: OSTRZEŻENIE - Warszawa

Wątek został zmoderowany. Proszę nie omawiać w dyskusji spraw prywatnych, nie związanych z jakością usług. Proszę także o utrzymanie poziomu wypowiedzi.

alix76

Avatar użytkownika
 
Posty: 23037
Od: Nie mar 22, 2009 7:37
Lokalizacja: Wa-wa

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, muza_51 i 502 gości