KOTY Z KORABIEWIC - głosuj w Krakvecie!!!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon kwi 30, 2012 18:40 Re: KOTY Z KORABIEWIC - głosuj w Krakvecie!!!

Po Panoramie byl reportaz na Dwojce o Korabiewicach...
"Niech no on tylko wróci,
niech no się pokaże.
Już on się dowie,
że tak z kotem nie można.
Będzie się szło w jego stronę
jakby się wcale nie chciało,
pomalutku,
na bardzo obrażonych łapach". W. Szymborska


http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=130647

anula790820

 
Posty: 838
Od: Sob lut 19, 2011 21:49
Lokalizacja: Wejherowo

Post » Pon kwi 30, 2012 18:50 Re: KOTY Z KORABIEWIC - głosuj w Krakvecie!!!

Ja nie widziałam ale moja mama tak. Powiedziała, że gdyby nie widziała wcześniejszych reportaży, nie znała moich opowiadań to uwierzyłaby Szwarc. Występuje tam jako biedna schorowana kobieta, która mieszka w baraku, nie dostaje leków, jedzenia. Suwałko ma zarzuty prokuratorskie za znęcanie się nad nią.

Jeżeli ktoś oglądał to proszę o potwierdzenie lub zaprzeczenie, bo chyba moja mama w emocjach coś źle zrozumiała. Podobno Szwarc mówiła, że sterylizacja/kastracja i czipowanie to metody hitlerowskie, bo tak robiono w obozach koncentracyjnych.

Edit Suławko
Ostatnio edytowano Pon kwi 30, 2012 19:12 przez 1969ak, łącznie edytowano 1 raz
Bazylek 27.03.2012 [*] Ludzik 11.03.2015 [*] Julia 19.09.2021 [*] Bułka 9.10.2021 [*] Barszczyk 15.03.2022 [*] Na pewno do Was przyjdę, na pewno.
Obrazek

1969ak

 
Posty: 4338
Od: Nie kwi 22, 2007 12:33
Lokalizacja: Białystok

Post » Pon kwi 30, 2012 18:58 Re: KOTY Z KORABIEWIC - głosuj w Krakvecie!!!

Oglądałam ten reportaż jednym okiem, ale główny przekaz właśnie taki był - biedna kobieta, niesłusznie oskarżona, która na rzecz zwierząt poświęciła swoje dostatnie życie. Sformułowanie o obozach koncentracyjnych też padło.
http://www.tvp.pl/publicystyka/magazyny ... 40/7001106
Tu można ten odcinek zobaczyć.

RatMaga

 
Posty: 871
Od: Wto maja 03, 2011 18:48
Lokalizacja: Banino

Post » Pon kwi 30, 2012 19:11 Re: KOTY Z KORABIEWIC - głosuj w Krakvecie!!!

Już obejrzałam. Jedno słowo - wymiot.
Bazylek 27.03.2012 [*] Ludzik 11.03.2015 [*] Julia 19.09.2021 [*] Bułka 9.10.2021 [*] Barszczyk 15.03.2022 [*] Na pewno do Was przyjdę, na pewno.
Obrazek

1969ak

 
Posty: 4338
Od: Nie kwi 22, 2007 12:33
Lokalizacja: Białystok

Post » Pon kwi 30, 2012 19:49 Re: KOTY Z KORABIEWIC - głosuj w Krakvecie!!!

Tak, sterylizacje i czipowanie zwierzat porownala do metod stosowanych wobec ludzi w obozach koncentracyjnych.
Bylo mi jej nawet zal, ale jak to porowniane uslyszalam to pomyslalam sobie, ze to chora kobieta jest... No i w sumie tez mi zal chorych ludzi.
Ale najbardziej mi zal tych zwierzat...
W reportazu nie zwrocono uwagi specjalnej na ich warunki - zabraklo obrazu, byly tylko slowa...
"Niech no on tylko wróci,
niech no się pokaże.
Już on się dowie,
że tak z kotem nie można.
Będzie się szło w jego stronę
jakby się wcale nie chciało,
pomalutku,
na bardzo obrażonych łapach". W. Szymborska


http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=130647

anula790820

 
Posty: 838
Od: Sob lut 19, 2011 21:49
Lokalizacja: Wejherowo

Post » Pon kwi 30, 2012 20:59 Re: KOTY Z KORABIEWIC - głosuj w Krakvecie!!!

