Czy istnieje choroba w której objawy są podobne do ruji?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto sty 10, 2012 15:10 Czy istnieje choroba w której objawy są podobne do ruji?

Czy istnieje choroba w której objawy są podobne do ruji?
Niedawno przygarnęłam kotka z ulicy. Miał wtedy około 6-8 tygodni. Teraz minęło 1,5 miesiąca.
Czy to możliwe żeby ta maleńka kociczka dostała już ruji?
Bardzo mała jest z wyglądu w sumie taki dzieciak. Wygląda jak mały kociak.
Kocica bardzo piszczy (a była raczej cicha) ociera się i rusza udeptująco tylnymi nóźkami jakby przysiada.
Nie wiem co począć.
Czy jeśli to ruja to ona zostanie już taka miniaturkowa?

piano

 
Posty: 1472
Od: Śro paź 26, 2011 11:15
Lokalizacja: Toruń

Post » Wto sty 10, 2012 16:45 Re: Czy istnieje choroba w której objawy są podobne do ruji?

Czyli kotka miałaby 3,5 m-ca.
Kto ocenił wiek kota?
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34299
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Wto sty 10, 2012 18:09 Re: Czy istnieje choroba w której objawy są podobne do ruji?

zbadałabym kocicę pod kątem hormonu przysadki.nie wiem jaki ma to skrót,ale wet będzie wiedział.
przysadka produkuje hormon wzrostu,upośledzenie jej pracy może skutkować karłowatością przysadkową.ale żeby to stwierdzić,trzeba zrobić kotce odpowiednie badanie.
ObrazekObrazekObrazek

Koszmaria

Avatar użytkownika
 
Posty: 6233
Od: Pon lut 04, 2008 1:17
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto sty 10, 2012 18:14 Re: Czy istnieje choroba w której objawy są podobne do ruji?

Koszmaria pisze:zbadałabym kocicę pod kątem hormonu przysadki.nie wiem jaki ma to skrót,ale wet będzie wiedział.
przysadka produkuje hormon wzrostu,upośledzenie jej pracy może skutkować karłowatością przysadkową.ale żeby to stwierdzić,trzeba zrobić kotce odpowiednie badanie.


Ale karłowatość przysadkowa powoduje także opóźnienie dojrzewania płciowego.

Piano, a ile waży koteczka?
Nie ma takiego głupstwa i nikczemności, które, byle stale powtarzane, nie zostały wreszcie przyjęte i przestały razić jako głupstwo i nikczemność.
Sławomir Mrożek

marikita

 
Posty: 1601
Od: Śro kwi 08, 2009 12:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto sty 10, 2012 18:27 Re: Czy istnieje choroba w której objawy są podobne do ruji?

marikita pisze:
Koszmaria pisze:zbadałabym kocicę pod kątem hormonu przysadki.nie wiem jaki ma to skrót,ale wet będzie wiedział.
przysadka produkuje hormon wzrostu,upośledzenie jej pracy może skutkować karłowatością przysadkową.ale żeby to stwierdzić,trzeba zrobić kotce odpowiednie badanie.


Ale karłowatość przysadkowa powoduje także opóźnienie dojrzewania płciowego.

Piano, a ile waży koteczka?

tak,ale powoduje też karłowatość :wink: ,więc wet mógł źle ocenić wiek.
ObrazekObrazekObrazek

Koszmaria

Avatar użytkownika
 
Posty: 6233
Od: Pon lut 04, 2008 1:17
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto sty 10, 2012 18:53 Re: Czy istnieje choroba w której objawy są podobne do ruji?

Zabiedzone kociaki z ulicy często wyglądają na młodsze, w dobrych domowych warunkach szybko nadrabiają opóźnienia. Więc kotka mogła być starsza, niż ja oceniono. Przed ósmym tygodniem życia wiek ocenić można po uzębieniu - jeszcze nie wszystkie mleczaki są wyrżnięte. Czy wet tylko na podstawie wielkości kotka się wypowiadał?
Wszystko wskazuje, że to normalna ruja.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14739
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Wto sty 10, 2012 19:01 Re: Czy istnieje choroba w której objawy są podobne do ruji?

Koszmaria pisze:
marikita pisze:
Koszmaria pisze:zbadałabym kocicę pod kątem hormonu przysadki.nie wiem jaki ma to skrót,ale wet będzie wiedział.
przysadka produkuje hormon wzrostu,upośledzenie jej pracy może skutkować karłowatością przysadkową.ale żeby to stwierdzić,trzeba zrobić kotce odpowiednie badanie.


Ale karłowatość przysadkowa powoduje także opóźnienie dojrzewania płciowego.

Piano, a ile waży koteczka?

tak,ale powoduje też karłowatość :wink: ,więc wet mógł źle ocenić wiek.

Też racja. Ale to chyba nie wet oceniał wiek kotki?

