Wspólnota nakazała demontaż siatki na kota!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw maja 19, 2011 12:14 Wspólnota nakazała demontaż siatki na kota!

Mam taki problem.

Wziąłem kota ze schroniska na Paluchu kilka miesięcy temu, zwierzę pięknie rośnie i jak to kot bardzo chętnie wariuje na balkonie, ponieważ mieszkam na 6 piętrze w Warszawie (na dole jest tylko beton) zamontowałem siatkę zabezpieczającą żeby zwierzak nie poleciał w dół. Od razu pojawił się problem z sąsiadem...facet generalnie ma ze wszystkim problem. Zgłosił naruszenie elewacji budynku (siatka jest jedynie przymocowana do barierki, elewacja jest nietknięta) i wspólnota oczywiście wysłała do mnie pismo z nakazem demontażu. Nic ich nie obchodzi, że praktycznie na 100% bez tej siatki kot wyskoczy na balkon i prędzej czy później spadnie.

Moje pytanie jest takie: czy jest jakaś organizacja chroniąca zwierzęta, która mogłaby napisać jakieś pismo do mojej wspólnoty? Może to by ich trochę rozmiękczyło.

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź!

jurny

 
Posty: 2
Od: Czw maja 19, 2011 12:11

Post » Czw maja 19, 2011 12:20 Re: Wspólnota nakazała demontaż siatki na kota!

Mieszkanie jest własnościowe? To chyba wspólnota nie bardzo może Ci coś NAKAZAĆ odnośnie Twojego lokalu ... Żadne prawo siatek nie zabrania (regulamin wspólnoty to jeszcze nie prawo :wink: ). Mieszkam w lokalu komunalnym w budynku, który ma prężną wspólnotę i na moje pytanie do Pani z Zarządu, czy nie będzie problemu z siatką, zaczęła mnie zachęcać "bo gołębie nie nabrudzą, tylko jest ocieplenie 14 cm styropianu, niech Pani weźmie dobrego fachowca, żeby do muru się przebił"!
Spytaj może o podstawę tego "nakazu" ?

alix76

Avatar użytkownika
 
Posty: 23037
Od: Nie mar 22, 2009 7:37
Lokalizacja: Wa-wa

Post » Czw maja 19, 2011 12:23 Re: Wspólnota nakazała demontaż siatki na kota!

Mieszkanie własnościowe, ale balkon jest częścią wspólną. Generalnie przytoczyli mi jakieś paragrafy, chyba chodzi o regulamin właśnie :)

100zł kazali mi w dodatku zapłacić :mrgreen:

jurny

 
Posty: 2
Od: Czw maja 19, 2011 12:11

Post » Czw maja 19, 2011 12:25 Re: Wspólnota nakazała demontaż siatki na kota!

powiedz że masz prawo chronić swoje mieszkanie przed gołębiami.
ObrazekObrazekObrazek

Koszmaria

Avatar użytkownika
 
Posty: 6233
Od: Pon lut 04, 2008 1:17
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw maja 19, 2011 12:26 Re: Wspólnota nakazała demontaż siatki na kota!

Masz balkon wspólny z sąsiadem? Przeczytaj dokładniej te paragrafy ... a może wypowie się ktoś bardziej obyty z przepisami i lokalami własnościowymi.

alix76

Avatar użytkownika
 
Posty: 23037
Od: Nie mar 22, 2009 7:37
Lokalizacja: Wa-wa

Post » Czw maja 19, 2011 12:37 Re: Wspólnota nakazała demontaż siatki na kota!

nakazała bo?
Jaki argument?
Przeczytaj regulamin, wspolnota to min Ty.Idz do członków zarządu wspolnoty i zapytaj wprost o co chodzi.
Za co masz płacic 100 zl?
Moje koty
Zdjęcia krakowskich schroniskowców
Jest tylko jeden sukces- być w stanie spędzić życie na swój własny sposób - Christopher Morley
Haters gonna hate

BarbAnn

 
Posty: 14179
Od: Wto sie 01, 2006 8:35
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw maja 19, 2011 12:42 Re: Wspólnota nakazała demontaż siatki na kota!

Co za podli sąsiedzi. :twisted:
Ja myślę, że tak naprawdę, to oni mogą Ci "skoczyć...."
Może jakis forumowy prawnik sie wypowie.

W ostaeczności osiatkuj drzwi balkonowe. Ja stawiam takie siatkowe ramki do wejścia na balkon, koty nie wychodza po prostu, a balkon otwarty. Gorzej gdy trzeba wyjść na balkon. Wtedy koty muszę usunąć pokoju balkonowego.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Czw maja 19, 2011 12:44 Re: Wspólnota nakazała demontaż siatki na kota!

Przeczytaj to, może znajdziesz odpowiedź:

http://www.zarzadca.eu/discussion/2247/ ... ldzielnie/

Przyznam, że nie chciało mi się czytać całości.

Prakseda pisze:Ja myślę, że tak naprawdę, to oni mogą Ci "skoczyć...."


Też tak myślę :mrgreen:
Nie ma takiego głupstwa i nikczemności, które, byle stale powtarzane, nie zostały wreszcie przyjęte i przestały razić jako głupstwo i nikczemność.
Sławomir Mrożek

marikita

 
Posty: 1601
Od: Śro kwi 08, 2009 12:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw maja 19, 2011 12:51 Re: Wspólnota nakazała demontaż siatki na kota!

