Fundacja Pod Jednym Dachem - gdzie te kocie Domy?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon sty 25, 2016 21:37 Re: Fundacja Pod Jednym Dachem - gdzie te kocie Domy?

Mocne kciuki - ale wieści!
"Wykuj własny szlak przez kraj dziki i surowy..."

luelka

 
Posty: 4356
Od: Sob cze 30, 2007 8:14
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto sty 26, 2016 9:45 Re: Fundacja Pod Jednym Dachem - gdzie te kocie Domy?

mocno trzymam! :ok:
Obrazek
http://www.forastero.pl hodowla kotów brytyjskich

Mysza

Avatar użytkownika
 
Posty: 39656
Od: Pon cze 02, 2003 10:17
Lokalizacja: prawie Kraków

Post » Nie lut 07, 2016 17:32 Re: Fundacja Pod Jednym Dachem - gdzie te kocie Domy?

Troje moich tymczasów znalazło domy w tym tygodniu. :D
Pusia i Rybcio pojechali do Krakowa, razem. Podziękowania dla Grzanki, która zawiozła kociaki z Bielska do Krakowa: :201494
Kociaki trafiły w bardzo troskliwe ręce, myślę, że szybko się zaaklimatyzują :)

Zaprowadziłam też Toffinkę-Malinkę do nowego domu. Przed wyjściem nakarmiłam ją obwicie, zakładając, że może nie mieć ochotę na kolację tego dnia. Toffinka zaraz po wypuszczeniu z transporterka zaczęła z podniesionym ogonem zwiedzać kąty, a potem... chrupać karmę, która już na nią czekała przygotowana :) Absolutnie bezstresowe przenosiny.
Obrazek

ryśka

Avatar użytkownika
 
Posty: 33138
Od: Sob wrz 07, 2002 11:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post » Nie lut 07, 2016 18:01 Re: Fundacja Pod Jednym Dachem - gdzie te kocie Domy?

Ale dobre wieści :ok: :ok: :ok:

Baltimoore

Avatar użytkownika
 
Posty: 5504
Od: Sob sty 03, 2015 18:44

Post » Nie lut 07, 2016 20:36 Re: Fundacja Pod Jednym Dachem - gdzie te kocie Domy?

Ryśka, gratulacje i trzymam kciuki! :ok:
Obrazek

grrr...

 
Posty: 15640
Od: Pon paź 09, 2006 19:32
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie lut 07, 2016 20:40 Re: Fundacja Pod Jednym Dachem - gdzie te kocie Domy?

przykucnę.

Myszka.xww

 
Posty: 28434
Od: Sob lip 20, 2002 18:09
Lokalizacja: Krakoff

Post » Śro lut 10, 2016 20:43 Re: Fundacja Pod Jednym Dachem - gdzie te kocie Domy?

Właśnie dostałam wiadomość od Dominiki, która zaadoptowała PJD Chmurkę pod koniec 2014 - kotka ma zaawansowany nowotwór wątroby z przerzutami do szpiku, nic się już dla niej nie da zrobić poza przerwaniem cierpienia :cry: .

Bardzo mi smutno. Kotka przeniosła się do nas w 2014, miała mamkować ślepemu kociakowi, który do mnie trafił. Kocię nie przeżyło, ale kotka tak mnie ujęła cierpliwością w opiece nad nim, że ustaliliśmy z Agnieszką ze "Stawiamy na Łapy", że przeniesie się do PJD i z domu tymczasowego u mnie będzie dalej szukać domu.

To była taka "sterana życiem" kotka, młoda, ale z historią pełną porodów, przeganiania z miejsca na miejsce, do "SnŁ" trafiła ze stadem kociaków prosto ze stacji benzynowej. U mnie zaczęła odzyskiwać siły - choć na początku była bardzo zestresowana innymi kotami i imię dostała od nas nie ze względu na długie futerko, ale na to, że chodziła po mieszkaniu z miną "chmury burzowej".

U Dominiki rozkiwtła. Jest jedynaczką, jeszcze 3 tygodnie temu świetnie się czuła bawiła się, przesiadywała zadowolona na SWOIM fotelu.

Bardzo się cieszę, że miała ten fotel dla siebie, tych swoich ludzi, nawet na to 1,5 roku życia. Tak mi smutno, że na tak krótko :( .

Pomyślcie ciepło o niej i jej opiekunach, niech te ostatnie chwile będą dla nich jak najspokojniejsze.
"Wykuj własny szlak przez kraj dziki i surowy..."

luelka

 
Posty: 4356
Od: Sob cze 30, 2007 8:14
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro lut 10, 2016 21:03 Re: Fundacja Pod Jednym Dachem - gdzie te kocie Domy?

Dużo ciepłych myśli. Jak to dobrze, że zdążyła mieć swój dom. Strasznie to smutne, że tak szybko to szczęście się kończy.
Obrazek

grrr...

 
Posty: 15640
Od: Pon paź 09, 2006 19:32
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro lut 10, 2016 21:46 Re: Fundacja Pod Jednym Dachem - gdzie te kocie Domy?

:201461 :(

Baltimoore

Avatar użytkownika
 
Posty: 5504
Od: Sob sty 03, 2015 18:44

Post » Sob mar 12, 2016 19:49 Re: Fundacja Pod Jednym Dachem - gdzie te kocie Domy?

