FFP Opole. Młody Wel z padaczką wciąż szuka domu.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob sty 07, 2012 19:32 Re: SO*Młody Wel-dwukrotna zwrotka do schronu.Padaczka.POMOCY!

W imieniu DJ'ów serdecznie zapraszamy na bazarek - Książki, encyklopedie i książkowe puzzle. :)

-Buffy-

 
Posty: 18666
Od: Wto maja 15, 2007 20:14

Post » Sob sty 07, 2012 20:33 Re: SO*Młody Wel-dwukrotna zwrotka do schronu.Padaczka.POMOCY!

A u Wela jak? że się tak na jego wątku zapytam :mrgreen:
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 23010
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro sty 25, 2012 17:41 Re: SO*Młody Wel-dwukrotna zwrotka do schronu.Padaczka.POMOCY!

CZY KTOŚ TU JESZCZE ZAGLĄDA??? Czy ktoś wie co u Wela???
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 23010
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw lut 16, 2012 21:14 Re: SO*Młody Wel-dwukrotna zwrotka do schronu.Padaczka.POMOCY!

Niestety Kasi nie przedłużono umowy w schronisku :( i trochę kontakt nam się urwał :? Miałam dzwonić do niej ale się pochorowałam i poskładało mnie do łóżka, mam nadzieję w ten weekend nadrobić to.
Obrazek

Boo

 
Posty: 20081
Od: Pt lis 04, 2005 11:41
Lokalizacja: Opole

Post » Czw lut 16, 2012 22:01 Re: SO*Młody Wel-dwukrotna zwrotka do schronu.Padaczka.POMOCY!

Ale dziwnie, że jej nie przedłużono umowy...?! Czekam na wieści od Wela :ok:

joszko89

 
Posty: 3823
Od: Nie paź 09, 2011 14:13
Lokalizacja: Opole

Post » Sob mar 17, 2012 17:17 Re: SO*Młody Wel-dwukrotna zwrotka do schronu.Padaczka.POMOC

Wszyscy zapomnieli o Welu??
Bo ciekawe jak sprawy z padaczką sie potoczyły..
Może jakies słówko?
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 23010
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro mar 21, 2012 8:48 Re: SO*Młody Wel-dwukrotna zwrotka do schronu.Padaczka.POMOC

Hmmm... Może ktoś jednak dzwonił do siostry Kasi i wie czy Wel się rozmył w powietrzu, czy gdzieś egzystuje.
Albo po prostu napisać, żeby przestać sie dopytywać, bo tak i już...To też jakaś odpowiedź.
Albo powiedzieć np. mnie - 'to sama sobie zadzwoń' i podać nr na pw..
W tytule ciągle jest krzyk o pomoc..
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 23010
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro mar 21, 2012 8:56 Re: SO*Młody Wel-dwukrotna zwrotka do schronu.Padaczka.POMOC

Wel żyje. Jest wciąż u siostry Kasi. Wciąż bardzo potrzebuje domu.

Mogę Ci dowieźć go wprost w drzwi.
Obrazek

Boo

 
Posty: 20081
Od: Pt lis 04, 2005 11:41
Lokalizacja: Opole

Post » Śro mar 21, 2012 9:01 Re: SO*Młody Wel-dwukrotna zwrotka do schronu.Padaczka.POMOC

o, Wel pojedzie wkrótce do DS? ;)
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

kingak

 
Posty: 739
Od: Nie lis 16, 2008 17:09

Post » Pt cze 15, 2012 14:39 Re: SO*Młody Wel-dwukrotna zwrotka do schronu.Padaczka.POMOC

maryniaj pisze:Oczy... Wel ma ładne oczy "na oko"..., a jest problem. Coś w tym jest z moich doświadczeń.
Być może ataki są związane z pogarszaniem jakości widzenia...

Mój Marcel jedno oko ma piękne wizualnie, pozostałość drugiego, uformowanego w atrapę niby-gałki, kwalifikuje się do usunięcia. Nie mogliśmy zrobić zabiegu oczyszczania oczodołu, bo ataki były za częste. Teraz zbliżamy się do zabiegu, bo na lekach odpowiedni dobranych ataku nie było od 1,5 miesiąca:)
Co się okazało po wizycie u okulistki jakiś czas temu, że na to piękne oko Marcel prawie nie widzi. Potwierdziły się moje obserwacje, kot niby pięknie maskuje wszystko, ale widziałam, że bardziej słyszy niż dowidzi. A jakość widzenia jest inna. Kot bardziej poziomy niż wysokopienny. Nietrafiający, ale nic sobie z tego nie robił, próbował do skutku:)

Okazało się, że w pięknym, niby zdrowym oku jest duża degeneracja siatkówki. Okulistka obrazowo przedstawiła to tak, że siatkówka to neon z mnóstwem lampeczek. Coś, może ataki, powodowały ich stopniowe nieodwracalne wyłączanie i przez to pogorszenie widzenia.

Być może problemy w ocenianiu odległości u Wela są związane z degeneracją siatkówki przez ataki. Być może nie. Dzielę się swoimi doświadczeniami i życzę szczęścia Welowi!
Żeby trafił na swój dom. Odpowiedzialny. A ale ile radości i uporządkowania w życiu może wnieść kot wymagający, wie ten kto ma przywilej opieki nad takim wyjątkiem.
Polecam, ja prowadzę dosyć intensywne życie i dajemy radę, kwestia organizacji.


