Zmiana zębów u kota

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto cze 25, 2002 19:59

No, ja ucze sie radzenia sobie i to z pomoca TZ-ta. Szeleczka lepiej tolerowala Solcaseryl - tez masc do dziasel, niestety- o wiele drozsza :?
A gusta Twoje kicie rzeczywiscie maja, khem, oryginalne :lol:

Olat

Avatar użytkownika
 
Posty: 39233
Od: Sob mar 30, 2002 21:41
Lokalizacja: Myslowice

Post » Wto cze 25, 2002 20:10

Zabka jest wogole dziwnym kotem :) Jak juz napisalam - uwielbia Sachol, tabletki na cos tam, juz nie pamietam dokladnie - podawalam jej tak ze wrzucalam do miski - sama zjadala ;). Po walerianie dostaje szalu wscieklosci 8O
I nie z nia takie numery jak delikatnie pieszczotki - Zabka jest najbardziej szczesliwa i zadowolona jak dostanie porzadne lanie ;) Dobrze ze nikt nas nie widzi podczas tego, bo by mnie zamkneli za znecanie sie nad kotem ;) 8O :oops:

Ostatnio Luna zaczela brac z niej przyklad, wspina sie na drzewko na wysokosc ok 1.5 m. rozplaszcza jak nietoperz i robi znaczaca minke. Oznacza to ze nalezy ja albo z calej sily wyczesac szczotka (delikatne czesanie to nie to - je sie robi na wersalce) albo wyklepac, wytarmosic i tego typu atrakcje zafundowac ;) A ta az sie trzesie ze szczescia ;)

No, ale to nie na temat ;) :oops:

Blue

 
Posty: 23418
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Wto cze 25, 2002 20:15

Masochistki 8O :lol:

Olat

Avatar użytkownika
 
Posty: 39233
Od: Sob mar 30, 2002 21:41
Lokalizacja: Myslowice

Post » Wto cze 25, 2002 20:19

Acha, Blue, jeszcze jedno pytanie w zwiazku z dziaslami, tabletkami itp. Podawalas kiedy kotu Metronidazol? Szeleczka to dostala na dziasla, ale powiem szczerze - wielblad dotkniety slinotokiem- to jest przy niej nic 8O Az ja trzeslo i tak okropnie sie bala tego leku- ze musialam pojechac do weta i zmienic. Po protu sie nie dalo.
Tylko mi nie mow, ze Zabka go kradnie z apteczki, bo sie zalamie :lol:

Olat

Avatar użytkownika
 
Posty: 39233
Od: Sob mar 30, 2002 21:41
Lokalizacja: Myslowice

Post » Wto cze 25, 2002 20:26

Ojej, nie przypominaj mi tego... Dawalam to paskudztwo kotu i chyba nigdy tego nie odzaluje... Kot byl chory, musial brac cos skutecznego (inna sprawa ze nawet ten nieszczesny Metronidazol nie pomogl...). Wet powiedzial ze kot sie po tym bedzie slinil i moze wymiotowac. Ok, jak musi to musi. Biedna Aisha (podawalam to kotu mojej kolezanki ktora sama sobie z nim nie radzila) po jednym podaniu na nastepny dzien, na moj widok - wpadla w panike.. Ale coz, zlapalismy ja, owinelismy w recznik i po dzikiej walce posmarowalismy dziasla. Slinotok byl jak sie patrzy. Kolejnego dnia kot prawie przez okno wyskoczyl. No, ale jak trzeba to trzeba... Trwalo to kilka dni, za kazdym razem kotka coraz bardziej okazywala przerazenie. W koncu moja ciekawosc wziela gore i... dotknelam jezykiem tubki z lekarstwem. Nie wzielam go na jezyk, nic z tych rzeczy. Dotknelam czubkiem jezyka. Efekt byl taki ze z wytrzeszczonymi oczyma, zalzawiona, spedzilam jakas godzine nad zlewem w kuchni sliniac sie i wymiotujac.
To trudno opisac - po prostu - poczulam jakby metaliczny, najohydniejszy smak jaki kiedykolwiek czulam bezposrednio w mozgu. Normalnie - przezycie nie do opisania :(

Podobno nie kazdy tak na ten lek reaguje - zwykle jest to nieprzyjemny ale mniej ... dokuczliwy (?) efekt. Ale na czesc pacjentow ten preparat tak dziala. Na mnie zadzialal i na samo wspomnienie tego paskudztwa znowu czuje ze mam jakby za duzo sliny... Bryyyyy!!!!!!!
Fuj!!!!!!

