PJD-Operacja ZABIEG - zapraszamy do NOWEGO WĄTKU s. 100 :-)

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw maja 01, 2014 9:31 Re: PJD-Operacja ZABIEG. Akcja Mobilizacja - POMOC PILNIE! s

:1luvu:

starchurka

 
Posty: 1843
Od: Nie sie 26, 2007 0:09
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw maja 01, 2014 10:41 Re: PJD-Operacja ZABIEG. Akcja Mobilizacja - POMOC PILNIE! s

grrr... pisze:... p. Pirulasińska ...

A co tak oficjalnie? :twisted:

pirulasińska

Avatar użytkownika
 
Posty: 425
Od: Pon mar 19, 2012 15:08

Post » Czw maja 01, 2014 10:50 Re: PJD-Operacja ZABIEG. Akcja Mobilizacja - POMOC PILNIE! s

Tak mi to jakoś grzeczniej wyglądało. :oops: :wink:
Obrazek

grrr...

 
Posty: 15640
Od: Pon paź 09, 2006 19:32
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob maja 03, 2014 9:48 Re: PJD-Operacja ZABIEG. Akcja Mobilizacja - POMOC PILNIE! s

Z okazji 3 maja życzę wszystkim miłego odpoczynku :1luvu: i przypominam o bazarkach dla OZ:

viewtopic.php?f=20&t=161952
viewtopic.php?f=20&t=161862

:D

starchurka

 
Posty: 1843
Od: Nie sie 26, 2007 0:09
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob maja 03, 2014 12:34 Re: PJD-Operacja ZABIEG. Akcja Mobilizacja - POMOC PILNIE! s

A! i uwaga - bazarki się LICYTUJĄ, także jak przegapicie, to wam takie śliczne rzeczy uciekną sprzed nosa :1luvu: :1luvu: :1luvu:

starchurka

 
Posty: 1843
Od: Nie sie 26, 2007 0:09
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie maja 04, 2014 12:35 Re: PJD-Operacja ZABIEG. Akcja Mobilizacja - POMOC PILNIE! s

Szukamy domu dla szylkretowej Kitki z Bielska! Może ktoś chciałby pomóc? Ma dość pustki w domu? ;) kicia wygląda na przyjazną i do ludzi, i do dzieci ;) możliwe ze została wyrzucona przed majówką...

Mobilizujemy się! Dziś ostatni dzień długiego weekendu - od jutra pewnie wszyscy mamy mnóstwo pracy... pomyślcie o nas.
Szczególnie, że OZ szykuje niespodziankę w przyszłym tygodniu (mam nadzieję, że niespodzianka dojedzie ^^)...

starchurka

 
Posty: 1843
Od: Nie sie 26, 2007 0:09
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon maja 05, 2014 17:05 Re: PJD-Operacja ZABIEG. Akcja Mobilizacja - POMOC PILNIE! s

Kolejna koteczka o nazwie Pestka trafiła dzisiaj do lecznicy jutro zabieg:-)
Kotka będzie zrobiona na talon z miasta :ok:
Na Leczenie i utrzymanie Rybnickich Szpitalniaków ZAPRASZAMY!
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=20&t=158604

afiain

 
Posty: 1044
Od: Pt mar 11, 2011 20:33

Post » Pon maja 05, 2014 18:00 Re: PJD-Operacja ZABIEG. Akcja Mobilizacja - POMOC PILNIE! s

Super :D

A gdyby ktoś nie pamiętał dlaczego sterylizacja jest konieczna:
Dostaliśmy dzisiaj zgłoszenie o 5 maleńkich kociętach, które mają być wyrzucone z piwnicy. Ratunku :( na moje oko mają około 3 tygodni, są maleńkie i śliczne. OZ nie zdążył. .. co robimy???

starchurka

 
Posty: 1843
Od: Nie sie 26, 2007 0:09
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto maja 06, 2014 8:09 Re: PJD-Operacja ZABIEG. Akcja Mobilizacja - POMOC PILNIE! s

Poszedł przelew z bazarku z bransoletkami - 24 zł.

starchurka pisze:Super :D

A gdyby ktoś nie pamiętał dlaczego sterylizacja jest konieczna:
Dostaliśmy dzisiaj zgłoszenie o 5 maleńkich kociętach, które mają być wyrzucone z piwnicy. Ratunku :( na moje oko mają około 3 tygodni, są maleńkie i śliczne. OZ nie zdążył. .. co robimy???



I don't know... :(

Sarah DeMonique

 
Posty: 2704
Od: Pt cze 04, 2010 11:10
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto maja 06, 2014 8:20 Re: PJD-Operacja ZABIEG. Akcja Mobilizacja - POMOC PILNIE! s

starchurka pisze:Super :D

A gdyby ktoś nie pamiętał dlaczego sterylizacja jest konieczna:
Dostaliśmy dzisiaj zgłoszenie o 5 maleńkich kociętach, które mają być wyrzucone z piwnicy. Ratunku :( na moje oko mają około 3 tygodni, są maleńkie i śliczne. OZ nie zdążył. .. co robimy???


