Zmiana zębów u kota

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt lut 17, 2012 18:34 Re: Zmiana zębów u kota

Teba pisze:Mój kocurek ma 5 miesięcy i 6 kłów. Bardzo mnie martwią te 2 mleczne kły które nie chcą opuścić mojego chłopczyka... Czy macie jakieś pomysły jak poza podawaniem żylastego mięsa mogę mu pomóc pozbyć się tych zębów?

Obrazek

Obrazek


Na wstępie witam wszystkich, mój Felek trafił do nas 22.12.11 r. Przygarneliśmy małego i od razu, w ten sam dzień poszliśmy z nim do weta. Wet określił dzień jego urodzin na 01.09.11r., także na dzień dzisiejszy licząc pełne miesiące ma on 5,5 mies. i jego ząbki wyglądają dokładnie jak na wklejonym powyżej zdjęciu. Widziałam juz kilka dni temu, że wyrzynają mu się małe kiełki, ale nie myślałam, że te "stare" pozostaną tak długo. Czekać jeszcze, maszerować do weta?
Ja od razu panikuję, bo chcę żeby temu naszemu wariatowi nie działa się krzywda..
Co radzicie?

sesqa

 
Posty: 8
Od: Pt lut 17, 2012 18:22

Post » Pt lut 17, 2012 19:13 Re: Zmiana zębów u kota

Może się okazać, że konieczne będzie usunięcie mleczaków przez weterynarza. Czasem tak bywa, ale lepiej, żeby weterynarz sam to ocenil.
Na razie kot jest w wieku wymiany (4-6 miesięcy), więc może jeszcze same wypadną. Jeden z moich rezydentów też przez krótki czas mial uzębienie niczym rekin :wink:

felin

Avatar użytkownika
 
Posty: 26000
Od: Wto sty 06, 2009 0:04
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt lut 17, 2012 19:33 Re: Zmiana zębów u kota

W takim razie poczekam jeszcze kilka dni. A jak sytuacja się nie zmieni do końca przyszłego tyg. w weekend idę do weta. Bo prawdę mówiąc ten wariat jaki szalony był taki jest, nie jest jakiś osowiały, czy coś.. Nie sadzę więc żeby go coś bolało.. Natomiast w czasie zabawy mocniej łapie za ręce.. Może jakoś tam sobie pomaga.. Zobaczymy.

W każdym razie bardzo dziękuję za odp.

Teraz muszę przestudiować jeszcze kilka innych interesujących mnie wątków :)
Pozdrawiam!

sesqa

 
Posty: 8
Od: Pt lut 17, 2012 18:22

Post » Czw sie 30, 2012 10:33 Re: Zmiana zębów u kota

Mój kocurek ma 4 miesiące i na razie znalazłam małego kiełka :) Franek to mały diabeł i już od małego gryzie ręce, ale ostatnio troszkę mocniej gryzie i odnoszę wrażenie, że jest bardzo zły, albo poirytowany czy to może być spowodowane wyrzynaniem się zębów? Wczoraj jak mnie ugryzł, to leciała mu krew z pyszczka, ale jak zajrzałam do środka to już niczego nie widziałam...

Karo.

 
Posty: 1
Od: Wto sie 28, 2012 20:58

Post » Pt gru 28, 2012 13:46 Re: Zmiana zębów u kota

Witam chciałam się zapytać bo mój kocurek właśnie przedwczoraj że tak powiem zgubił kła :) Nie zauważyłam aby wcześniej mu ząbki wypadały a ma niecałe 6 miesięcy. I na dodatek ten kieł był jakby przy dziąśle ułamany nie wypadł z korzeniem tak ma być czy to później mu wypadnie.? Ma to miejsce zaczerwienione jak na razie. A druga sprawa to dziś zaczął prze okrutnie miauczeć i rzucać sie na wszystkich i gryzie ręce gdzie do tej pory też gryzł ale nie aż tak zawzięcie. Czy to miauczenie wręcz płacz i mamy wrażenie jakby go coś bolało jest spowodowane tymi ząbkami.? Proszę o pomoc bo nie ukrywam że troszkę się martwię. A no i śmierdzi mu troszke z pyszczka. ;)
Bo ten kot to cały mój koci świat <3

mowmimariolkaa

 
Posty: 7
Od: Nie gru 09, 2012 20:01

Post » Pt gru 28, 2012 17:22 Re: Zmiana zębów u kota

Żadnych korzeni nie będzie, bo mleczaki nie mają korzeni - tym się wlaśnie różnią od zębów stalych.
A to, że gryzie jest normalne. Teraz będzie żarl, dopóki nie wymieni zębów,bo dziąsla go bolą i swędzą. Jeden z moich rezydentów mordowal wtedy zawzięcie sizalowego szczura i często zostawial na nim krwawe ślady 8)
Zapach z pyszczka też może się w tym okresie zmienić na mniej przyjemny.
Wszystko co opisujesz jest zupelnie normalne.

