OSTRZEŻENIE-weterynarz Okapa- wyrok

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon mar 30, 2015 8:48 Re: OSTRZEŻENIE - Warszawa- weterynarz Okapa

Nie było mnie kilka dni na forum.
Oczywiście: TAK

Wracając do umowy. O praktykach Okapy urząd nie wiedział. Ale mam pretensje do samego zamówienia publicznego. Jak wyobrażali sobie wykonywanie setek zabiegów w lecznicy jednoosobowej. Kiedyś warunkiem była całodobowość. Pisałam do urzędu z takimi postulatami:
- aby wymogiem przetargu było, iż lecznica jest usytuowana na Mokotowie.
- aby zawierano umowy z kilkoma a przynajmniej dwoma lecznicami w obrębie dzielnicy.
- aby lecznica była całodobowa.
- aby w warunkach umowy była klauzula, iż lecznica całodobowa ma obowiązek przyjąć kota w umówionym dniu niezależnie od pory dnia (niektóre lecznicy stawiały warunek dostarczenia kota np. do 20tej a przecież łapanki są najczęściej wieczorami).

Teraz należałoby dodać warunek braku formalnych zarzutów wobec etyki pracujących w lecznicy wetów.

Przecież zadaniem urzędu jest zawarcie w SIWZ wszystkich stawianych przez siebie (i kociarzy) wymogów.
Kiedyś byłam z AnielkąG i innymi przedstawicielami mokotowskich kociarzy u naczelnika. Przekazywaliśmy swoje uwagi, na co mają zwrócić uwagę przy formułowaniu wymogów (m.in. warunki lokalowe, ilość klatek w lecznicy, itp). Było spotkanie z wiceburmistrzem.
Mimo tego, my swoje, urząd swoje.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Pon mar 30, 2015 8:54 Re: OSTRZEŻENIE - Warszawa- weterynarz Okapa

Prakseda pisze:Nie było mnie kilka dni na forum.
Oczywiście: TAK(...)

Już Ciebie dodałam. Czy mogłabyś sprawdzić, czy masz dostęp?
viewforum.php?f=52
Meoniku ['] - tak bardzo kocham i tęsknię każdego dnia. Na zawsze jesteś w moim sercu, czekaj na mnie, przyjdę na pewno.

Marcelibu

Avatar użytkownika
 
Posty: 21276
Od: Nie sty 11, 2009 1:10
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów

Post » Pon mar 30, 2015 9:29 Re: OSTRZEŻENIE - Warszawa- weterynarz Okapa

Marcelibu pisze:
Prakseda pisze:Nie było mnie kilka dni na forum.
Oczywiście: TAK(...)

Już Ciebie dodałam. Czy mogłabyś sprawdzić, czy masz dostęp?
viewforum.php?f=52


Jest ok. Dzięki.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Pon mar 30, 2015 22:20 Re: OSTRZEŻENIE - Warszawa- weterynarz Okapa

Też tak
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55369
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Wto mar 31, 2015 5:42 Re: OSTRZEŻENIE - Warszawa- weterynarz Okapa

ASK@ pisze:Też tak

Zrobione

alix76

Avatar użytkownika
 
Posty: 23037
Od: Nie mar 22, 2009 7:37
Lokalizacja: Wa-wa

Post » Wto mar 31, 2015 7:17 Re: OSTRZEŻENIE - Warszawa- weterynarz Okapa

jak klikam w link bezpośredni prowadzący do podforum mam takie info:Nie masz wystarczających uprawnień, aby przeglądać ten dział.
Ponadto szukając normalnie po PRV nie widzę go:(

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Wto mar 31, 2015 7:27 Re: OSTRZEŻENIE - Warszawa- weterynarz Okapa

Mogłabyś teraz zobaczyć. Powinno być OK.
Przepraszam za kłopot.
Meoniku ['] - tak bardzo kocham i tęsknię każdego dnia. Na zawsze jesteś w moim sercu, czekaj na mnie, przyjdę na pewno.

Marcelibu

Avatar użytkownika
 
Posty: 21276
Od: Nie sty 11, 2009 1:10
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów

Post » Śro kwi 22, 2015 22:32 Re: OSTRZEŻENIE - Warszawa- weterynarz Okapa

Doktor Okapa ma prawomocny wyrok zawieszenia prawa wykonywania zawodu za rok, odwołanie zostało odrzucone; to kwestia dni kiedy Dogeria zostanie zamknięta.
AnielkaG
 