Nie naruszyles elewacji.
W razie potrzeby mozna siatke szybko zdemontowac.

Mam tez siatke. Nikt ze wspolnoty nie ma pretensji.
Dorota, Mru(czek), Chipolit, Norka, O'Gon (Burak); Balbina, Tygrysiunia, Bolek i Coco za TM

Dorota

 
Posty: 67128
Od: Pon maja 20, 2002 13:49
Lokalizacja: Olsztyn

Post » Czw maja 19, 2011 12:53 Re: Wspólnota nakazała demontaż siatki na kota!

Mam zabezpieczone okno - ramą z siatką. Fakt, łatwe w demontażu bo są wywiercone we framudze okna otwory i w to wchodzą zasuwki. Nie wygląda to za pięknie z zewnątrz (I piętro) ale nikt mi słowa nie powiedział (a pan zarząd bardzo czepialski jest).

jozefina1970

Avatar użytkownika
 
Posty: 32475
Od: Nie maja 09, 2010 12:46
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt maja 20, 2011 8:49 Re: Wspólnota nakazała demontaż siatki na kota!

Wspólnota może sobie.... na Twoim miejscu poprosił bym o dokładny regulamin, sam mam siatke na balkonie, mieszkam na 10 pietrze i gdyby ktos kazał mi ją zdemontować to bym go śmiechem zabił, co do sąsiadka, jesli jest taki święty, coś by się znalazło... a co do stówy do zapłaty, to by sie pan prezes barzdo zdziwił gdybym zapłacił, oj i to bardzo, siatka nie jest ingerencją w zabudowe bloku, co innego jak bys zaczął budowac samowolke z cegieł, loggie, taras itp, grilla rozpałil itp, na swoim balkonie w godz 06.00-22.00 mozesz robić co chesz, np puszczać marsze niemieckie, a sąsiadek powinien być jeszcze Ci za to wdzięczny, że masz dobry gust i nie odtwarzasz np disco-polo. tak więc (ergo) nie daj się zrobić w bambuko, siatki nie demontuj, bo koty naprawdę nie umieją fruwać, a od każdej decyzji możesz się odwołać, niech się oburzają ci co w niedzielę wiercą, hałasują lub wyprowadzaja pieseczki na spacery, które wyja niemiłosiernie

petrum74

 
Posty: 23
Od: Pt cze 18, 2010 17:41

Post » Pt maja 20, 2011 9:27 Re: Wspólnota nakazała demontaż siatki na kota!

Jedna uwaga.
Regulamin porządkowy wspólnoty mieszkaniowej nie jest aktem prawnym. Nie ma obowiązku stosowania się do niego, jeśli już, to tylko w tym wymiarze w jakim powiela on obowiązujące przepisy prawne [np. ten o ciszy nocnej, o zakazie zanieczyszczania otoczenia itp.].
Jeśli cokolwiek chcą od Ciebie uzyskać, to na nich spoczywa obowiązek udowodnienia Tobie, że łamiesz jakieś przepisy prawne.

A ta stówka to niby za co? Koszty operacyjne? bez jaj...
Ostatnio edytowano Pt gru 30, 2011 11:42 przez Agn, łącznie edytowano 1 raz
Kocie Hospicjum -1% - KRS 0000408882

'Pijcie swe niezaznane szczęście
chcąc nie być tym, kim jesteście'

Agn

Avatar użytkownika
 
Posty: 22355
Od: Pt paź 21, 2005 14:01
Lokalizacja: Toruń

Post » Pt maja 20, 2011 9:58 Re: Wspólnota nakazała demontaż siatki na kota!

viewtopic.php?f=8&t=127927
To jest wątek na koci łapci, na ten sam temat. Dziewczyny podlinkowały tam artykuł, podparty przepisami, z którego wynika, że wspólnota nie może nic zabronić, jeśli nie niszczy to elewacji.
Trzymam :ok: za udaną walkę ze wspólnotą.
http://www.zarzadca.pl/content/view/711/32/
pomyślałam, że podlinkuję bezpośrednio artykuł.
Ostatnio edytowano Pt maja 20, 2011 10:01 przez wiewiur, łącznie edytowano 1 raz

wiewiur

 
Posty: 1492
Od: Sob cze 26, 2010 13:08
Lokalizacja: Białystok

Post » Pt maja 20, 2011 10:00 Re: Wspólnota nakazała demontaż siatki na kota!

Zajrzyj na KŁ: viewtopic.php?f=8&t=127927 Dziewczyna ma co prawda problem z uzyskaniem zgody na montaż, ale jest tam parę ciekawych linków. M.in. o tym, że balkon nie jest częścią wspólną, o ile nie przylega do klatki schodowej, etc.

Skieruj do zarządu wspólnoty pismo z prośbą o uzasadnienie z podaniem odpowiednich przepisów prawnych. Nie regulaminu wspólnoty.

EDIT: wiewiur, ubiegłeś/aś mnie :wink:
Obrazek

marta79

 
Posty: 1613
Od: Czw sty 17, 2008 12:27

Post » Czw maja 16, 2013 19:07 Re: Wspólnota nakazała demontaż siatki na kota!

:lol:
Obrazek

cypisek

 
Posty: 8466
Od: Czw lut 26, 2009 18:44
Lokalizacja: Swinemünde, Oslo

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasiek1510, Zeeni i 500 gości