Zofia&Sasza pisze:
_ogonek_ pisze:Może być taki bannerek?

Obrazek

Kod: Zaznacz cały
[URL=http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=139109][IMG]http://wstaw.org/m/2012/04/22/BANNEREK.gif[/IMG][/URL]

Dzięki, kochana :1luvu:

w wolnej chwili ( kiedyś chyba nadejdzie?) zrobię jakiś inny, może lepsze? zobaczymy :P

_ogonek_

 
Posty: 3138
Od: Pon cze 07, 2010 8:17
Lokalizacja: Bielawa/Uciechów

Post » Pon kwi 30, 2012 22:10 Re: KOTY Z KORABIEWIC - głosuj w Krakvecie!!!

Oglądałam reportaż. Dla mnie też szczególnie kontrowersyjny wydaje się sprzeciw pani Magdaleny Szwarc wobec sterylizacji, czipowaniu i numerowaniu zwierząt, jako metodach stosowanych w obozach koncentracyjnych.

miltonia

 
Posty: 1181
Od: Wto maja 08, 2007 18:29
Lokalizacja: Gdynia

Post » Wto maja 01, 2012 19:59 Re: KOTY Z KORABIEWIC - głosuj w Krakvecie!!!

miltonia pisze:Oglądałam reportaż. Dla mnie też szczególnie kontrowersyjny wydaje się sprzeciw pani Magdaleny Szwarc wobec sterylizacji, czipowaniu i numerowaniu zwierząt, jako metodach stosowanych w obozach koncentracyjnych.
Ale to jest jej prywatny pogląd, bo na sterylki godziła sie od dawna...Poglady dot. robaczków w ziemi itp bardzo zblizone do pogladów niejednego weganina...

gagata1

 
Posty: 74
Od: Nie maja 18, 2008 7:34

Post » Wto maja 01, 2012 20:09 Re: KOTY Z KORABIEWIC - głosuj w Krakvecie!!!

Jednak porównanie do obozów koncentracyjnych jest ani fortunne ani edukacyjne. Myślę o osobach, przeciwnym sterylizacji, którym ten reportaż przyniósł nowy argument. Fatalny IMHO.
Co do weganizmu - zgoda. Jeśli się więc zarządza schroniskiem, to albo zgodnie ze swoimi poglądami przestaje się nim zarządzać, albo stosuje się do prawa i wytycznych dotyczących sprawowania zarządu nad taką placówką... A wegańskie poglądy kobiety jakoś mi nie współgrają z widokiem padłych i zagryzionych psów...

Ach, ta misja telewizji publicznej... :roll:
Obrazek Obrazek
W moim domu koty bawią się strzykawkami. A jednak patologia czai się gdzie indziej...

joshua_ada

Avatar użytkownika
 
Posty: 9851
Od: Pon gru 03, 2007 8:41

Post » Wto maja 01, 2012 20:15 Re: KOTY Z KORABIEWIC - głosuj w Krakvecie!!!

joshua_ada pisze:Jednak porównanie do obozów koncentracyjnych jest ani fortunne ani edukacyjne. Myślę o osobach, przeciwnym sterylizacji, którym ten reportaż przyniósł nowy argument. Fatalny IMHO.
Co do weganizmu - zgoda. Jeśli się więc zarządza schroniskiem, to albo zgodnie ze swoimi poglądami przestaje się nim zarządzać, albo stosuje się do prawa i wytycznych dotyczących sprawowania zarządu nad taką placówką... A wegańskie poglądy kobiety jakoś mi nie współgrają z widokiem padłych i zagryzionych psów...

Ach, ta misja telewizji publicznej... :roll:
A gdzie były te padłe i zagryzione psy? W Korabiewicach? Czy w misyjnych reportażach z jesieni? Bo najbiedniejszy pies - ten interwencyjnie odebrany kaukaziasty, był raczej zdrowy....

gagata1

 
Posty: 74
Od: Nie maja 18, 2008 7:34

Post » Wto maja 01, 2012 22:14 Re: KOTY Z KORABIEWIC - głosuj w Krakvecie!!!