Zdarzają się koty miniaturowe, jak mój Gatek, który waży mniej niż 3 kg, a gdy dojrzał miał ok.7,5 mies. i ważył ok. 2 kg (nie pamiętam dokładnie). Gatek jest normalnym, zdrowym kocurkiem, ale nawet teraz, w wieku 12 lat, wygląda jak podrostek :D
Nie ma takiego głupstwa i nikczemności, które, byle stale powtarzane, nie zostały wreszcie przyjęte i przestały razić jako głupstwo i nikczemność.
Sławomir Mrożek

marikita

 
Posty: 1601
Od: Śro kwi 08, 2009 12:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto sty 10, 2012 19:38 Re: Czy istnieje choroba w której objawy są podobne do ruji?

2 tygodnie po tym jak ją wzięłam to kocica ważyła 0,6 kg a teraz to około 0,8-1,2 (nie mam wagi). Strasznie dużo je ale jest mała i chuda. Nawet nie ma takiego normalnego futerka tylko takie delikatne jak małe koty. Wszystko jest dziwne. Na brzuszku jej się sutki uwypukliły. Jej mama teź nie jest duża tak z 3 kg
ale ona to przecież połowa tej matki. Trochę w szoku jestem.

A wiek oceniłam ja po tym że jak ją brałam to nadal piła mleko od matki, na podstawie zdjęć kotów w internecie. Takie małe ząbki miała bo potrafiła gryźć i jeść
mokre jedzonko dla juniorów, ale nie wiem czy miała wszystkie ząbki.

Jak to ruja to z jednej strony dobrze że nie jakaś choroba...
Ale z drugiej strony ruja tak wcześnie też nie dobrze.

piano

 
Posty: 1472
Od: Śro paź 26, 2011 11:15
Lokalizacja: Toruń

Post » Śro sty 11, 2012 13:41 Re: Czy istnieje choroba w której objawy są podobne do ruji?

Pomiziaj kotkę przy nasadzie ogonka. Jeżeli to rujka, to wypnie dupinkę.
Acha, kicia była porządnie odrobaczona?
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33281
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Pt sty 13, 2012 0:02 Re: Czy istnieje choroba w której objawy są podobne do ruji?

Ona mi w kółko wypinała. Po dwóch dniach minęło. Zważyłam kotka i ona waży 1,7 kg ale waga myli się tak do 0,4 kg.
Nikt nie może uwierzyć że taki mały kociak ma ruję.

piano

 
Posty: 1472
Od: Śro paź 26, 2011 11:15
Lokalizacja: Toruń

Post » Pt sty 13, 2012 0:14 Re: Czy istnieje choroba w której objawy są podobne do ruji?

A są inne koty w domu? Bo ich obecność stymuluje hormony.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14739
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Pt sty 13, 2012 0:22 Re: Czy istnieje choroba w której objawy są podobne do ruji?

Faktycznie bardzo wcześnie, choć znałam kotkę czteromiesięczną, która rujkowała.
Obrazek

Agulas74

Avatar użytkownika
 
Posty: 4566
Od: Pt maja 11, 2007 12:30
Lokalizacja: Tychy

Post » Pt sty 13, 2012 1:08 Re: Czy istnieje choroba w której objawy są podobne do ruji?

Też miałam taki przykry wypadek, że kotka 4-miesięczna zaciążyła. Nikt się nie spodziewał tego w tym wieku, skończyło się cesarką, bo nie mogła sama urodzić.
[/url]Obrazek
Kupując w naszym sklepie pomagasz zwierzakom. Sklep SzopFilantrop. Karmy dla kota, żwirek, karmy dla psa, akcesoria dla zwierząt
Fundacja Stawiamy na Łapy

mikela

 
Posty: 1224
Od: Czw sty 13, 2011 20:33
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt sty 13, 2012 2:48 Re: Czy istnieje choroba w której objawy są podobne do ruji?

MB&Ofelia pisze:Pomiziaj kotkę przy nasadzie ogonka. Jeżeli to rujka, to wypnie dupinkę.
Acha, kicia była porządnie odrobaczona?

co za kiepski sposób na sprawdzenie czegokolwiek.
jak miziam swoje kastrowane kocury to też wypinają puę.to znaczy że zawsze są kotkami w ruji :roll: ?

Marikita,mój Szprot jak przyjechał do mnie ważył 1,8kg,a miał rok,i dopiero rok później zaczął pachnieć kocurem.
ObrazekObrazekObrazek

Koszmaria

Avatar użytkownika
 
Posty: 6233
Od: Pon lut 04, 2008 1:17
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt sty 13, 2012 8:11 Re: Czy istnieje choroba w której objawy są podobne do ruji?

Czy koteczkę widział wet?
Czy ona jest odrobaczona?
To co opisujesz, pasuje do zarobaczonego kociaka. Wtedy słabo się rozwija, słabo rośnie, ma kiepskie futerko.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13734
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Majestic-12 [Bot], Meteorolog1 i 229 gości