To jest bardzo cenna informacja !
Szukam wszedzie informacji co moze spowodowac padaczke u kota, z tego co tutaj wyczytalam moze to byc stres, przebyta panleukopenia oraz degeneracja siatkowki.
Mam doswiadczenie z padaczka pourazowa u ludzi, przypuszczalnie uraz glowy u kota moze rowniez byc powodem padaczki.

Boo pisze: Póki co, wciąż nie dostaje luminalu, weci chcą ustalić częstotliwość ataków.

Ale wyszła jeszcze jedna rzecz u Wela, z obserwacji. Wel ma problem z akomodacją oka. Być może to wywołuje ataki. Wel ma problem z oceną odległości, wysokości i przestrzeni. Boi się wskakiwać na wyższe poziomy, jakby nie był do końca pewny jaka jest odległość czy wysokość (do) danej rzeczy. I na to wygląda, że nie bardzo jest co z tym zrobić.

że bardziej stały dom tymczasowy bardzo, bardzo by się przydał .


Czy wiadomo juz jak czesto wystepuja ataki u Wela ?
Czy problem z akomodacja oka moznaby rozwiazac usunieciem galki ocznej ?

Bardzo mu zycze stalego domu tymczasowego :)

wellington

 
Posty: 156
Od: Nie lis 20, 2005 15:25
Lokalizacja: krakow

Post » Pt cze 15, 2012 15:14 Re: SO*Młody Wel-dwukrotna zwrotka do schronu.Padaczka.POMOC

Niestety w tej chwili nie mamy żadnego kontaktu z obecnymi opiekunami Wela. Na pewno ma on dobrą opiekę i krzywda mu się nie dzieje ale jego los jest już totalnie poza nami.

wellington, nie umiem nic rzeczowego Ci odpowiedzieć bo mam małą praktykę z padaczką (moja Matylda [*] miała padaczkę jako powikłanie po pp, pierwszy atak wywołany przez stres, w ciągu około roku padaczka zabiła Tyldę). Ale przeraża mnie pytanie o usunięcie zdrowej (fizycznie) gałki ocznej.
Obrazek

Boo

 
Posty: 20081
Od: Pt lis 04, 2005 11:41
Lokalizacja: Opole

Post » Pt cze 15, 2012 16:09 Re: SO*Młody Wel-dwukrotna zwrotka do schronu.Padaczka.POMOC

Boo pisze:Niestety w tej chwili nie mamy żadnego kontaktu z obecnymi opiekunami Wela. Na pewno ma on dobrą opiekę i krzywda mu się nie dzieje ale jego los jest już totalnie poza nami.

Ale przeraża mnie pytanie o usunięcie zdrowej (fizycznie) gałki ocznej.


Tak, rozumiem oczywiscie ze to brzmi przerazajaco, jednak gdyby ta operacja mialaby zlikwidowac ataki padaczki to mysle ze byloby to mniejszym zlem (przy kazdym ataku padaczki dochodzi do niszczenia tkanki mozgowej - u ludzi powinno sie natychmiast po ataku podawac zastrzyk zeby zmniejszyc obrzek mozgu - dlatego najlepiej zapobiec).
Operacja rowniez eliminowalaby potrzebe zazywania luminalu - skutki uboczne tego preparatu nie sa bez ale.

Szkoda ze nie macie kontaktu z opiekunami tego slicznego kocia :(

wellington

 
Posty: 156
Od: Nie lis 20, 2005 15:25
Lokalizacja: krakow

Post » Sob cze 16, 2012 17:06 Re: SO*Młody Wel-dwukrotna zwrotka do schronu.Padaczka.POMOC

Wel żyje. Jest wciąż u siostry Kasi. Wciąż bardzo potrzebuje domu.

Mogę Ci dowieźć go wprost w drzwi.


W marcu pytałam o kota..całkiem grzecznie pytałam..
To dość normalne na tym forum, że się pyta o jakiegoś chorego kota, niekoniecznie chcąc mieć go zaraz pod drzwiami, prawda?

[quote]Niestety w tej chwili nie mamy żadnego kontaktu z obecnymi opiekunami Wela. Na pewno ma on dobrą opiekę i krzywda mu się nie dzieje ale jego los jest już totalnie poza nami.[/quote]

Jak to? A umowa? Szczególnie w przypadku tak ciężko chorego kota? Żadnych informacji?
Powiedz przynajmniej Boo, że byla wizyta itd. Tak jak w przypadku kotów, które sama wyadoptowywałaś. Przecież, wg tego co piszesz, on nie wyjechał ze schronu, tylko z dt.
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 23010
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie cze 17, 2012 13:57 Re: SO*Młody Wel-dwukrotna zwrotka do schronu.Padaczka.POMOC

Nie czuję się na siłach z Tobą dyskutować :(

http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 677&type=1
Obrazek

Boo

 
Posty: 20081
Od: Pt lis 04, 2005 11:41
Lokalizacja: Opole

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 510 gości