Namalowane w Photoshopie.
EOT.
Obrazek Obrazek
W moim domu koty bawią się strzykawkami. A jednak patologia czai się gdzie indziej...

joshua_ada

Avatar użytkownika
 
Posty: 9851
Od: Pon gru 03, 2007 8:41

Post » Śro maja 02, 2012 6:51 Re: KOTY Z KORABIEWIC - głosuj w Krakvecie!!!

joshua_ada pisze:Namalowane w Photoshopie.
EOT.

A, no to się wyjaśniło. Bo już się bałam, że Korabiewice okrzyknięto umieralnią tylko dlatego, że łatwiej jest kopać po kostkach samotną starą kobietę niż wziąść się za bary z wypasionymi facetami zarządzajacymi Kotliskami czy Klembowem, gdzie zwierzęta przebywają w zadrutowanych pudełkach szumnie zwanych budokojcami . To i dla mnie EOT.

gagata1

 
Posty: 74
Od: Nie maja 18, 2008 7:34

Post » Wto maja 08, 2012 13:47 Re: KOTY Z KORABIEWIC - głosuj w Krakvecie!!!

Mam pytanie formalne - kto i dlaczego zaraportował posty Zofia&Sasza oraz gagata1? Ten, w którym Zofia&Sasza pisała, że wstydzi się współpracy z Emirem, a gagata1 że faktycznie Zofia&Sasza ma się za co wstydzić, ale, że jej życzy jak zawsze szczęścia, jak też kotom, którymi Z&S była łaskawa się zająć. Post Zosi wisiał od jakiegoś czasu i nikomu nie wadził, post gagata1 nie był niegrzeczny, a tu nagle trach - komuś zaczęło przeszkadzac i zniknęło we mgle 8O :roll:
“Kwiecień słodki nadchodzi, niech się zacznie święto głupców!”
Jestem satyrykiem.
Obrazek

https://www.sklepjubilerski.com/porady- ... jubilerski, cytat: Joker

Liwia

Avatar użytkownika
 
Posty: 13793
Od: Pt gru 03, 2004 19:58

Post » Wto maja 08, 2012 14:07 Re: KOTY Z KORABIEWIC - głosuj w Krakvecie!!!

Liwia pisze:Mam pytanie formalne - kto i dlaczego zaraportował posty Zofia&Sasza oraz gagata1? Ten, w którym Zofia&Sasza pisała, że wstydzi się współpracy z Emirem, a gagata1 że faktycznie Zofia&Sasza ma się za co wstydzić, ale, że jej życzy jak zawsze szczęścia, jak też kotom, którymi Z&S była łaskawa się zająć. Post Zosi wisiał od jakiegoś czasu i nikomu nie wadził, post gagata1 nie był niegrzeczny, a tu nagle trach - komuś zaczęło przeszkadzac i zniknęło we mgle 8O :roll:

Swój post zaraportowałam ja. Po namyśle stwierdziłam, że to OT :oops: W Korabiewicach wciąż koty czekają na domy, więc nie mam zamiaru się wdawać w bezsensowne przepychanki.
Obrazek
UWAGA - Angalia to IKA 6 (na FB Krystyna Kowalska) nie wysyłajcie kotów!!!
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=117164

Zofia.Sasza

 
Posty: 15958
Od: Wto wrz 09, 2008 15:02
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto maja 08, 2012 19:46 Re: KOTY Z KORABIEWIC - głosuj w Krakvecie!!!

Post gagata1 też zaraportowała Zofia&Sasza, oba jako OT
w mojej ocenie wymiana "uprzejmości" między paniami to faktycznie był OT, więc usunęłam.
abluo ergo sum

Beliowen

Avatar użytkownika
 
Posty: 55549
Od: Czw lis 25, 2004 11:33
Lokalizacja: 52°04′N 21°01′E

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], kasiek1510 i 486 gości

cron