Blue

 
Posty: 23418
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Wto cze 25, 2002 20:32

:lol: :lol: :lol: Blue, jesetes rewelacyjna ;) Ja nie wpadlam na pomysl, zeby tego sprobowac :oops: Ciesze sie w takim razie, ze Szeleczce tej katorgi oszczedzialam no i ze kota nie jest zwichrowana pod katem reakcji na leki. :)

Olat

Avatar użytkownika
 
Posty: 39233
Od: Sob mar 30, 2002 21:41
Lokalizacja: Myslowice

Post » Wto cze 25, 2002 23:29

Wiem tylko, że sześciomiesięczny kot ma już wszystkie zęby wymienione na stałe.....

ana

 
Posty: 23734
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

Post » Wto cze 25, 2002 23:41

Do Olat - inna sprawa ze Metronidazol jest lekiem bardzo skutecznym gdy inne, slabsze nie dzialaja. Ale jak sobie przypomne to uczucie... Brrrr. Na szczescie - nie kazdy tak reaguje :)

Blue

 
Posty: 23418
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Śro cze 26, 2002 8:38

Czy sachol mozna kupic bez recepty w aptece ?
Obrazek

M.

 
Posty: 3298
Od: Wto lut 05, 2002 11:17

Post » Śro cze 26, 2002 9:37

Jeśli się nie mylę to tak ! Nie pamiętam dokładnie !
Jeśli potrzeba będzie receptę, a Ty nie masz do kogo po nią się zwrócić, napisz mail, załatwie Ci recepte i wyślę pocztą, mam w domu dentyste-sadyste hehehe :wink:
"BE NOT INHOSPITABLE TO STRANGERS LEST THEY BE ANGELS IN DISGUISE"

WiMaRa

 
Posty: 22315
Od: Wto kwi 16, 2002 9:14
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post » Śro cze 26, 2002 9:47

Wy się dziewczyny nie wygoopiajcie, sachol to lek przeciwzapalny i przeciwgorączkowy.
SACHOL

Bez recepty
Producent Polfa-Rzeszów, Polska.
Jelfa SA, Polska.
Forma leku: płyn; syrop 128 mg/g; żel.

Zawartość substancja czynna - choline salicylate (syrop); choline salicylate, mentol, benzalconium chloride (płyn); choline salicylate, chlorek cetalkoniowy, hydroksybenzoesan propylowy (żel).

Sposób działania
Sachol działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo oraz przeciwzapalnie. Jego działanie przeciwzapalne polega na hamowaniu syntezy i uwalniania prostaglandyn - substancji odpowiedzialnych za odczuwanie bólu. Sachol wpływa również na opóęnianie procesu krzepnięcia krwi. Działanie przeciwbólowe płynu i żelu pojawia się po 2 minutach, syropu po około 20 minutach od momentu zastosowania.

Zastosowanie
Syrop - ból gardła. Opryszczkowe zapalenie jamy ustnej. Stany zapalne gardła. Przeziębienie. Choroby nosa i uszu.

Płyn oraz żel - Sachol znajduje zastosowanie w leczeniu dziąseł, leczeniu ropni przyzębnych, zmian zapalnych w jamie ustnej, bolesnej nadżerki i owrzodzenia. Preparat służy pomocniczo w leczeniu zespołu Stevensa -Johnsona (obrzęk błon śluzowych oraz wysypka z gorączką), a także w leczeniu zmian popromiennych w jamie ustnej w następstwie terapii nowotworów jamy ustnej, gardła i krtani.

