Początkujący właściciel syberiana - pytań bez liku ;)

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie sty 22, 2012 14:37 Re: Początkujący właściciel syberiana - pytań bez liku ;)

Sierść miał kołnierz, ale nie korzystał z niego. Może dlatego, że był mały, muszę go odnaleźć. Nocnik ma rozmiar standardowy, europejski, kot po prostu jest gibki ;) Na zdjęciu tak nie widać, ale dużo kota wychodzi z tego nocnika ;)

Kot śpi najczęściej z nami w łóżku. Myślałem, że będe bardziej stanowczy, ale myślę sobie, że skoro jest mały i nie ma towarzysza, to potrzebuje bliskości, więc sobie śpi razem z nami. Ale lubi też spać w wózku dla lalek, na drapaku i w pudełku kartonowym :)

kordian

 
Posty: 38
Od: Pt gru 30, 2011 21:45

Post » Nie sty 22, 2012 14:51 Re: Początkujący właściciel syberiana - pytań bez liku ;)

kordian pisze:Sierść miał kołnierz, ale nie korzystał z niego. Może dlatego, że był mały, muszę go odnaleźć. Nocnik ma rozmiar standardowy, europejski, kot po prostu jest gibki ;) Na zdjęciu tak nie widać, ale dużo kota wychodzi z tego nocnika ;)

Kot śpi najczęściej z nami w łóżku. Myślałem, że będe bardziej stanowczy, ale myślę sobie, że skoro jest mały i nie ma towarzysza, to potrzebuje bliskości, więc sobie śpi razem z nami. Ale lubi też spać w wózku dla lalek, na drapaku i w pudełku kartonowym :)

Wszystkie lubią od kota domowego po najrasowsze te same rzeczy.Ja bym się cieszyła jakby kot spał ze mną (bo już nie lubi ,tylko jako maluch)
Obrazek ,

vailet

 
Posty: 12680
Od: Śro sty 05, 2011 22:28
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post » Nie sty 22, 2012 14:56 Re: Początkujący właściciel syberiana - pytań bez liku ;)

kordian pisze:Sierść miał kołnierz, ale nie korzystał z niego. Może dlatego, że był mały, muszę go odnaleźć. Nocnik ma rozmiar standardowy, europejski, kot po prostu jest gibki ;) Na zdjęciu tak nie widać, ale dużo kota wychodzi z tego nocnika ;)

Kot śpi najczęściej z nami w łóżku. Myślałem, że będe bardziej stanowczy, ale myślę sobie, że skoro jest mały i nie ma towarzysza, to potrzebuje bliskości, więc sobie śpi razem z nami. Ale lubi też spać w wózku dla lalek, na drapaku i w pudełku kartonowym :)

moje trzy kocury jak tylko zasnę układają się na mnie.chociaż w tym są zgodne.
więc jeśli będzie drugi kot,to będziecie mieć dwóch towarzyszy w łóżku :P
to czasami przeszkadza :oops:

co do chowania zabawek-rób to jak najbardziej,inaczej kotu powszednieją i stają się nieatrakcyjne.
jak mu teraz wystawisz tunel,to za tydzień go schowaj.
Ostatnio edytowano Nie sty 22, 2012 14:57 przez Koszmaria, łącznie edytowano 1 raz
ObrazekObrazekObrazek

Koszmaria

Avatar użytkownika
 
Posty: 6233
Od: Pon lut 04, 2008 1:17
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie sty 22, 2012 14:57 Re: Początkujący właściciel syberiana - pytań bez liku ;)

A ze mną tam moje śpią. Czasem miejsca dla mnie już brakuje :lol:
Obrazek

Obrazek Obrazek

Lilianna J-wie

 
Posty: 3611
Od: Czw paź 13, 2011 6:03
Lokalizacja: Jastrowie k/ Piły

Post » Nie sty 22, 2012 14:59 Re: Początkujący właściciel syberiana - pytań bez liku ;)

Nie wszystkie koty lubią spać w łóżku :( Kiedyś mnie to wkurzało,a teraz brakuje mi tego mimo kłaków.
Obrazek ,

vailet

 
Posty: 12680
Od: Śro sty 05, 2011 22:28
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post » Nie sty 22, 2012 15:05 Re: Początkujący właściciel syberiana - pytań bez liku ;)

Moja Kuba nigdy nie śpi w łóżku, ostatnio upatrzyła sobie hamak na kaloryferze
Obrazek

Obrazek Obrazek

Lilianna J-wie

 
Posty: 3611
Od: Czw paź 13, 2011 6:03
Lokalizacja: Jastrowie k/ Piły

Post » Nie sty 22, 2012 15:17 Re: Początkujący właściciel syberiana - pytań bez liku ;)