Post » Śro kwi 22, 2015 22:46 Re: OSTRZEŻENIE - Warszawa- weterynarz Okapa

Niestety nie nastawialabym się na to. Nie do końca wiem jakie są przepisy teraz ale wlasciciel lecznicy wcale nie musi być weterynarzem z prawem do wykonywania zawodu. Likwidacja lecznicy to strata pacjentow na rok. Owszem on nie bedzie mógł nia kierować ani w niej leczyć ale zamykać nie musi. On tam był jedynym weterynarzem?
Obrazek

pchełeczka

 
Posty: 1691
Od: Pt kwi 13, 2012 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw kwi 23, 2015 9:44 Re: OSTRZEŻENIE - Warszawa- weterynarz Okapa

pchełeczka pisze:Niestety nie nastawialabym się na to. Nie do końca wiem jakie są przepisy teraz ale wlasciciel lecznicy wcale nie musi być weterynarzem z prawem do wykonywania zawodu. Likwidacja lecznicy to strata pacjentow na rok. Owszem on nie bedzie mógł nia kierować ani w niej leczyć ale zamykać nie musi. On tam był jedynym weterynarzem?


Podobno to lecznica jednoosobowa. Na 100% nie wiem, nigdy nie byłam.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Czw kwi 23, 2015 9:46 Re: OSTRZEŻENIE - Warszawa- weterynarz Okapa

I tak ktoś będzie musiał czuwać. Po pan może podstawić kolegę, a sam robić zabiegi. Ktoś, kto go zna. Nie bardzo sobie wyobrażam, jak to robić, siedzieć tam całymi dniami :?
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Czw kwi 23, 2015 10:18 Re: OSTRZEŻENIE - Warszawa- weterynarz Okapa

Generalnie sam nie może robić nic przez rok do czasu wygaśniecia kary. Pacjentów przyjmował raczej nie bedzie oficjalnie bo nie bedzie miał takiego prawa. Natomiast może zatrudnić weterynarza do prowadzenia lecznicy na okres zawieszenia. Pewnie troche papierkowej roboty bedzie zeby to naprostować ale nie jest to jednoznaczne ze jak nie ma prawa do wykonywania zawodu to musi lecznice zamknąć.
Obrazek

pchełeczka

 
Posty: 1691
Od: Pt kwi 13, 2012 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto maja 05, 2015 19:48 Re: OSTRZEŻENIE - Warszawa- weterynarz Okapa

Wiem, że kiedyś z lecznicą współpracowało kilka organizacji prozwierzęcych. Wiem, że kilkanaście miesięcy temu ta współpraca została zakończona, m.in. Koci Świat, Króliki, Kocia Łapka i jakaś jeszcze fundacja. Dziś widziałam, że Kocia Łapka wydała oświadczenie na swojej stronie. Kopia z ich strony:

"Szanowni Fani,

W związku z pojawiającymi się nieprawdziwymi informacjami i próbą szykanowania nas w Internecie i na stronach www, chciałybyśmy oświadczyć, że Kocia Łapka od kilkunastu miesięcy współpracuje na stałe jedynie z dwoma lecznicami - Animal Center w Warszawie i Centrum Weterynaryjne VetCare w Pruszkowie. Korzystamy w sytuacjach koniecznych również z innych lecznic w Warszawie - m.in. Medicavet, Kliniki Wet. Bemowo, Multivet, Luxvet, Przychodni Wet. Białobrzeska, OmegaVet (Pruszków). Oświadczamy również, że NIE współpracujemy z lecznicą Dogeria w Warszawie. Z tą lecznicą współpracowaliśmy na początku naszej działalności, jednak współpraca ta ostatecznie dobiegła końca. I proszę uwierzyć nie byliśmy jedyną organizacją prozwierzęcą, która z tą lecznicą współpracowała. Dlatego dziwi nas to, że tylko my jesteśmy pod głównym ostrzałem osób, które niewiele wiedzą, a dużo mają do powiedzenia. Oświadczamy również, że nie będziemy tolerować dłużej tego typu pomówień i dalszych spekulacji.

Z poważaniem
DT Kocia Łapka"

Może warto się do nich odezwać? Może pomogą ustalić jeszcze jakieś fakty w tej sprawie czy coś?

KejtGrejt

 
Posty: 12
Od: Wto lis 29, 2011 12:07

Post » Śro maja 13, 2015 10:04 Re: OSTRZEŻENIE - Warszawa- weterynarz Okapa

Pan Okapa ma od wczoraj zawieszone na rok prawo wykonywania zawodu. W lecznicy jest 12 kotów wolnożyjących które dostarczyli karmiciele mimo ostrzeżeń o wątpliwym morale tego pana. Koty są bez opieki.
AnielkaG
 

Post » Śro maja 13, 2015 10:30 Re: OSTRZEŻENIE-weterynarz Okapa/ kto ma koty w Dogerii?

Jeżeli ktoś ma aktualnie kota/zna kogoś kto ma aktualnie kota w lecznicy Dogeria przy ul.Korotyńskiego 23 w Warszawie proszony jest o natychmiastowy jego odbiór stamtąd!!!!!!

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Zeeni i 517 gości