felin

Avatar użytkownika
 
Posty: 26000
Od: Wto sty 06, 2009 0:04
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt gru 28, 2012 17:29 Re: Zmiana zębów u kota

Dziękuję za odpowiedz jrst to min pierwsze kotek dlatego się przestraszyłam ale juz moge spać spokojnie :)
Bo ten kot to cały mój koci świat <3

mowmimariolkaa

 
Posty: 7
Od: Nie gru 09, 2012 20:01

Post » Pon lip 29, 2013 17:33 Re: Zmiana zębów u kota

A ja znalazłem jeden z kłów naszej Bianki w głowie kota sąsiada :D Musiały się gryźć i został w skórze przeciwnika :D Ale do krwi jednak nigdy się nie gryzły ani nie drapały wiec pewnie to była tylko zabawa a ząb był już luźny :)
Kot jaki jest każdy widzi ;>

kocikot

 
Posty: 6
Od: Wto kwi 06, 2010 16:02

Post » Wto sie 13, 2013 15:22 Re: Zmiana zębów u kota

Witam i proszę o pomoc:
mamy kicię 5 miesięczną i w tej chwili jest w okresie wymiany zębów. A raczej - w okresie wyrastania stałych zębów, bo żadnego mleczaka jeszcze nie straciła.
Od ok 2 tygodni stopniowo pogarsza jej się apetyt. Przedtem jadła wszystko pięknie i chętnie (suche - Bozita kitten, mleko kozie, jogurty naturalne, podroby wołowe i drobiowe, ryby gotowane, tuńczyk z puszki; puszek ani saszetek nie podajemy).
W czasie niedawnej fali ogromnych upałów Ninka zaczęła odmawiać jedzenia, myśleliśmy że z powodu gorąca. Pozostawała przy tym niezwykle aktywna i rozrywkowa ;)
Od ok tygodnia je symbolicznie, a dzisiaj jest 3-ci dzień jak nie je kompletnie nic, poza kilkoma kulkami karmy.
Pije wodę i zdradza chęć jedzenia (kręci się koło nóg, podbiega do miseczek, ale zaraz odchodzi).

Nie zareagowaliśmy od razu wizytą u weta, gdyż winą za stan rzeczy obarczałam upały oraz ząbkowanie. Jednak to chyba nienormalne, żeby mały rosnący kot nie jadł tyle czasu...

Czy konieczna jest natychmiastowa wizyta w lecznicy, czy możemy oszczędzić jej stresu i jeszcze poczekać, jak myślicie? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

drakkula

 
Posty: 4
Od: Wto sie 13, 2013 15:10

Post » Wto sie 13, 2013 18:51 Re: Zmiana zębów u kota

trzy dni bez jedzenia to duzo, ja bym pognala do weta. U moich kociakow wymiana zebow nie miala zadnego wplywu na apetyt

LunaKlara

 
Posty: 995
Od: Czw paź 20, 2011 22:06
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto sie 13, 2013 20:13 Re: Zmiana zębów u kota

Lepiej idź do weta.
Dziąsla ją mogą boleć i być opuchnięte i dlatego nie chce suchej karmy, ale taki brak apetytu jednak nie jest calkiem normalny.
Btw, tuńczyk z puszki dla ludzi nie jest odpowiedni dla kota.

felin

Avatar użytkownika
 
Posty: 26000
Od: Wto sty 06, 2009 0:04
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto sie 13, 2013 21:42 Re: Zmiana zębów u kota

Pędzimy jutro do weta.
Przeglądam jeszcze wątek polecanych wetów z Krk, bo "wypadłam z tematu"...mam nadzieję, że dobrze trafimy. Malutka strasznie osłabła i zaczęła wymiotować - nawet wodą. Wygląda jakby miała coś z gardełkiem, coś wbite albo zapalenie...

drakkula

 
Posty: 4
Od: Wto sie 13, 2013 15:10

Post » Pon gru 23, 2013 17:54 Re: Zmiana zębów u kota

Pochwalę się, że moje młode kotki-podrostki mają już podwójne kiełki.
Zaczynają im rosnąć stałe ząbki (Kotki mają ok. 5 miesięcy)
Cuda natury :1luvu:

Ciesze sie jak "młoda mamusia" z tych ząbeczków :D :D :D

Oby było bez problemu. Na razie mocniej kręcą pyszczkami przy jedzeniu suchego. Miękkie mięsko wcinają bez robienia min :D

EllaM

 
Posty: 229
Od: Śro wrz 11, 2013 19:53
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ASK@, Doris2, Google [Bot], Silverblue i 234 gości