Lilianna J-wie pisze:Moja Kuba nigdy nie śpi w łóżku, ostatnio upatrzyła sobie hamak na kaloryferze

No widzisz jedna się wyłamała i nie chce do łóżka.
Obrazek ,

vailet

 
Posty: 12680
Od: Śro sty 05, 2011 22:28
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post » Nie sty 22, 2012 15:20 Re: Początkujący właściciel syberiana - pytań bez liku ;)

Teraz nawet dwa, bo mały też woli spać na dywanie niż w łóżku :mrgreen:
Obrazek

Obrazek Obrazek

Lilianna J-wie

 
Posty: 3611
Od: Czw paź 13, 2011 6:03
Lokalizacja: Jastrowie k/ Piły

Post » Nie sty 22, 2012 15:51 Re: Początkujący właściciel syberiana - pytań bez liku ;)

Czy mojego syberyjskiego mogę czesać czymś takim?

http://allegro.pl/muscat-zgrzeblo-plastikowe-miekkie-i2067653528.html

kordian

 
Posty: 38
Od: Pt gru 30, 2011 21:45

Post » Nie sty 22, 2012 15:58 Re: Początkujący właściciel syberiana - pytań bez liku ;)

kordian pisze:Czy mojego syberyjskiego mogę czesać czymś takim?

http://allegro.pl/muscat-zgrzeblo-plastikowe-miekkie-i2067653528.html

Teraz to wystarczy i takim, ale jak kociak podrośnie, sierść będzie dłuższa i gęstsza to taka szczotka tylko będzie głaskać po wierzchu. Nie rozczesze kołtunka, nie dojdzie do skóry a tylko ubije luźny podszerstek w filc.
Lepiej od razu kupić docelowy grzebień i przyzwyczajać malca do "docelowego" narzędzia.
ObrazekObrazekObrazek

MariaD

Avatar użytkownika
 
Posty: 38289
Od: Pt mar 19, 2004 18:31
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Nie sty 22, 2012 16:04 Re: Początkujący właściciel syberiana - pytań bez liku ;)

tez tak mysle, ja taka szczotka czesze moje koty rasy europejskiej :) dla dluzszej siersci chyba powinno byc cosik innego

LunaKlara

 
Posty: 995
Od: Czw paź 20, 2011 22:06
Lokalizacja: Poznań

Post » Nie sty 22, 2012 16:19 Re: Początkujący właściciel syberiana - pytań bez liku ;)

To podeślijcie mi proszę link do sklepu/allegro ze szczotką, która polecacie.

kordian

 
Posty: 38
Od: Pt gru 30, 2011 21:45

Post » Nie sty 22, 2012 16:21 Re: Początkujący właściciel syberiana - pytań bez liku ;)

kordian pisze:To podeślijcie mi proszę link do sklepu/allegro ze szczotką, która polecacie.

Nie wiadomo jak długą i obfitą będzie miał sierść jak dorośnie, ale ten grzebień dla syberyjskiego byłby bardzo dobry: http://germapol.istore.pl/pl,product,13 ... alowy.html
ObrazekObrazekObrazek

MariaD

Avatar użytkownika
 
Posty: 38289
Od: Pt mar 19, 2004 18:31
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Nie sty 22, 2012 20:51 Re: Początkujący właściciel syberiana - pytań bez liku ;)

MariaD pisze:
kordian pisze:To podeślijcie mi proszę link do sklepu/allegro ze szczotką, która polecacie.

Nie wiadomo jak długą i obfitą będzie miał sierść jak dorośnie, ale ten grzebień dla syberyjskiego byłby bardzo dobry: http://germapol.istore.pl/pl,product,13 ... alowy.html

ja myślę że nie ma co faktów wyprzedzać,przecież nikt nie wie co z kota wyrośnie i jaką będzie miał sierść...
ObrazekObrazekObrazek

Koszmaria

Avatar użytkownika
 
Posty: 6233
Od: Pon lut 04, 2008 1:17
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie sty 22, 2012 21:26 Re: Początkujący właściciel syberiana - pytań bez liku ;)

Pożyczenie kotki od sąsiadów uważam za niezbyt dobry pomysł.
Kotka na bank się mocno zestresuje przyniesieniem do obcego domu, a dodatkowo jeśli jest dorosła i jest jedynaczką, to nie zareaguje na małego zbyt przyjaźnie. A maluchowi może to zostać w pamięci i utrudnić w przyszłości dokocenie.
Ponadto, koty zawierają znajomości dosyć długo, bywa że przez parę tygodni na siebie buczą i fuczą, co nie znaczy że należy rezygnować - po prostu potrzebują czasu.

sisay

 
Posty: 3129
Od: Pon cze 18, 2007 12:18
Lokalizacja: Gliwice

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 190 gości