Moja zdesperowana sąsiadka jak już nie miała siły i środków, żeby zajmować się podrzucanymi na osiedle kotami, zadzwoniła w końcu do wydziału ochrony środowiska w urzędzie miasta i tam organizowali pomoc, co prawda nieudolnie, ale jednak dawali jakieś możliwości (dt i zapłacenie za leczenie oraz szukanie ds). Nie wiem, jakiej miejscowości dotyczy sprawa kociaków, ale może to jakaś opcja? W końcu opieka nad bezdomnymi zwierzętami należy do zadań gminy...
W tym roku była taka ciepła zima, że wysyp zacznie się wcześniej, to jest tragiczne...
Obrazek

Axa76

 
Posty: 3889
Od: Śro wrz 24, 2008 13:56
Lokalizacja: Cieszyn

Post » Wto maja 06, 2014 16:24 Re: PJD-Operacja ZABIEG. Akcja Mobilizacja - POMOC PILNIE! s

starchurka pisze:[...]Dostaliśmy dzisiaj zgłoszenie o 5 maleńkich kociętach, które mają być wyrzucone z piwnicy. Ratunku :( na moje oko mają około 3 tygodni, są maleńkie i śliczne. OZ nie zdążył. .. co robimy???

maluchy wywalone z gniazda zginą
czy kocica żyje?
--------------
napiszę, co ja robię:
- jadę i wyciągam kociaki
- na kociaki łapię matkę
- wszystkimi siłami próbuję znaleźć im miejscówkę
- po odchowaniu maluchów, wycinam matkę i wypuszczam (chyba, że jest oswojona, to szukam jej domu)
- wyadoptowuję kociaki
--------------
... mry!
http://domowepiwniczne.blogspot.com/ <- a to nasz blog, można poczytać
i pomóc nam robiąc zakupy w Zooplus'ie - kliknij w banerek sklepu na pierwszej stronie bloga

jesteśmy też na FB -> https://web.facebook.com/IKtoTuMruczy/

ewa_mrau

Avatar użytkownika
 
Posty: 8490
Od: Pon sie 30, 2010 12:57
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw maja 08, 2014 20:00 Re: PJD-Operacja ZABIEG. Akcja Mobilizacja - POMOC PILNIE! s

Ewo!

Z grubsza robimy to samo. Piszę "z grubsza", bo działanie w organizacji wbrew pozorom często ogranicza a nie rozszerza pole działania. To paradoks, który wyjaśnię krótko: za dużo zgłoszeń. Nie jesteśmy w stanie bezpiecznie wyciągnąć z tej biedy wszystkich kociąt, o których wiemy. Także w związku z tego typu patowymi sytuacjami, kiedy brakowało nam rąk do pracy, miejsca, czasu, pieniędzy, siły a kolejne kocięta siekały nam serca na kawałeczki - wymyśliliśmy, że sposobem na działanie Fundacji będzie sterylizacja.
Niestety tego typu komunikaty napływają KAŻDEJ wiosny.

W tej konkretnej sytuacji nie dostałam nawet informacji gdzie są kocięta - myślę, że osoba, która do mnie pisała, była dość spanikowana. Na szczęście widać było na zdjęciach, że kocica jest w dobrym stanie, kocięta też wyglądały niczego sobie. Mimo próśb nie dostałam już odpowiedzi.... mam nadzieję, że po prostu znalazło się inne niż fundacyjne wyjście...

Z innej beczki - walczymy o kolejne faktury! Dla OZ! :D I dla ślicznotek, które lubią biżuterię ;)

viewtopic.php?f=20&t=162112

starchurka

 
Posty: 1843
Od: Nie sie 26, 2007 0:09
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt maja 09, 2014 12:07 Re: PJD-Operacja ZABIEG. Akcja Mobilizacja - POMOC PILNIE! s

starchurka pisze:Ewo!

Z grubsza robimy to samo. Piszę "z grubsza", bo działanie w organizacji wbrew pozorom często ogranicza a nie rozszerza pole działania.[...]

wiem coś o tym
starchurka pisze:[...]W tej konkretnej sytuacji nie dostałam nawet informacji gdzie są kocięta - myślę, że osoba, która do mnie pisała, była dość spanikowana. Na szczęście widać było na zdjęciach, że kocica jest w dobrym stanie, kocięta też wyglądały niczego sobie. Mimo próśb nie dostałam już odpowiedzi.... mam nadzieję, że po prostu znalazło się inne niż fundacyjne wyjście...[...]

a to jest niestety bardzo częste
przekazać żabę dalej, i ma się zgłowy
a my się martwimy
----------------------
... mry!
http://domowepiwniczne.blogspot.com/ <- a to nasz blog, można poczytać
i pomóc nam robiąc zakupy w Zooplus'ie - kliknij w banerek sklepu na pierwszej stronie bloga

jesteśmy też na FB -> https://web.facebook.com/IKtoTuMruczy/

ewa_mrau

Avatar użytkownika
 
Posty: 8490
Od: Pon sie 30, 2010 12:57
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon maja 12, 2014 6:35 Re: PJD-Operacja ZABIEG. Akcja Mobilizacja - POMOC PILNIE! s

Faktury spływają, choć w nieco wolniejszym tempie.

Bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc :D


Przypominam o trwającym bazarku na OZ - aż 3 potencjalne lancety ;) a poza tym ładne rzeczy ^^ viewtopic.php?f=20&t=162112

starchurka

 
Posty: 1843
Od: Nie sie 26, 2007 0:09
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto maja 13, 2014 21:15 Re: PJD-Operacja ZABIEG. Akcja Mobilizacja - POMOC PILNIE! s

Pierwsza strona aktualna (stan na wczorajszy wieczór).
W zeszłym tygodniu Operację Zabieg wsparli: mb :1luvu: , njord :1luvu: , Magdalena H. :1luvu: , Wojciech Z. :1luvu: , Sarah DeMonique :1luvu: , slapcio :1luvu: , Zosik :1luvu: , czarno-czarni :1luvu: , AXA76 :1luvu: , Miszelina :1luvu: , stachurka :1luvu: , Batka :1luvu:

Ogromne dzięki!!! :1luvu: :1luvu: :1luvu:



Aktualny stan konta OZ:
Do wykorzystania: -184,481 zł lancetów czyli -1844,81 zł
Obrazek

grrr...

 
Posty: 15640
Od: Pon paź 09, 2006 19:32
Lokalizacja: Kraków

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 491 gości