Uwaga, uwaga! Jutro spotkanie adopcyjne ma PJD Pyzunia! Bardzo prosimy o kciuki!

:-)
"Wykuj własny szlak przez kraj dziki i surowy..."

luelka

 
Posty: 4356
Od: Sob cze 30, 2007 8:14
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob mar 12, 2016 19:50 Re: Fundacja Pod Jednym Dachem - gdzie te kocie Domy?

:ok: :ok: :ok:
Obrazek

grrr...

 
Posty: 15640
Od: Pon paź 09, 2006 19:32
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto mar 15, 2016 21:41 Re: Fundacja Pod Jednym Dachem - gdzie te kocie Domy?

I pojechała - odwiozłam ją na miejsce, żeby spokojnie pobyła już "na nowym" w towarzystwie znanego człowieka. Nie wiem, czy DS się tu ujawni :lol: , ale dobrze nam znany, sprawdzony i już posiadający w rodzinie jednego PJDkota :-).

Pyza dołączyła do swojej koleżanki z dzieciństwa, PJD Nitki. Zanim się zresztą okazało, że to Pyzia będzie TYM kotem, jej nowi opiekunowie widzieli się z naszą wetką prowadzącą, która opowiedziała o Pyzuni jako o przykładzie kota, którego nie dało się zdiagnozować :twisted: . A jednak się nie przestraszyli :ok:

Od dobrych paru miesięcy zresztą - tfu tfu odpukać! - Pyza problemów skórnych nie miała. Miejmy nadzieję, że zmiana otoczenia nie wywoła tyle stresu, żeby cokolwiek złego się podziało... Na razie najświeższe wieści mówią o tym, że Pyza obeszła mieszkanie, po czym weszła pod łóżko i duma nad swoją sytuacją. Za dobre przemyślenia :ok: . Bo to już ostatnia jej zmiana Człowieka, prawda? Dość już na tego małego kotka z wielkim serduchem.

Spłakałam się strasznie po oddaniu tego Łapserdaczka. A mimo to najbardziej na świecie się cieszę, trzymajcie tylko proszę mocno kciuki za spokojną aklimatyzację w nowym miejscu.
"Wykuj własny szlak przez kraj dziki i surowy..."

luelka

 
Posty: 4356
Od: Sob cze 30, 2007 8:14
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto mar 15, 2016 22:10 Re: Fundacja Pod Jednym Dachem - gdzie te kocie Domy?

oczywiście, że się ds ujawni :)
na razie niestety bez większych sukcesów.. Nitka przeniosła się na szafę, a Pyzie się chyba znudziło samej pod łóżkiem i nieśmiało powędrowała schować się w domku. tż ją zagaduje, ale jest bardzo ostrożna i nie chce mu uwierzyć, że nie ma się czego bać. wsparcie psychiczne mile widziane.
Obrazek

zytta

Avatar użytkownika
 
Posty: 205
Od: Pon mar 07, 2011 11:28

Post » Wto mar 15, 2016 22:18 Re: Fundacja Pod Jednym Dachem - gdzie te kocie Domy?

Myślę, że najlepsze, co można dla niej zrobić, to pokazać na przykładzie Nitki, że tu koty dobrze traktują, i głaskają, i karmią :1luvu: . Dużo spokoju dla Was i kocich dziewczyn :!:

Obie koteczki z tych delikatnych, ale super serdecznych, u nas Pyzunia "oswoiła" nawet naszą rezydentkę, która z zasady tymczasów nie akceptuje. Czekamy niecierpliwie na dalsze wieści :201461
"Wykuj własny szlak przez kraj dziki i surowy..."

luelka

 
Posty: 4356
Od: Sob cze 30, 2007 8:14
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw mar 17, 2016 7:36 Re: Fundacja Pod Jednym Dachem - gdzie te kocie Domy?

no więc tak:

Pyzia pierwszej nocy znalazła swoją przystań na szafkach kuchennych, oczywiście tych wysoko wysoko. i wygląda na to, że obserwując świat z góry czuje się najbezpieczniej. taka to Jej Wysokość Pyza :) lud pracujący przybywający do kotka z dołu przyjmowany coraz śmielej dostał pozwolenie na głaskanie Jej Wysokości i obdarowany został w zamian mruczeniem :) przyjęte zostały też dary w postaci chrupków i wody.
tyle sukcesów dnia pierwszego.

żeby przyspieszyć dalszy pozytywny rozwój wydarzeń, zgodnie z zaleceniami bardziej doświadczonych przenieśliśmy kuwetę do kuchni i .. uwaga!.. jest siku! :)
w nocy odbyły się też oględziny włości, rano tabletka grzecznie połknięta, potem mizianki i baranki i można właściwie uznać, że nowi duzi nie są tacy źli jak się na początku wydawało :)

ale, żeby nie było za słodko i uroczo: w pokoju czai się potwór! bury i straszny! i trzeba na niego fuczeć i warczeć. tak na wszelki wypadek, bo nigdy nie wiadomo co potworowi strzeli do głowy. i wcale nie szkodzi, że potwór niewiele większy od Pyzy i też przestraszony i się by chętnie zaprzyjaźnił. ostrożnym trzeba być i nie dać się zaskoczyć!
Obrazek

zytta

Avatar użytkownika
 
Posty: 205
Od: Pon mar 07, 2011 11:28

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Vi, Zeeni i 287 gości