Adopcje Puchatkowa VII W-wa POMOC NA CITO!!!!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt kwi 10, 2015 12:29 Re: Adopcje Puchatkowa VII W-wa POMOC NA CITO!!!!

Chciałabym prosić o dom tymczasowy lub stały dla kota, którego widuję od czasu do czasu w miejscu dokarmiania dziczków. Kot jest rudo-biały, wprawdzie bardzo mocno zaniedbany - futro ma brudne, miejscami powyrywane i skołtunione - ale jest naprawdę piękny i po otoczeniu go odpowiednią opieką na pewno będzie zachwycał :)

Na pewno miał kiedyś dom, a może nadal ma? Zna ludzi i choć do nich nie lgnie, to daje się bez problemu głaskać i pomrukuje przy tym, na szyi nosi starą, zniszczoną obróżkę. Wydaje mi się jednak, że nawet jeśli jest czyjś, to dom ma po prostu fatalny. Inaczej nie byłby tak zaniedbany i nie błąkał się całymi dniami wyjadając dziczkom jedzenie.

Nie wiem o nim nic, ile może mieć lat i czy jest kastrowany. Ale myślę, że jego uroda jest ogromnym atutem i wierzę, że ktoś zechce dać mu szansę. Posiadam tylko dwa kiepskie zdjęcia z oddali, postaram się o lepsze.
Chętnych proszę o kontakt na PW :)

Obrazek
Obrazek

Lemoniada

Avatar użytkownika
 
Posty: 12923
Od: Pon maja 29, 2006 18:56
Lokalizacja: Białystok /Warszawa

Post » Pon kwi 13, 2015 17:14 Re: Adopcje Puchatkowa VII W-wa POMOC NA CITO!!!!

Mam fajny dom dla persa - dom jest w Kielcach. Doświadczony, niewychodzący, dbający. Jakby jakiś persik po przejściach sie gdzieś nawinął proszę o info!
Wiek, płeć, kolor nieważne.
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Pon kwi 13, 2015 17:36 Re: Adopcje Puchatkowa VII W-wa POMOC NA CITO!!!!

Avian egzotyk nie wchodzi w grę?

OlaLola

Avatar użytkownika
 
Posty: 4061
Od: Nie paź 21, 2007 9:33
Lokalizacja: Tarnowskie -Góry

Post » Pon kwi 13, 2015 18:00 Re: Adopcje Puchatkowa VII W-wa POMOC NA CITO!!!!

Nie wiem, zapytam - pani wspominała o persie, bo zawsze miała persy ... Zakładam wiec, ze o futerko dłuższe też chodzi.
Zostawmy exo dla niedoswiadczonych wielbicieli plaskaczy ;)
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Śro maja 13, 2015 8:03 Re: Adopcje Puchatkowa VII W-wa POMOC NA CITO!!!!

O widzisz.. Mam czarnego persa, ale szczocha.. Załatwia się wszędzie, na szczęście nie na łóżkach.. Obawiam się, że to wieczny tymczas... Musiałam już listwy przypodłogowe wymienić..
dorzuć się do sterylek: https://www.ratujemyzwierzaki.pl/azg dla bezdomnych: KRS 0000338819

Edzina

 
Posty: 4524
Od: Czw lut 10, 2005 12:07

Post » Śro maja 13, 2015 9:00 Re: Adopcje Puchatkowa VII W-wa POMOC NA CITO!!!!

Mam persa, znajdę, wzielam do siebie, bo byl w strasznym stanie. Szukam dla niego domu, czeka na kastracje, bo to kocur. Wlasciciel milczy. Wiecej szczegółów na pw. Na forum mozna tez o nim poczytac. W poscie bajka o asie jest dodane zdjęcie. Rowniez w bazarku dla kotow.

************
Nie w Bajce o Asie[*] , tylko tu :
viewtopic.php?f=46&t=168818

Obrazek


i tu :
viewtopic.php?f=20&t=168819
Obrazek
Ostatnio edytowano Śro maja 13, 2015 9:10 przez NITKA/KARINKA, łącznie edytowano 1 raz
Powód: dodałam linki do właściwych wątków
Jeżeli zaopiekujesz się zdychajacym z glodu psem, nie ugryzie cię gdy stanie na nogach.
To jedyna różnica pomiędzy człowiekiem a zwierzęciem...

Mark Twain

Feith

 
Posty: 149
Od: Czw lut 12, 2009 22:45
Lokalizacja: Opole

Post » Śro maja 13, 2015 9:02 Re: Adopcje Puchatkowa VII W-wa POMOC NA CITO!!!!

Edzina, to ten co znalazlam także szcza :( obsikal mi bude do wozka dziecka, spodnie , panele, buta. Niekastrowany, mam nadzieje ze to jedt powodem.
Jeżeli zaopiekujesz się zdychajacym z glodu psem, nie ugryzie cię gdy stanie na nogach.
To jedyna różnica pomiędzy człowiekiem a zwierzęciem...