Ostrzeżenie Preparatu nie należy stosować w uczuleniu na salicylany lub pozostałe składniki zawarte w żelu lub płynie, w chorobie wrzodowej żołądka, a także w stanach obniżonej krzepliwości krwi. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Sachol stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Zamiar stosowania innych leków łącznie z preparatem należy omówić z lekarzem.

Sacholu nie wolno podawać dzieciom i młodzieży poniżej lat 18 w gorączce bez skonsultowania się z lekarzem

Działania niepożądane 1/100- Zaburzenia przewodu pokarmowego, kwaśne odbicia, uczucie pieczenia w przełyku (zgaga), mdłości. Objawy te można złagodzić dzięki zażywaniu syropu przy okazji posiłków. Zwiększone ryzyko krwawień.
1/1000- Poważne krwawienia z przewodu pokarmowego. Zmniejszona liczba płytek krwi, rozpad czerwonych ciałek krwi u pacjentów, którzy mają dziedziczny brak pewnego enzymu - dehydrogenazy glukozo - 6- fosforanowej. Uszkodzenie wątroby, zwłaszcza u pacjentów będących na długotrwałej kuracji Sacholem. Uszkodzenie to zanika w momencie zakończenia kuracji. Sachol zwiększa u dzieci ryzyko zachorowania na zespół Reye`a, zwłaszcza w związku z chorobami wirusowymi jak ospa wietrzna oraz influenza. Zespół Reye`a charakteryzuje się obrzękiem mózgu, uszkodzeniem wątroby oraz zbyt niskim poziomem cukru we krwi.

Dawkowanie
Dawkę ustala lekarz dostowując ją do potrzeb pacjenta.
Syrop - przeciwgorączkowo dzieci 2-3 lat 1,25-2,5 ml syropu 4 razy dziennie; dzieci 4-7 lat 2,5 ml syropu 4 razy dziennie; 8-18 lat 3,75 ml syropu 3-4 razy dziennie.

Płyn oraz żel - 2-3 kropli nanieść na chore miejsce i masować przez 2 minuty. Zabieg powtarzać 2-3 razy dziennie po jedzeniu i przed snem. Sachol można też wkrapiać do kieszonek dziąsłowych kilka razy dziennie.
Ciąża i karmienie Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania preparatu. W ostatnich tygodniach ciąży należy odstawić wszelkie leki obniżające krzepliwość krwi, a do takich należy Sachol.
Preparat przenika do mleka matki. Zamiar stosowania leku podczas karmienia piersią należy omówić z lekarzem.
...

Padme

 
Posty: 28589
Od: Pon lut 04, 2002 15:32

Post » Śro cze 26, 2002 9:49

Buheuheuheuheuheuheueh :lol: :lol: :lol:
Padme, czy ty to nosisz zawsze przy sobie, czy nauczylas sie tego napamiec :?: :lol: :lol: :lol:
"BE NOT INHOSPITABLE TO STRANGERS LEST THEY BE ANGELS IN DISGUISE"

WiMaRa

 
Posty: 22315
Od: Wto kwi 16, 2002 9:14
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post » Śro cze 26, 2002 9:51

Buehuehuehue... :lol: :lol: :lol: :lol:

A od czego internet? Wrzucasz hasło "Sachol" i po krzyku.... :lol:
...

Padme

 
Posty: 28589
Od: Pon lut 04, 2002 15:32

Post » Śro cze 26, 2002 9:52

:lol: hehe No tak :)
"BE NOT INHOSPITABLE TO STRANGERS LEST THEY BE ANGELS IN DISGUISE"

WiMaRa

 
Posty: 22315
Od: Wto kwi 16, 2002 9:14
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post » Śro cze 26, 2002 10:19

Dziękuję za super wyczerpujące informacje na temat sacholu :D Ja niestety nie wpadłam na to, żeby poszperać w internecie, zaćmienie jakieś czy co :oops:
Obrazek

M.

 
Posty: 3298
Od: Wto lut 05, 2002 11:17

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 229 gości