Mark Twain

Feith

 
Posty: 149
Od: Czw lut 12, 2009 22:45
Lokalizacja: Opole

Post » Śro maja 13, 2015 9:06 Re: Adopcje Puchatkowa VII W-wa POMOC NA CITO!!!!

Ja bym go kastrowała w trybie ekspresowym.. Mój już od lat po kastracji.
dorzuć się do sterylek: https://www.ratujemyzwierzaki.pl/azg dla bezdomnych: KRS 0000338819

Edzina

 
Posty: 4524
Od: Czw lut 10, 2005 12:07

Post » Śro maja 13, 2015 9:33 Re: Adopcje Puchatkowa VII W-wa POMOC NA CITO!!!!

Tak, ciąć jak najszybciej - i potem liczyć tygodnie do całkowitego wyciszenia hormonów. Jest duża szansa, ze pomoże.

Bo tak naprawdę persy nie są rasą szczególnie lejącą po ścianach. One częściej mają problem z samą kuwetą i jej wypełniaczem niż ze znaczeniem.
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń


Post » Śro wrz 16, 2015 11:48 Re: Adopcje Puchatkowa VII W-wa POMOC NA CITO!!!!

Do schroniska w Elblągu trafiła LILI po smierci właścieilki.
Przyzwyczajona do psów i kotów.

MIła, wysterlizowana, zaszczepiona. 8-letnia.
Przebywa w domu tymczasowym u pracownicy schroniska.

tel. 603300631

Obrazek

Obrazek
Obrazek

kordonia

 
Posty: 8759
Od: Czw sty 30, 2003 13:59
Lokalizacja: Elbląg

Post » Śro mar 23, 2016 17:30 Re: Adopcje Puchatkowa VII W-wa POMOC NA CITO!!!!

Nie wiem gdzie jest wątek poświęcony futrzakom, więc pozwalam sobie umieść tu:

Na portalu ogłoszeniowym pojawiło się takie ogłoszenie o kotce (niewysterylizowanej!) w typie persa z Wielkopolski (Kalisz).

Szczegóły ogłoszenia
"Kotka rasy pers w wieku 4 lat.Kupiona jako towarzysz dla naszego kotka,ale zupełnie go nie akceptuje.
Nie jest zbyt przymilna,jak chce to sama podejdzie po pieszczoty.Odrobaczona i odpchlona.Przy znieczuleniu miejscowym obcięta.Miała futro w złym stanie.Cena 100zł zwrot za koszt dojazdu.Kosztowała nas 250zł do tego doliczmy dojazd obcięcie odrobaczenie i odpchlenia.Nadaje się do domu bez innych kotów-my zostaliśmy oszukani.Akceptuje dzieci , śmiało mogą przy niej brykać ale nie lubi ich pieszczot.Kotka nie jest wysterylizowana.Korzysta z kuwety."

Ludzie chcą niby 100zł, ale może oddadzą taniej, widać, że za kotem nie przepadają. Szkoda by wpadła w łapy pseudo:

http://sprzedajemy.pl/pers-kotka,35691757

Koniczynka47

 
Posty: 2746
Od: Wto lut 23, 2016 9:21

Post » Śro mar 23, 2016 23:14 Re: Adopcje Puchatkowa VII W-wa POMOC NA CITO!!!!

Ale oni chcą zwrot dojazdu do kogo? Bo nie rozumiem. No sorry, ale to ich ryzyko. Nikt za to płacił im nie będzie. Zapewne kupią sobie kolejną kotkę jak ktoś wybawi ich z kłopotu, no bo przecież mają kocurka. Pewnie też niekastrowanego. Ciekawe jak długo u nich była.
dorzuć się do sterylek: https://www.ratujemyzwierzaki.pl/azg dla bezdomnych: KRS 0000338819

Edzina

 
Posty: 4524
Od: Czw lut 10, 2005 12:07

Post » Śro mar 23, 2016 23:18 Re: Adopcje Puchatkowa VII W-wa POMOC NA CITO!!!!

Ja też tego ogłoszenia nie w pełni rozumiem tzn ja myślę, że chcą tę stówę.
W sumie kota chyba niezsocjalizowana i nie nauczona pielęgnacji skoro wymaga premedykacji do golenia.
Dobrze, że moda na persy mija bo nieciekawie kończą.

Koniczynka47

 
Posty: 2746
Od: Wto lut 23, 2016 9:21

Post » Śro mar 23, 2016 23:20 Re: Adopcje Puchatkowa VII W-wa POMOC NA CITO!!!!

Zawsze można ich postraszyć, że zgodnie z ustawą nie mogą sprzedawać...
dorzuć się do sterylek: https://www.ratujemyzwierzaki.pl/azg dla bezdomnych: KRS 0000338819

Edzina

 
Posty: 4524
Od: Czw lut 10, 2005 12:07

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: emilab., Google [Bot], kicalka, luty-1, mraucia, Silverblue i 134 gości